Forum Trek.pl Newsy Star Trek Zmarł odtwórca roli Kolotha

Zmarł odtwórca roli Kolotha

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • Lo'Rel
  Participant
  #6228

  Niestety coraz więcej osób związanych ze Star Trekiem odchodzi z tego świata. 28 kwietnia zmarł William Campbell (ur. 30 października 1926), który wcielił się w postać Klingona imieniem Koloth w Star Trek: The Original Series. Po latach miał ponownie okazję wrócić do tej postaci za sprawą serialu Star Trek: Deep Space Nine. Poza występem w lubianym przez nas serialu, William Campbell miał na swoim koncie inne role aktorskie.

  [more]

  Dołączona grafika

  Zmarł w wieku 84 lat w Motion Picture Hospital mieszczącym się Woodland Hills w Kalifornii.

  źródło: StarTrek.com[/more]

  Jamjumetley
  Participant
  #97978

  Niestety, trzeba się liczyć z tym, że takie informacje będą do nas docierać coraz częściej. Tacy Shatner i Nimoy skończyli ostatnio po 80 lat. Może i pożyją dłużej (obaj nieźle się trzymają), ale musimy sobie zdawać sprawę, że są zdecydowanie bliżej końca niż początku...

  Diabeu
  Participant
  #97981

  No szkoda faceta ale swoje pożył, bo 84 lata to naprawdę zacny wiek :)Warto też przypomnieć, że Campbell bardzo fajnie zagrał niejakiego Trelane, niezwykle potężną istotę porównywaną nawet do samego Q, w TOS 'The Squire of Gothos'.Nawet w którymś nie-kanonicznym opowiadaniu było mówione, że Trelane należał do rasy Q.

  Barusz
  Participant
  #97984

  W każdym razie od dawien dawna jest taka fanowska spekulacja, oparta nie tylko na mocy Trelane'a, lecz także na jego niefrasobliwym zachowaniu. Campbell stworzył wzór, do którego odwoływali się potem scenarzyści TOSa.

  perekel
  Participant
  #97991

  Smutna wiadomość... 😥

  Breja
  Participant
  #97996

  W każdym razie od dawien dawna jest taka fanowska spekulacja

  Nie tylko fanowska- na tym pomyśle opiera się książka Petera Davida "Q-Squared". Znakomita lektura zresztą, druga najlepsza Trekowa książka jaką czytałem.

  Diabeu
  Participant
  #97997

  No mnie chodziło o tą powieść powyżej, tylko jeszcze tego nie czytałem.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram