Forum Fantastyka Star Trek Zmarł Jerry Goldsmith

Zmarł Jerry Goldsmith

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Posts
  • Coen
    Participant
    #2167

    Jak można przeczytać na Onecie wczoraj zmarł twórca muzyki do filmów i wielu odcinków seriali z naszej ukochanej serii. Przykro mi przynosić tak smutne wieści.

    Zeal
    Participant
    #20487

    Nie tylko do Treka... OST-y przezeń komponowane są jednymi z najlepszych, jakie zdarzało mi się słyszeć. Cykl Rambo, "Suma wszystkich strachów" i wiele innych... Strata.

    Tom
    Participant
    #20488

    Wielka strata 🙁 Zmarl jeden z najwiekszych kompozytorow...

    [*]

    Krusty
    Participant
    #20489

    Jeśli można mówić o jakimkolwiek szczęściu w tym tragicznym dniu to na pewno jest to świadomość, że jego duszą nie zginie dopóki, gdy brzmieć będzie jego muzyka a takiego zaszczytu niewielu z nas kiedykolwiek doświadczy.

    Gosiek
    Participant
    #20490

    Jerry Goldsmith był też zdobywcą Oskara za muzykę do filmu "Omen" i twórcą takich ścieżek dźwiękowych jak choćby: Obcy, Pamięć Absolutna, Gremlins czy Logan's run a ostatnio Trzynasty wojownik, Mumia, Mulan, Air Force One...

    Będziemy go wspominać ilekroć usłyszymy główny temat muzyczny do ST 1 i TNG - najbardziej znaną i charakterystyczną melodię trekową na świecie. [ ' ]

    PS. Pełną listę kompozycji filmowych Jerry'ego Goldsmitha można znaleźć tu.

    Jackson
    Participant
    #20492

    Motyw przewodni z Treka podoba mi sie nawet bardziej niz ten ze Star Wars, ale Goldsmitha cenilem przedewszystkim za niesamowity soundtrack Aliena....Nie rozpisujac sie zbytnio - rest in peace

    Piotr
    Keymaster
    #20493

    Przeniesione ze zdublowanego tematu:

    Człowiek legenda nie tylko dla świata Star Trek...

    Dalek
    Participant
    #20494

    🙁 Coś za dużo znanych ludzi umiera w tym roku

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram