Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Zielone światło dla Stargate: Universe

Zielone światło dla Stargate: Universe

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • Author
    Keymaster

Ledwie wczoraj pisaliśmy o decyzji zakończenia Stargate: Atlantis, a już dziś wiadomo, że MGM zatwierdził projekt Stargate: Universe. Trzeci serial z uniwersum Gwiezdnych Wrót ruszy w przyszłym sezonie.

[more]Nowa produkcja trafi na antenę SCI FI Channel w roku 2009 po zakończeniu Atlantis, fani nie będą więc musieli czekać dłużej niż zwykle po każdym finale sezonu. Podobnie jak poprzednicy, SGU rozpocznie się dwugodzinnym filmem.

O fabule serialu opowiadaliśmy już jakiś czas temu tutaj. Dziś wiadomo niewiele więcej - poznaliśmy nazwę statku, którym będą podróżowali główni bohaterowie - Destiny - i wiemy, że nie będą oni mieli możliwości powrotu do domu.

SGU będzie skierowany do trochę młodszej publiczności niż wcześniejsze serie. Twórcy chcą zainteresować światem Stargate kolejne pokolenie, przez co zamierzają nieco odmłodzić obsadę. Ponadto wśród aktorów ma pojawić się ktoś popularny poza uniwersum, podobnie jak to miało miejsce w Stargate: SG-1, gdy w obsadzie znalazł się Richard Dean Anderson znany z roli MacGyvera.

Informacja pochodzi z GateWorld.[/more]

Silver Phoenix
    Participant

Jedno się tylko ciśnie skojarzenie...Stargate: Voyager/Beverly Gate 90210 (odmłodzenie obsady... Chyba, że twórcy rozumieją to inaczej).---EDIT (do postu poniżej): nie, przekręcenie jest jak najbardziej celowe. 😛

cinus
    Participant

Jak na mnie to beverly HILLS a nie gate :>

Cross
    Keymaster

SGU będzie skierowany do trochę młodszej publiczności niż wcześniejsze serie.

A te wcześniejsze serie (z banalną czasami do bólu fabułą) to niby były dla oldboyów? Kolejny serial na straty :/

Eric Keitel
    Participant

Niestety. SGA było jeszcze, mimo dość naiwnej fabuły, niezłe ze względu na świetnie odgrywane postacie McKaya i Sheparda, ale jeśli obsada też ma być odmłodzona i mamy dostać kolejny serial pod tytułem 'polecieli, nie ma ich i nie mają jak wrócić' to zaczynam się obawiać.

Zuza
    Participant

A ja się cieszę......wracam do pracy i nie będę mieć czasu na wszystkie seriale, tą drogą nie muszę sama wybierać :>I poważniej - może to i lepiej, niż gdyby "odmładzające" pomysły mieli wstawiać do SGA. Serial się skończy, póki jest jeszcze na w miarę przyzwoitym poziomie - mnie osobiście coraz częściej irytują niektóre sceny (brrrrr... koszmarna ta pani doktor - powinna była zostać przy silnikach 😉 ).

Eviva
    Participant

Próbowałam oglądać SG-1, ale odniosłam wrażenie, że zaraz trafi mnie szlag. Gdybym kiedyś musiała otrzymać narkozę, starczyłoby puścić mi parę odcinków. Skutek gwarantowany.Ale moze Atlantis lepsze, a Universe będzie jeszcze lepsze? zawsze warto mieć nadzieję.

Reyden
    Participant

Mam nadzieję że SGU nie będzie wyglądać tak :

http://de.youtube.com/watch?v=nwyIMzfzz8o .

Z drugiej strony nie skreślajmy serialu zanim się nawet nie zaczął , to że ma mieć obsadę młodszą niż SG-1/SG-A to nie znaczy że wyjdzie z tego krzyżówka BH90210 i innych seriali w tym stylu .

Piotr
    Keymaster

Mysle ze wizje BeverlyGate90210 to przesada. Trzeba brac pod uwage to, ze uniwersum SG trwa juz dwynasty rok. Gdy zaczynalismy to ogladac, nie tylko my bylismy mlodsi o 12 lat, ale i aktorzy. Atlantis niewiele zmienil, bo spora czesc obsady miala korzenie w SG-1. Dlatego jej odmlodzenie nie nie musi byc od razu tragiczne w skutkach.Za to skojarzenia z Voyagerem same sie nasuwaja, ale ja juz na SGA czasem mowilem Stargate Voyager. Transportery, warp, tricordery, nawet promy - wszystko tu jest. 😉

GWYNBLEIDD
    Participant

A ja jednak mam obawy co do jakosci i charakteru tego serialu Piotrze. Nie dlatego ze anonsowani sa mlodsi bohaterowie a tego ze moze zdarzyc sie po raz kolejny klapa ze scenariuszem a raczej brakiem pomyslow na wiodacy watek. SG-1 zarobilo swoja reputacje wsrod fanow dobrym watkiem przewodnim w postaci Goa'uld i dobrze skonstruowanymi postaciami. W pozniejszych sezonach mimo wytracenia rozpedu i tak zdarzaly sie odcinki na wysokim poziomie plus oczywiscie Claudia Black 😉 W SGA niestety pomysl na serial umarl po 2 sezonie i wszystko sie rozmylo. Skierowanie serii do mlodszego pokolenia moze odstraszyc starszych m.in z powodu splycenia nieco scenariusza i uproszczenia opowiesci, a takze z racji frustracji po smierci SGA (no bo kto uwierzy, ze ta sama ekipa, ktora nie dala rady rozkrecic majacy ogromny potencjal serial Atlantis zrobi fantastyczna serie o podrozach po galaktykach).

I. Thorne
    Participant

Jak ma być dla młodszej publiczności to pewnie piękna pani naukowiec (w końcu facet był w SGA) będzie nosić staniki z minimum miseczkami C :>Dobrą zagrywkę by zrobili gdyby w grupie był Goa'uld (kiedyś miałem właśnie grac w jednej grze wężykiem po stronie Ziemian).

Reyden
    Participant

Z "dobrych" wężyków poza Tok'Ra mieliśmy tylko Camulusa ( przez krótki czas ) , Yu był też nam w miarę przychylny .Fajnie by było gdyby był to ten pierwszy albo ktoś od Yu , bo sam Yu już w SG-1 ( sezon 4-5 ) był bardzo stary ( zarówno nosiciel jak i wężyk ) .

Eric Keitel
    Participant

Eh, gdyby nie to że to raczej niemożliwe po ostatnim filmie, to z Goa'uldów bardzo chętnie bym Baala zobaczył 😉 Zwłaszcza że postać była naprawdę ciekawie odgrywana...

I. Thorne
    Participant

Ale wyobrażasz sobie Baala w każdej misji SGU? Bo ja raczej nie.Ale mógłby być jakiś pomniejszy Goa'uld, powiedzmy Atena. Taki co pomiatał kiedyś ludźmi, a teraz musi z nimi współpracować.Oto kawałek z konwersacji grupy:Dowódca: Atena, musisz unieść ten kamień.Atena: Nie przyjmuje rozkazów od ludzi!Piękna, piersiata pani naukowiec: Jak tego nie zrobisz, to się spalimy.Atena: Odpowiada mi to, że się spalicie.Obcy pomagier: Ale ciebie też spali. Ciało i węża.Atena: A to przepraszam. Juz unoszę. Mogę być iść z przodu?

Eric Keitel
    Participant

Absolutnie nie wyobrażam go sobie w misjach... Co innego na samym okręcie - wiecznie knującego i narzekającego że nie ma jak wrócić i obmyślającego jak wykorzystać obecną sytuację... Keller czy Zelenka też nie opuszczali zbyt często Atlantis 😉

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram