Forum Fantastyka Star Trek Zawartość kolejnych boxów tematycznych ST

Zawartość kolejnych boxów tematycznych ST

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Posts
  • I. Thorne
    Participant
    #2799

    Z powodu rozpoczęcia dyskusji o zawartości klingońskiego boxa, chciałbym wiedzieć jakie odcinki widzielibyście w kolejnych zestawach.

    Na początek proponuje zestaw kardazjański.

    (Swoje propozycje wpiszę w tym miejscu gdy w domu dorwe listę odcinków).

    Vashar
    Participant
    #41155

    Kardasjanski.... coz, nie wiem czemu zaczales od kardachow ale niech ci bedzie ;>

    Pierwsze skojarzenie: DS9 1x19 - Duet, odcinek obowiazkowy, jeden z najlepszych ;>

    drugi odcinek - DS9 5x24 Empok Nor

    Hmm... co tu jeszcze...DS9 2x25 - Cardassians. Bylo tez pare odcinkow poswieconych (przynajmniej w czesci) Ziyal, jednak w tej chwili nie kojarze ich tytulow, moze ktos inny je doda ;>

    Natomiast w Voyagerze czy TNG chyba nie zbytnio takich odcinkow...

    Slawek
    Moderator
    #41156

    Osobiście bym się prędzej spodziewał, iż wydadzą box romulański. Raz, że rasa ta ma dość sporą grupę fanów (money, money...), dwa, ilość odcinków z nimi jest niemała i w każdym serialu - nawet w ENT i VOY - się pare znajdzie. Aczkolwiek nie ukrywam, że lepiej by było skupić się na TOS, TNG i DS9. Nie podam na razie odcinków, które byłyby według mnie najlepsze, gdyż wszystkich nie kojarze dobrze.Z innych ras... Kardasjanie mi się wydają marnym pomysłem... no chyba, że na odległą przyszłość. Wolkanie? Chociaż w moim odczuciu wiele odcinków z nimi była średnio wciągająca. Z wyjątkami oczywiście. Wielkiego wyboru raczej nie ma, szczególnie jeśli mamy na uwadze rasy występujące w większej ilości serii.

    Barusz
    Participant
    #41157

    Właśnie dlatego, że nie było ich (nieDS9owskich odcinków kardasiańskich) wiele, to tym bardziej się łapią - "Nothing Human" (DS9 5x08) - w którym doktor leczy B'Ellanę za pomocą technologii opracowanej przez kardasiańskiego Mengele (w tej roli David Clennon) czy TNG 4x12 "The Wounded".

    r_ADM
    Participant
    #41158

    W TNG byl jeszcze Chain of Command.

    Barusz
    Participant
    #41160

    ...bardzo ważny, bo 'buduje' Kardasian takich jakich i znamy i kochamy z DS9 - od zmiany wyglądu poczynając 😉

    Przepraszam za ftopkę w poście powyżej "Nothing Human" był oczywiście w VGR. Ale ogólny sens tamtej wypowiedzi podtrzymuje - ponieważ kardasiańskich odcinków z seriali innych niż DS9 jest niewiele więc każdy jeden ma spore szanse załapać się do tego typu zbiorowych wydań - większe od tych z DS9, choćby nawet były one lepsze.

    Gosiek
    Participant
    #41167

    Nowe boxy... Myślę, że romulański ma spore szanse - a i odcinków mozna znaleźć do niego bez większych problemów kilkanaście. Co do boxa wolkańskiego - też można go zapełnić i to niezłymi produkcjami, zwłaszcza z TOSa (Spock uratuje prawie każdy epizod ;)) jak i z TNG - choćby Sarek. Imo niezłym pomysłem mógłby być też zestaw ferengijski - tu poza DS9 można też dorzucić coś z TNG i nawet z Voya. Z Kardasjanami... dla mnie znalezienie 10 dobrych i wartych włączenia do takiego zestawu epizodów to już lekki problem, kilka owszem - ale nie więcej.

    Barusz
    Participant
    #41220

    Chyba sama obecność, czy nawet duża rola, Spocka w odcinku nie wystarczy by uznać go za 'wolkański' - w takich epizodach Wolkanie powinni być znaczący dla akcji a my powinniśmy się dużo dowiadywać o ich historii, obyczajach i kulturze. Natomiast moim zdaniem powinny się teraz pojawić boxy z różnymi typami odcinków - najlepsze 'sądówki', romanse czy... 'strzelanki' w Treku. Myślę też, że dobrym pomysłem byłby box poświęcony pierwszej dyrektywie - możnaby w nim umieścić coś ze wszystkich pięciu seriali, ponadto odcinki te są z reguły bardzo dobre i przyjemnie się je ogląda nawet wyjęte z kontekstu.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram