Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Zapowiedź (Knowing)

Zapowiedź (Knowing)

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • Author
    Posts
  • T'San
    Participant
    #6201

    "Film reżysera kinowego hitu "Ja, robot" (w roli głównej Will Smith). Film, na którym widz paradoksalnie najbardziej będzie się bał wiedzy o tym co się wydarzy. Czy nieświadomość jest rzeczywiście błogosławieństwem… czy może przekleństwem? Co ty byś zrobił, gdybyś znał najczarniejszą przyszłość? W 1958 roku w pewnej szkole zakopano kapsułę z rysunkami dzieci. Została ona odkopana 50 lat później, jednak okazało się, że jeden z tych rysunków to coś więcej niż tylko dziecięca fantazja. John Koestler wkrótce przekona się, że umieszczone na kartce papieru przypadkowe cyfry w rzeczywistości wyznaczają daty najstraszniejszych katastrof ostatniego pół wieku. Nie wszystkie proroctwa już się jednak wypełniły… zostały jeszcze trzy daty" - Filmweb, opis filmu Zapowiedź z 2009 roku.

    Chociaż sceptycznie podchodzę do ogólnych filmów katastroficznych i traktujących o końcu świata, po obejrzeniu tej produkcji filmowej byłam mile zaskoczona. Efektowna i interesująca, choć zbudowana typowo "hollywodzko". Na dodatek dobra gra aktorska zrekompensowała postawienie producentów na dużą ilość efektów (czego wprost nie lubię). UWAGA SPOILER!! A sam koniec... cóż, kosmici byli pomysłem trochę zakręconym, ale pomogli naprawić wszystkie nieścisłości, bardziej kojarzące się ze zjawiskami paranormalnymi niż z Sci-Fi.

    Cały film mimo kilku nieścisłoście jest bardzo ciekawy i wciągajacy. Wszystkim fanom filmów zarówno Sci-Fi, jak i katastroficznych szczerze polecam.

    P.S. Takiego tematu chyba nie było? 🙄

    Jamjumetley
    Participant
    #97458

    Naczytałem się sporo bardzo niepochlebnych opinii na temat zakończenia, ale mi osobiście podeszło. Może krytyka wynikała stąd, że ktoś nie przewidział możliwości pojawienia się wątku Sci-Fi i nastawiał się raczej na coś bardziej przyziemnego. Prawdę powiedziawszy więcej do myślenia dało mi nie do końca szczęśliwe zakończenie.Muszę przyznać, że kilka nocnych scen przyprawiło mnie o szybsze bicie serca. Anioły, mimo iż okazały się być istotami przyjaznymi, początkowo były dość... "Przerażające", to zdecydowanie za mocne słowo, ale wywoływały niepokój.Efekty całkiem, całkiem, ale większe wrażenie zrobiły na mnie okoliczności przez nie przedstawiane.Nie powiedziałbym, że przyjemnie spędziłem czas oglądając ten film, ale podobał mi się.

    Galactica
    Participant
    #97954

    Owszem, dreszczyk był. "Anioły" faktycznie przyprawiały o niepokój i wydawały się nieprzyjazne. Film polecam.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram