Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Zapowiedź gry planszowej o Wiedźminie

Zapowiedź gry planszowej o Wiedźminie

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author
    Participant

Fala popularności postaci stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego, podsycana przez świetne gry i kolejną książkę, nie planuje opaść. Faktem, że sięgnęła nowych brzegów jest zapowiedź gry planszowej osadzonej w tym świecie.

Możemy wcielić się w niej w jedną z czterech znanych postaci: Yarpena, Triss, Jaskra lub samego Geralta. Gra zdaje się stawiać na dość rozbudowaną warstwę fabularną i piękną oprawę graficzną.

[more]W dalszej części znajdziecie zdjęcia.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Źródło: grybezpradu.pl[/more]

fluor
    Keymaster

Jestem bardzo ciekawy tej gry, autor sprawił się całkiem dobrze przy okazji świętującego sukcesy Robinsona Crusoe, jest nadzieja, że nie będzie gniot w stylu gry "Kapitan Bomba".

Coen
    Participant

Mnie mocno ciekawi kwestia ceny (aby pozostać w wiedźmińskich klimatach;)). Niestety planszówki lubią kosztować po 100+zł, a to jest drastyczna cena.

fluor
    Keymaster

No cóż, ja jestem spokojny o cenę ponad 100zł. Spójrz - duża kolorowa plansza, karty, figurki, specjalnie przygotowane kostki... Taka cena nie jest zła, o ile sama gra jest bardzo dobra - przelicz sobie kilkanaście, kilkadziesiąt partii ze znajomymi i porównaj np. z grą komputerową albo książką.

K'tinga
    Participant

Podejrzewam, że gra nie zejdzie poniżej 150zł, tym bardziej ze to pewnie dopiero będzie podstawka do rozbudowy gry. Przykładowo (mój ulubiony Talisman :)): http://www.okazje.info.pl/dd/dla-dziecka/g...a-i-miecz-.html zaczyna się od 150. Inne gry z FFG będące podstawą również tak kosztują albo i więcej. Ale niestety to cena jaką trzeba zapłacić za porządne wydanie (sądząc po zdjęcia będzie kilka gadżetów wysokiej jakości). Tak czy inaczej kupię 🙂

The D
    Participant

Talisman nie jest do końca dobrym przykładem, bo gra jedzie trochę na sentymencie (podobnie jak monopol) a dodatkowo dochodzą koszty zagranicznej licencji (której przy Wiedźminie nie będzie). Co nie zmienia faktu, że to gra z dolnej półki pewnie nie będzie.

fluor
    Keymaster

Przy Wiedźminie będzie sentyment* i licencja krajowa ;)Moim zdaniem przykład adekwatny.*Gdyby to nie była gra na podstawie Wiedźmina, tylko jakiegoś generycznego uniwersum, to mało kto by się nią zainteresował. Nota bene "Dragon's Ordeal", krajowa produkcja, która jest właśnie grą inspirowaną Talizmanem i jest dwukrotnie tańsza.

Liranna
    Participant

Chociażby ze względów sentymentalnych jestem gotowa zapłacić za tę grę każdą cenę, a już na podstawie samych zdjęć można wywnioskowac, że warta bedzie swojej ceny. Mam tylko nadzieję, ze będzie zdecydowanie bardziej przyjazna dla gracza niż karcianka.

perekel
    Participant

Bardzo jestem ciekawy jak to wszystko w praniu wyjdzie. Mam nadzieję na długą i fajną rozgrywkę. 🙂

Coen
    Participant

A to może kogoś jeszcze zaciekawi, że CDPRed wydał też puzzle związane z Wiedźmakiem? I to nie jakieś marne, bo na 1500 elementów

Liranna
    Participant

I to nie tylko jedne. Są az 4 wzory do wyboru. Dodatkowo teraz puzzle są dostepne razem z grą na PC 🙂

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram