Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Założenia kolejnych bitew

Założenia kolejnych bitew

Viewing 15 posts - 781 through 795 (of 823 total)
  • Author
    Posts
  • cinus
    Participant
    #58956

    Chyba nie przesadził jak bym dał nawet więcej.

    Popatrz jedna federacyjna flota składa się z kilku tysięcy jednostek a tych flot też jest kilka daje nam to kilkadziesiąt tysięcy jednostek.

    A ja pamiętam jak w DS9 martwili się, że zaginęła im jakaś tam flota i kiedy wróciła okjazało się, że z ok. 120 statków spowrotem dotarło 40 czy ileś - dokładnych numerów nie pamiętam, ale było ponad setkę na początku, nie więcej.

    Co do Romulan - zapominacie, że oni mieli głównie Warbirdy(D'deridex), które oceniono na silniejsze od klasy Galaxy - więc też nie szalejmy z ich ilością.

    A co do nowoczesności floty Klingonów - ja bym porównał ich raczej do Federacji. Wprawdzie większość BoP była nowa, to np. Negh'Var mieli ledwie kilka zapewne, bo ich za często nie widzieliśmy. Podsumuje wszystko tym, że do obrony układów KSO używała głównie D-7 ;]

    Reyden
    Participant
    #58960

    Chyba nie przesadził jak bym dał nawet więcej.

    Popatrz jedna federacyjna flota składa się z kilku tysięcy jednostek a tych flot też jest kilka daje nam to kilkadziesiąt tysięcy jednostek.

    Do tego jednostki obrony systemowej powiedzmy po 1-3 na system to daje nam kolejne 2 -2,5 tysiące.

    Są jeszcze jednostki badawcze a zakładam że światy założycielskie dysponują własną flotą.

    Moim zdanie federacja po wojnie to jakoś tak 75 000

    Romulanie 40 000

    Klingoni 25 000 -30 000

    Kardazianie 8 000 -10 000

    A co do nowoczesności nie zmieniam nic.

    Skąd ty wziołeś te kilka tyś. jednostek na 1 flotę GF ?

    Z tego co pamiętam to flota GF liczy cos ok. 300 okrętów ( odbijanie DS9 - leciały niepełne 2 floty- razem ~ 600 okrętów ) .

    Btw. kiedyś Zarathos pobawił się w próbę policzenia ilości okrętów UFP , IK i IR .

    Wyliczenia dla GF .

    Pitmistrz
    Participant
    #58961

    Pomyliłem się o 10K względem federacji wielkie mi rzeczy.Ale i tak to wszystko tylko przypuszczenia.

    cinus
    Participant
    #58964

    W gruncie rzeczy to wszystko wydaje mi się bezcelowe; może skupimy się bardziej na liczbie okrętów, które brały udział w walce w tym tzw. "przesmyku kardasjańskim"? To pozwoli nam mniej więcej ustalić proporcje flot :)Trzeba by też zorientować się jakie jednostki gdzie stacjonowały (np. kasty u Kardasjan czy floty Federacji). Jako, że mamy nieco alternatywną rzeczywistość, to możemy i trochę inaczej wszystko rozplanować, niemniej jednak coś trzeba wymyślić.

    I. Thorne
    Participant
    #59068

    Ten, tego...Już czerwiec, za 2-3 dni dam epilog Prawdziwego Typhoona, a z nową bitwą cicho. Prosimy o staty okrętów.

    cinus
    Participant
    #59072

    Prosimy o staty okrętów.

    I całą resztę, powoli czas zaczynać 😉

    Zarathos
    Participant
    #59084

    Pojawią się najwcześniej w tą sobotę. Taka a nie inna sytuacja życiowa sprawiła, że nie miałem czasu zająć się grą. Przepraszam i proszę chętnych o trochę cierpliwości.

    I. Thorne
    Participant
    #59126

    Ja mam propozycje okrętów admiralskich.Każdy może brac co chce (nawet Sovereigna w późniejszym czasie), ale statek nie będzie brał udział w żadnej z bitew. Dzięki temu wilk będzie syty i owca cała i nikt nie będzie zrzędził, że jak ma Exelsiora to jest gorszym admirałem niż ten z Galaxy.

    Pitmistrz
    Participant
    #59128

    Jak dla mnie całkiem dobry pomysł chodź nigdy nie parzyłem na o z takiej perspektywy liczą się umiejętności a nie okręt z którego się dowodzi.

    Zarathos
    Participant
    #59129

    To będzie strategia, a nie bitwa. Nie będziecie dowodzić okrętami, ale całymi zgrupowaniami. Poza tym admirał może swoim flagowcem zrobić dowolny okręt z floty/zgrupowania jakim będzie dowodził. Przy okazji - patrząc na seriale to admirałowie zazwyczaj latają Excelsiorami i Oberthami. Co ma sens, a jaki, to się sami domyślcie.PS - Dzisiaj pojawią się wieczorkiem statystki poszczególnych okrętów wraz z wyjaśnieniami co jest co (są w "Panzer Generalowym" stylu, więc nie każdy może wiedzieć, o co chodzi). No i przydziały flot dla każdego z admirałów biorących udział w rozgrywce. Powinna być też dostępna ogólna mapa polityczna obszaru gry. Szczegółowe mapki rozgrywki wraz z zasadmi i rozpoczęciem gry - z tydzień. Będziecie mieli siedem dni na marudzenie w stylu dlaczego mam Excelsiora i pięć Mirand, a nie parę Galaxy i paręnaście Akir 😀

    cinus
    Participant
    #59134

    Intrepid zasięg 15? No przepraszam, ale to jest okręt zwiadowczy przede wszystkim i powinien mieć porównywalny co najmniej do sovka... saber też... choć to tylko moja opinia.

    Reyden
    Participant
    #59135

    Pomijając to że w warunkach Federacji zasięg się nie bardzo liczy - taki np. Intrepid ma zapas antymaterii na jakieś 3 lata ( dane kanoniczne ) , Galaxy na jakieś 7 lat ( dane z TNG TM ) . Saber to przynajmiej rok powinien wytrzymać bez tankowania paliwa . W warunkach naszego małego pola bitwy zasięg jest w ogóle nie potrzebny ( będzie ktoś leciał po 5000 - 10 000 lś ? )

    Wolf
    Participant
    #59136

    Zary mam nadzieje że o mnie nie zapomniałeś.

    Zarathos
    Participant
    #59138

    Nie zapomniałem, chyba :)Gra raczej trzy lata nie będzie się toczyć, więc trzeba było jakoś uwzględnić ten fakt w statystykach. Poza tym, jak napisałem (chyba) to nie są ostateczne statystyki - te są z innego modelu bijatyki, ale był trochę za bardzo rozbudowany na potrzeby gry forumowej. Na planszówkę by się bardziej nadawał :)No i zasięg to nie tylko AM - Voyager co chwilę musiał gdzieś stawać, żeby ten czy inny składnik paliwa znaleźć.EDITSkłady flot(ek) poszczególnych graczy i statystyki okrętów są już zamieszczone. Ew. komentarze i dyskusję proponuję przenieść do działy "Informacje i komentarze" na forum gry. Pamiętajcie tylko, żeby nie udostępniać wrogowi informacji o swoich okrętach :DMapa polityczna powinna być widoczna, gdy Piotr odblokuje temat.

    Reyden
    Participant
    #62815

    Jako że prawdopodobnie projekt sesji wg. systemu Zarathosa upadł ( sam MG olał jak na razie graczy ) to może wrócimy do starego , wypróbowanego systemu PBF . Jako że sam system jest od dawna i dobrze działa to tylko zostało zrobienie scenariusza gry . Jeżeli chodzi o czas to mi najbardziej by odpowiadały czasy TNG i późniejsze ( aż po Nemesis ) .Gorzej czasy E-C aż do pocz. TNG , ale jeszcze by uszło .Najmniej czasy TOS/TMP .Co do samych scenariuszy , dawno temu rozmawiałem na ten temat z Coenem i mówił mi że chętnie by powtórzył sesję typu GF vs. KSO . Moje pomysły : 1. Fikcyjne starcie z czasów DS9 4x01-4x02 - może resztki armady KSO ( z N'V lub bez ) atakują grupę okrętów GF ( grupa prowadzona przez USS Venture ) .Oczywiście okręty KSO były by w 100% sprawne . 2 . KSO vs. KSO ( przy lekkim wparciu Romulan i ew. GF ) .Konkretnie czasy wojny domowej u Klingonów - z jednej strony zwolennicy Gowrona - z drugiej ludzie Durasa .Durasowi mogli by pomagać Romulanie , a Gowronowi Federacja . 3 . Walki KSO z CU Kolejny ciekawy moim zdaniem materiał na sesyjkę .4 . Któraś z bitew z Dominium - atak na sektor Chin'Toka czy inne .Z jednej strony Dominium + Kardazjanie a z drugiej wielka 3 - czyli F,R,K . 5 . GF vs. okręty Sona Czasy ST:I ( czyli Defy ,Akiry , Sovki etc . bez Prometheusa ) 6 . Odbicie Promka w wersji rozszerzonej ( Tylko GF vs Romulanie ) .Dołożyć kilka okrętów więcej dla jednej i drugiej strony o powinno być Git.

Viewing 15 posts - 781 through 795 (of 823 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram