Forum Trek.pl Newsy Star Trek Załoga TNG w najnowszym Star Trek?

Załoga TNG w najnowszym Star Trek?

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #4339

  Plotki na temat postaci lub aktorów z TNG w najnowszym filmie Star Trek wywołały ostatnio sporo zamieszania. Strona Latino Review postanowiła zbadać sprawę.

  [more]TNG w ST'09? Era TNG tak, ale załoga nie...

  Latino Review był ostatnio świadkiem rozmowy o nowych komiksach na spotkaniu IDW Comics z widownią, w tym o "Star Trek Countdown", komiksowym prequelu filmu Star Trek autorstwa Tima Jonesa i Mike'a Johnsona. Oto, co napisano w Latino Review:

  ...następny pisarz (lub artysta) powiedział, że częścią nowego filmu będzie załoga Next Generation i żeby jej wypatrywać. Ktoś inny z ekipy spojrzał na niego z zakłopotaniem.

  Potem ktoś z widowni spytał "Zatem członkowie załogi Next Generation pojawią się w nowym Star Trek?", a ten sam facet odpowiedział, "O tym naprawdę nie mogę nic powiedzieć."

  Oops! chyba już powiedziałeś!

  W rzeczywistości nie powiedział. Strona TrekMovie informowała już dawno temu, że nowy Star Trek będzie miał nawiązania do ery po Star Trek Nemesis. Dowodem na to miał być fakt, że w komiksie "Star Trek Countdown" występuje ambasador Picard, wskrzeszony kapitan Data i Spock (kontynuacji romulańskiej historii, opowiedzianej w dwuczęściowym odcinku TNG "Unification"). TrekMovie informowało tez wcześniej, że w nowym. filmie Star Trek Eric Bana jako Nero (i jego statek z załogą) oraz stary (Nimoy) Spock (i jego statek) zaczynają swą podróż od ery post-Nemesis, nim cofają się w czasie, by spotkać się z erą TOS (Chris Pine jako Kirk, Zachary Quinto jako Spock, etc.).

  To jest całe nawiązanie do TNG. TrekMovie śledził tę samą dyskusję na Wondercon i nie sprzeciwił się wynikom analizy Latino Review. Nie mieliśmy wcaesniej żadnych przesłanek, by sądzić, że w nowym filmie pojawi się ktoś z obsady Next Generation , czy to aktor czy też postać. Tylko po to, by się upewnić, sprawdziliśmy to dwukrotnie z dwóch źródeł i możemy potwierdzić, że nikogo z TNG nie będzie w nowym Star Trek.

  Zatem tak, jest coś z Next Gen w tej historii i poróży w czasie Nero oraz Spocka, ale to wszystko.

  Majel się nie liczy (Nimoy też nie)

  W komentarzach zauważono, że Majel Roddenberry podkładała głos komputera w filmie, a że robiła to również w Next Generation, to ona jest postacią z Next Gen. Jeśli weźmiemy to pod uwagę, to Majel podkładała głos pod komputer NCC-1701, i robiła to w erze Kirka, w serialu i filmach. Nie była głosem komputera na żadnym ze statków ery Next Generation i jej występ jest właściwie nawiązaniem do TOS. Jeśli chodzi o Nimoya, to tak, on (jak zauważono wyżej) pokazał się w odcinku TNG, ale Spock nie jest postacią z TNG. Rzeczywistą sensacją typu "z ostatniej chwili" byłoby, że prawdziwy aktor z TNG (Spiner, Frakes, Stewart, etc) pokaże się w tym filmie, ale to się nie wydarzy. Zawsze jednak pozostają sequele!

  By zobaczyć prawdziwy występ postaci z TNG, przeczytaj Star Trek Countdown

  Czteroczęściowy komiks Star Trek Countdown zabiera nas do ery post-Nemesis, i naprawdę operuje postaciami z TNG. W części 1 i 2 możemy zobaczyć Datę i Picarda, grających kluczowe role w opowiadanej historii Nero i Spocka sprzed wydarzeń ukazanych w nowym Star Trek. Chcąc wiedzieć więcej przeczytajcie opis dwóch pierwszych części na TrekMovie.com.

  Część 1 i 2 trudno już znaleźć, wciąż jednak możecie zamówić część 3 i 4. Możecie też poczekać do kwietnia i poszukać w sklepach kompilacji, zawierającej wszystkie cztery części.

  Źródło: TrekMovie[/more]

  Dalek
  Participant
  #69181

  Nie była głosem komputera na żadnym ze statków ery Next Generation

  Ależ była. Podkładała głos pod kompy w tng, ds9 oraz voy.

  Eviva
  Participant
  #69182

  Nie była głosem komputera na żadnym ze statków ery Next Generation

  Ależ była. Podkładała głos pod kompy w tng, ds9 oraz voy.

  Mnie też zdziwił ten cytat, ale miałam tłumaczyć, nie poprawiać merytoryczne błędy i nic na to nie poradzę, jeśli są.

  She is not voicing the computer of any Next Generation era ships

  i jak byś to przełożył? Dla mnie takie zdanie to wręcz burak, tylko ze co mogłam z tym zrobić?

  Piotr
  Keymaster
  #69189

  Nie rozumiecie kontekstu. 😉 Majel nie podkladala glosu komputerom ery tng w tym filmie, dlatego nie zaliczaja jej do wystepu goscinnego z tng.

  Eviva
  Participant
  #69203

  Nie rozumiecie kontekstu. 😉 Majel nie podkladala glosu komputerom ery tng w tym filmie, dlatego nie zaliczaja jej do wystepu goscinnego z tng.

  Dzięki, Piotr. Bo przyznam, że męczyłam się nad tym okrutnie i nie rozumiałam w ząb, czemu jest napisane tak, jak jest.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram