Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa Zakupy w ThinkGeek

Zakupy w ThinkGeek

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Author
    Participant

Kontynuacja z wątku o klingońskim korkociągu

Moje zamówienie w ThinkGeek anulowało się samo. W związku z tym i sugestią I Thorne zakładam temat. Gadgety w ThinkGeek są dość drogie jak na polskie warunki, ale wysyłka przez ocean jest jeszcze droższa. Z tego co zaobserwowałem koszt wysłania najmniejszego drobiazgu zaczyna się od $38, ale już dołożenie dodatkowego produktu zwiększa koszt zaledwie o kilka USD. Stąd pomysł na zbiorowe zakupy.

Myślę, że szczegóły dotyczące kosztów wysyłki ustalimy ile w ogóle jest chętnych i na co, ale wstępnie sprawiedliwy wydaje się podział kosztów wysyłki proporcjonalnie do kosztu kupionych towarów.

Jeżeli chodzi o cło, to nie chcę, żeby wartość zamówienia przekroczyła $200, bo kwota zwolniona z cła w UE to 150 Euro. Gorzej wygląda sprawa VAT. Kwota zwolniona w Polsce to 49 Euro, ale ze względu na koszty wysyłki na pewno zostanie przekroczona, więc mamy ryzyk fizyk. Zamawiałem kiedyś coś droższego i się przemknęło, ale nie wiem na ile powszechne są takie przemknięcia i raczej musimy się liczyć z ryzykiem. Przy okazji, może ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenie w tej kwestii.

A tym czasem, kto jest chętny? W ofercie jest sporo rzeczy związanych z tzw. pop culture (ST, SW, TBBT itp.), nauką i IT.

fluor
    Keymaster

Ja byłbym zainteresowany zakupem trekowego Monopoly, ale tylko pod warunkiem, że będziesz zamawiał pod koniec miesiąca (bo dopiero wtedy będę miał wolne środki na koncie).

The D
    Participant

ale tylko pod warunkiem, że będziesz zamawiał pod koniec miesiąca (bo dopiero wtedy będę miał wolne środki na koncie).

Właściwie to planowałem złożyć zamówienie w ciągu tygodnia. Ale możemy się umówić na rozliczenie gdy zamówienie już przyjdzie, a więc pewnie bliżej końca miesiąca. Najwyżej jeżeli zmienisz zdanie monopol pójdzie na allegro 😉

Eviva
    Participant

Możesz zamówić też jednego dużego tribble'a, jak największego.

The D
    Participant

Ale ty już masz jednego. Planujesz założyć hodowlę? 😉

fluor
    Keymaster

TheD: podtrzymuję to co napisałem. Jeżeli możemy się rozliczyć pod koniec miesiąca, to świetnie.

I. Thorne
    Participant

Niestety ja odpuszcam zakupy. Cena jest za wysoka, nawet jeśli koszty wysyłki podzielimy na kilka osób. Nie dam 100 PLN za gierkę, teraz niestety mam wazniejsze wydatki.

Eviva
    Participant

Ale ty już masz jednego. Planujesz założyć hodowlę? 😉

Fakt, jednego już mam, ale chcę drugiego. Bo tamtemu smutno.

fluor
    Keymaster

Czy ktoś może w najbliższym czasie planuje coś zamawiać z Thinkgeek? Mam jeden drobiazg, ale chętnie podzielę się kosztami wysyłki 😉

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram