Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Żagiel słoneczny

Żagiel słoneczny

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
  • Author
    Participant

Wątek przeniesiony z tematu Nowe Planety

Ale są i dobre wiadomości np dzisiaj ma się odbyć start PIERWSZEGO LOTU ŻAGLA SŁONECZNEGO!!

[post="29950"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

Gdzie można przeczytać coś więcej o tym żaglu?

Velo
    Participant

Use the Google, LukeHasło Solar Saillub bezpośrednio do Towarzystwa Planetarnego co robi tą misje.www.planetary.orgVelops. jestem dumnym członkiem Planetary Society i wiem, że ta misja odbyła się także za moje pieniądze. HA! Finansowałem misje kosmiczną 😀

Barusz
    Participant

Miło mi poinformować, że można o tym czytać także po polsku: http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...edTs=1119368634

Raider71
    Participant

Przeczytałem... Interesujące, tym bardziej, że ma taki trekowy klimacik(tak jak w ST IV załoga jednego statku chciała uruchomić właśnie żagiel słoneczny)Nie wie ktoś jakie można będzie dzięki temu maksymalne prędkości wyciągnąć?

Barusz
    Participant

A pamiętasz jak Sisko leciał podobnym statkiem (chcąc odtworzyć podróże 'antycznych' Bajoran). Właśnie z tego odcinka wynika, że lepiej nie obliczać tego typu prędkości 😆 Za mało o kosmosie wiemy 😎

Raider71
    Participant

Ze wstydem muszę przyznać, że akurat DS9 w ogóle nie oglądałem 😥 O kosmosie rzeczywiście mało wiemy. Przecież my nadal wszyscy na Ziemi siedzimy.

Velo
    Participant

Nie wszyscy, dwoch panow siedzi na ISS.A co do zagla slonecznego, prawdopodobnie misja sie nie udala. Rosjanie mowia ze byly problemy z rakieta, Tow. Planetarne mowi ze odbiera jakies kawalki telemetrii, w ogole nie wiadomo co sie dzieje ... 🙁 PozdrawiamVelo

Sai
    Participant

Normalnie jak to dziś przeczytałem… to od razu pomyślałem o Bajoranach…. Nareszcie coś się dzieje w lotach kosmicznych, testowane są nowe technologie itp. Żagiel słoneczny… zaprawdę czytałem to z dwa razy 😮 , myślałem ze to coś o Star Trek… a tu taka niespodzianka, szkoda że ta ruska rakieta nie doleciała do celu.

Barusz
    Participant
    Velo
    Participant

Narescie sie cos dzieje?Duzo sie dzieje!Powaznie sie mowi o powrocie na Ksiezyc.Budzet 2005 nasa ma pierwsze ulokowane dolary na ten cel. Wyglada na to ze na Project Constellation w 2006 tez nie bedzie ciec!Niedlugo pojawia sie dokladniejsze designy nowego amerykanskiego statku kosmicznego CEVI niemal pewne jest ze Rosjanie zrobia nastepce Sojuza wraz z Europejczykami i byc moze Japonczykami.A wahadlowce wracaja do lotow za okolo 20 dniDzieje sie, i to naprawde duzo, kazde 24 godzinki cos przynoszaPozdrawiamVelo

Pah Wraith
    Participant

Pod warunkiem, że USA znów na kogoś nie napadną. Przecież stan techniczny promów był wymówką, by móc przenieść forsę na wojo.

Velo
    Participant

Skąd taka informacja?O co dokładnie chodzi, stan wahadłowców obecny? Czy może od pierwszego lotu? Napisz więcej o co ci chodzi.PozdrawiamVelo

Oreł
    Participant

Pacyfistyczny bełkot. Przebudowa wahadłowców z oszczędzaniem raczej nie ma wiele wspólnego. A po 11.09 Amerykanienie nie potrzebują wymówek, żeby zwiększać nakłady na obronę.

Velo
    Participant

Jaka przebudowa?Co dokładnie przebudowali / mieli przebudować w Wahadłowcach? :-)Ostatnie wielkie inicjatywy o których wiem to skasowane projektyShuttle-C (zastąpienie orbitera sama kapsuła wynoszącą ładunki - mieliby wtedy ogromną rakiete dużego udźwigu). Skasowano z powodu kosztów, ale do koncepcji teraz się wraca. Czy wypali zobaczymy.Starty z drugiego amerykańskiego kosmodromu Vanbenberg. Z tamtąd latałyby misje wojskowe. A orbity były by polarne. Projekt skasowano po eksplozji Challengera.PozdrawiamVelo

Oreł
    Participant

Prawdę mówiąc chodziło mi o modyfikacje zbiornika 😛

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram