Z Archiwum X

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
  • Author
    Posts
  • Q
    Participant
    #2174

    Heja!!!

    Oglada ktos z was Archiwum???

    Nie wiem, ale ostatni sezon ten co teraz leci na 2 jest chyba najlepszy, mnostwo nowych postaci, ciekawa akcja to daje swietny efekt. Wystarczy tylko porownac te odcinki z odcinkami emitowanymi na polsacie by spostrzec ze wlaczenie do akcji Doggeta (chyba tak to sie pisze) T 1000 z Terminatora 2 przywrocilo ten serial na nowo do zycia.

    Przypomne dla zainteresowanych:

    nowe sezony emitowane sa na 2 w cywartki o 21:30

    a stare w Polsacie we czwartki i piatki cos po 20:30

    Dalek
    Participant
    #20553

    Sorry moim zdaniem, to najgorsza seria jaką widziałem. Bezsennsowne pomysły, brak logiki np. odcinek z małymi meduzami co świeciły i "spalały" ludzi dogett uderzył w jedne ich skupisko prądem i zabił wszystkie na przestrzeni kilku kilometrów 😛 , albo z tym rzygającym potworem co ożywiał bzudra, bzdurę goni.

    Q
    Participant
    #20556

    Ale fajne jest!!!Sci-Fi to Sci-Fi a nie reality czy Dokument.

    Dalek
    Participant
    #20557

    Poprzednie sezony jakoś miały sens i były dużo fajniejsze...

    Q
    Participant
    #20558

    A ten czarnobialy odcinek o Frankensteinie co niedawno lecial na polsacie???Dno totalne. Bezsensowny knot. Wtedy to nie mieli czego krecic. Teraz to pomysly jakies maja.

    blue angel
    Participant
    #22472

    mnie się podobał ten ocinek co chowali w sobie białe robaki

    Sai
    Participant
    #22488

    😀 Robaki były nawet spoko. Pamiętam premierę Archiwum X, to były czasy 🙄 , a pierwszy sezon naprawdę dawał czadu. Później było dobrze, dalej tak sobie, po zniknięciu Mulder`a (chyba tak się pisze) beznadziejnie. Jak twierdzi Q rzeczywiście T1000 poprawił sytuację w serialu, ale niektóre wątki były naprawdę komiczne, nie znaczy to że nie mogły się podobać.

    Cross
    Keymaster
    #115271

    Znalezione w odmętach netu celne podsumowanie serii 😀

    No ale spisek cały za którym stał Syndykat którego jednym z szefów i Konradem Wallenrodem był Palacz, to było absolutnie niezrozumiałe, nie przemyslane wręcz błędne. Dlaczego zawsze w kosmosie znajda się kosmici którzy oprócz bycia niepokonanymi, niesmiertelnymi to jeszcze nie toleruja wody, tlenu, azotu i innyc rzeczy tworzących nasza mała planetkę która oni koniecznie musza kolonizować... I dlaczego Bóg (który jek jest w paru odcinkach wyraźnie powiedziane istnieje), Szatan (także), demony, wampiry, wilkołaki, czarniksięznicy i inne istoty które nie przezyja po weliminowaniu z ich łańcucha pokarmowego ludzi i zastapieniu ich toksycznymi mutantami z kosmosu co sznuruja sobie usta i oczy bo tak jest kul, nie zrobia czegoś w kierunku pokrzyzowania tego sinister planu...

    Diabeu
    Participant
    #115413

    Lol, śmiechłem :DAle i tak to zawsze będzie mój ukochany serial.

    Cross
    Keymaster
    Cross
    Keymaster
    #122255

    W oczekiwaniu na nowy sezon: 

     

    https://www.youtube.com/watch?v=UgRUzEdPfHA

    Q__
    Participant
    #241944

    Powtórzyłem sobie odcinek "The Erlenmeyer Flask". Streszczać nie ma co, bo pewnie wszyscy oglądający TXF pamiętacie*. Powiem więc tylko, że tytuł wspomnianego epizodu pochodzi od angielskiej nazwy laboratoryjnej kolby stożkowej, popularnej erlenmajerki:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Erlenmeyer_flask
    ...której zawartość stanowi fabularnego game changera, bo przekonuje Scully, że Mulder miał jednak rację z tymi Obcymi i spiskami, co zasadniczo zmienia dynamikę serii.
    W każdym razie... Tak się to powinno robić (przynajmniej w wypadku odcinków mitologicznych) - gęsty klimat spiskowy, nienachalnie podane i (dość**) prawdopodobnie brzmiące wątki SF, umiejętne wplecenie w fikcję realnych instytucji (tu Human Genome Project, tam Pentagon), bohaterowie, którzy już właściwie wiedzą wszystko, ale nie mogą udowodnić nic.
    Świetny odcinek (mam wrażenie, że pewne wątki można było rozegrać jeszcze lepiej, ale i tak jest znakomicie), 4/4 w skali Jammera 😉 , czy - jak kto woli - 10/10, choć poniekąd i zabójca serii - dalej jednoznaczność zastąpiła dwuznaczność, można było tylko plątać wątki, piętrzyć nieprawdopodobieństwa, i mnożyć potwory odcinka***.
    No i Deep Throata do dziś mi szkoda...

    * A jak nie - znajdziecie w Sieci:
    https://x-files.fandom.com/wiki/The_Erlenmeyer_Flask

    ** Bo w sumie nie jest jasne, czy życie pozaziemskie również bazuje - jeśli istnieje - na DNA, a jego część stanowią wirusy czy też bliskie ich odpowiedniki (pomijam chwilowo kwestię statusu wirusów - żywe są, czy nie). Choć jeśli założymy istnienie Szarych humanoidów mogących się krzyżować z ludźmi, to i to można.

    *** Dzięki których różnorodności TXF jeszcze długo zdołało się kręcić, pozytywnie zaskakując (tym bardziej, że na użytek takich, oderwanych, spraw niejednoznaczność, możliwość sprzecznych interpretacji, czasem ciągniętych w głębokim, filozofującym 😉 kierunku, dawało się przywrócić)

    ps. Temat o TXF z ST.pl:
    http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=5&topic=1130

    Q__
    Participant
    Q__
    Participant
    Q__
    Participant
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram