Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Republic of Rome Yth alonim ualonuth sicorathi

Yth alonim ualonuth sicorathi

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 237 total)
  • Author
    Posts
  • fluor
    Keymaster
    #66609

    (rzut) 7 - sukces

    BIG

    (rzut) 11 - bierze kartę - Dionizjos I Starszy (zwiększa siłę wojen sycylijskich +3, D7 S15) ginie po pokonaniu wszystkich wojen sycylijskich albo, gdy nie ma wojny, przy k6 = 5, 6 na koniec Fazy Forum.

    Zamar zostaje liderem i pozyskuje kupca.

    MAG

    (rzut) 6 - bierze kartę - koncesja handlowa na Cyprze - zniszczona przez Salamis!

    Decyzja - MAGO - pozyskiwanie kupca, senatora lub zmiana lidera stronnictwa.

    Termin - czwartek, g. 0:30.

    fluor
    Keymaster
    #66790

    DIV

    (rzut) 10 - bierze kartę - karta rodu Zimrida pojawia się na forum i natychmiast łączy się z mężem stanu wywodzącym się z tej rodziny - Himilco Nawigatorem.

    Himilco pozyskuje kupca dopłacając 10T.

    BIG

    (rzut) 4 - bierze kartę - karta rodu Ribaddi pojawia się na forum

    Decyzja - BIGGUS DICCUS - pozyskiwanie kupca, senatora lub zmiana lidera stronnictwa.

    Termin - sobota, g. 19:45.

    Lamsen
    Participant
    #66794

    Zamar próbuje pozyskać kupca dopłacając 2t.

    fluor
    Keymaster
    #66796

    (rzut) 6 + 2T = 8 (bez efektu)

    MAG

    (rzut) 4 - bierze kartę - zatrzymana na ręku

    Decyzja - MAGO - pozyskiwanie kupca, senatora lub zmiana lidera stronnictwa.

    Termin - sobota, g. 21:30.

    I. Thorne
    Participant
    #66863

    Żeby nie tracić czasu.Kandydaci na sufletów: Synalos z Mago i Hanno Nawigator.Hanno pragnie dołączyc do swych poprzedników ze stronnictwa i też chcę byc sufletą miejskim.

    fluor
    Keymaster
    #66882

    Mago kupuje kupca. Mago próbuje pozyskać Ribaddiego.

    Siła przekonywania Mago: 5 (ora) + 17 (wpł) = 22

    Siła oporu Ribaddiego: 8

    Szansa początkowa: 22 - 8 = 14

    (rzut) 6 - sukces.

    Pod koniec fazy forum sprawdzam czy nieaktywne rody wracają do gry:

    Bomilcar - 4 - bez efektu

    Maharbal - 6 - sukces

    Czy wrogi wódz przetrwał?

    Dionizos - 2 - zostaje

    V. Faza senatu

    Synalos z Mago pełni urząd zarządcy agory i choć jego kadencja zaraz wygaśnie, to jeszcze nie może być brany pod uwagę jako kandydat.

    Decyzja - DIVIDIA - kandydaci na sufetów.

    Termin - niedziela, g. 22:45.

    I. Thorne
    Participant
    #66897

    Myślałem, że kadencja sufletów i członków Rady Starszych wygasają równocześnie :blush:

    Ale jeśli nie, to Tabnit propobuje:

    Na sufletę miasta Hanno Nawigatora z Dividia, zaś na polowego Ribaddiego, nowy nabytek stronnitwa Mago.

    fluor
    Keymaster
    #66909

    Thorne: Rozumiem, bo zasady Kartaginy nie są aż tak uporządkowane jak Rzymu - ale ze schematu kolejności rozgrywki wynika, że najpierw wybiera się sufetów, a później są uzupełniane wakaty Rady. Moja interpretacja jest taka, że kadencja wygasa tuż przed wyborem nowych (jest możliwość reelekcji w Radzie).

    Wniosek (1) - nowi sufeci Hanno Nawigator z Dividia i Ribaddi z Mago.

    Princeps - sufeta miejski Tabnit z Dividia

    Decyzja - głosowanie. Kandydaci zignorują sugestie princepsa i sami wybiorą pożądane przez siebie funkcje miejski/polowy.

    Termin - poniedziałek, g. 20:15.

    I. Thorne
    Participant
    #66921

    Hanno Nawigator wciąz chce być sufletą miejskim.

    I mam pytanie odnośnie oryginalnego Republic of Rome. Czy tam też jest jest to wygasanie kadencji tuż przed głosowaniem nad następcą? Na przykład cenzora chcę zrobić konsulem w następnej turze. Nie mogę?

    fluor
    Keymaster
    #66932

    Zgodnie z Living Rules które są najczęściej przeze mnie wykorzystywane, jako że są w miarę dobrze zaktualizowane i biorą pod uwagę różne erraty wydawcy cenzor może zostać wybrany ponownie cenzorem. Cenzor może także zostać wybrany konsulem - i wtedy faktycznie jego kadencja wygasa wcześniej. Także zeszłoroczny dyktator i magister equituum mogą zostać wybrani konsulami.

    Kartagina nie ma aż takich precyzyjnych zasad, dlatego tam uznałem, że udział w Radzie Starszych jest większym honorem niż bieżąca polityka sufetów i że nie jest możliwe wcześniejsze wygasanie tych urzędów - przypominają w tym względzie prowincje (bo gubernatora nie można nominować). Swoją drogą całkiem poważnie myślę o modyfikacji w Rzymie przedłużającej kadencję cenzora na 3 lata.

    fluor
    Keymaster
    #66951

    Wniosek (1) - nowi sufeci Hanno Nawigator z Dividia i Ribaddi z Mago.

    Princeps - sufeta miejski Tabnit z Dividia

    BIG -2

    MAG 0

    DIV +17

    Wniosek został przyjęty (+15). Hanno Nawigator zostaje sufetą miejskim a Ribaddi polowym. Obaj otrzymują po 5 punktów wpływów.

    Decyzja - DIVIDIA - kandydaci na wakaty w Radzie Starszych: zarządcy miasta i agory. Strażnik obyczajów może wnosić oskarżenia.

    Termin - wtorek, g. 20:30.

    I. Thorne
    Participant
    #66969

    Zarzadca miasta Abibaal z Dividia, zarządca agory Mago Odkrywca z Mago.

    fluor
    Keymaster
    #66970

    Wniosek (2) - Zarządca miasta Abibaal z Dividia, zarządca agory Mago Odkrywca z Mago

    Princeps - sufeta miejski Hanno Nawigator z Dividia

    Decyzja - głosowanie.

    Termin - środa, g. 19:15.

    I. Thorne
    Participant
    #66994

    Kandydatem na stanowisko gubernatora Tunezji jest Zamar z Biggus Diccus.

    fluor
    Keymaster
    #67002

    Wniosek (2) - Zarządca miasta Abibaal z Dividia, zarządca agory Mago Odkrywca z Mago

    Princeps - sufeta miejski Hanno Nawigator z Dividia

    BIG -2

    MAG 0

    DIV +17

    Wniosek został przyjęty (+15).

    Wniosek (3) - nowy gubernator Tunezji Zamar z Biggus Diccus

    Princeps - sufeta miejski Hanno Nawigator z Dividia

    Decyzja - głosowanie.

    Termin - piątek, g. 14:20.

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 237 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram