Forum Trek.pl Newsy Star Trek Wywiad z Zoe Saldana - nową Uhurą

Wywiad z Zoe Saldana - nową Uhurą

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Participant

Zoe Saldana mówi o swej roli w nowym 'Star Trek', gdzie pojawia się jako Uhura.

Kiedyś postać tę odtwarzała Nichelle Nichols, w oryginalnej serii (1966-1969) oraz we wszystkich filmach kinowych aż do Star Trek VI The Undicovered Country.

[more]

Dołączona grafika

Co przyciągnęło cię do tego filmu?

Zoe Saldana: (Reżyser) J.J. Abrams wyraził zainteresowanie pracą ze mną i podobało mu się to, co robię. Dla aktora to wszystko, czego potrzebuje. To wszystko, czego możesz chcieć - akceptację i szacunek u swych rówieśników; poszłam więc na spotkanie z nim. Powiedział mi, 'Nie muszę cię już w niczym więcej oglądać' i poczułam się naprawdę dobrze. Poczułam, że udało mi się. Zasłużyłam na to.

Byłaś fanem oryginalnej serii?

ZS: Nigdy jej nie widziałam. Nie byłam fanem aż do teraz, a teraz mam tyle podziwu dla tego, co oni zrobili, i do czego ta seria doszła po 45 latach i miałam ten zaszczyt, że spotkałam Nichelle Nichols i pracowałam z Leonardem Nimoyem i było to fantastyczne.

Jakie było twe spotkanie z Nichelle Nichols?

Dołączona grafika

ZS: Miałam okazję siedzieć z nią, a ona powiedziała mi całą historię o tym, skąd wzięła się Uhura i jak daleko zaszli z kształtowaniem jej postaci, ale to wszystko straciło znaczenie gdy weszła w drzwi i wzięła udział w przesłuchaniu. Sama nadała imię swej postaci, a to sprawiło, że poczuła się jak artystka, i uczyniła swą rolę czymś wielkim.

Co czułaś, gdy pierwszy raz założyłaś mundur?

ZS: To było bardzo ciekawe. W tym momencie już wszystko współgrało, od fryzury do kostiumu, cała dekoracja, i zaczynasz czuć coś w rodzaju, 'Okay, to dzieje się naprawdę. To cudowne i zabawne'.

Czy dla waszej załogi pierwszy występ na premierze 'Cloverfield' był ekscytujący?

ZS: Bardzo. To było naprawdę dobre.

Czy pracując z Leonardem Nimoyem przejęłaś od niego coś z oryginalnej serii?

ZS: Cóż, za chwilę będziesz mógł z nim porozmawiać. Jest taki niesamowity. Niewiele mogłam powiedzieć, gdy stałam obok niego. On jest legendą.

Balansujesz między hinduskimi filmami jak 'Blackout' i filmami studyjnymi jak 'Star Trek' i 'Avatar', co cię pociąga w filmach tego typu?

ZS: Szukam ról postaci, które są silne. Łatwo odrzucam rolę mamy piłkarza lub kochanki. Jeśli chcecie, żebym powiedziała "nie", powiedzcie mi, że mam być 'dziewczyną ze zdjęć'. Mam z tym problem. Nie mówię, że nie chcę brać udziału w takich filmach, ale nie chcę przypominać połowy kobiet z mego życia, z tego świata, z tego kraju. Te kobiety są moimi przyjaciółkami, są ciężko pracującymi kobietami, mającymi własne kariery. Najważniejsze w ich życiu są ich rodziny. Mają dzieci. Są pracującymi mamami. Nie sądzę, żeby było dość ról, które przedstawiają amerykańskie kobiety w Hollywood. To prawie obraza, gdy czytasz scenariusz i widzisz, że bohaterem jest facet. Nie jestem feministką. Kobiety są filmowcami, reżyserami i pisarzami, i piszą o tym, jak same wyglądają. 'Star Trek' nie był inny, i 'Avatar' też nie. Popatrz na Uhurę. Jest porucznikiem na Enterprise, gdzie jest równa innym. Nie jest po prostu kobietą. Przejmuje dowodzenie jak każdy inny, ma siłę i posłuch. Czułam silny urok tej historii, gdy czytałam scenariusz, i wtedy, gdy J.J Abrams powiedział, ze chce, żebym to ja grała tę rolę, i to samo było z filmem 'Avatar'. Jim (James Cameron) jest znany z pisania ról dla silnych kobiet i o silnych kobietach. Popatrz na 'The Terminator'. Popatrz na 'Titanic'. Popatrz na Jamie Lee Curtis w 'True Lies'. To dużo mówi o tym, jaki rodzaj kobiet Jim preferuje i z jakimi dorastał.

Źródło: Blackout[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram