Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Wywiad z Ronaldem D. Moorem po finale BSG

Wywiad z Ronaldem D. Moorem po finale BSG

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • cinus
    Participant
    #4430

    Po wyemitowaniu w piątkowy wieczór ostatniego odcinka serialu Battlestar Galactica, jego reżyser, Ronald D. Moore stwierdził, że jest z niego bardzo zadowolony, nie ma zamiaru przepraszać za szokujące wydarzenia dotyczące Kary Thrace, a ponadto... że nie widzieliśmy jeszcze wszystkiego. Zapraszam do przeczytania tłumaczenia wywiadu.

    [more]Jak bardzo zadowolony byłeś z finału i reakcji którą ujrzałeś u widowni, która z tobą oglądała?

    Moore: Jestem bardzo zadowolony z finału. To było prawie dokładnie to, czego chciałem, jestem usatysfakcjonowany. W ten właśnie sposób chciałem skończyć BSG. Czułem, że ludzie nie byli zniecierpliwieni, a film przykuł ich uwagę. Nie pisali sms-ów ani nie sprawdzali komórek. Pojawiło się nawet kilka łez tu i ówdzie. Uczucie, które odebrałem od widowni to nic innego jak to, że byli oni tam obecni i zaangażowani w tą historię i mam nadzieję, że byli nią zainteresowani.

    Niektórzy bohaterowie przeżyli, inni zmarli. Niektóre postacie okazały heroizm, inne wybrały inne wyjście. Jaka była najcięższa decyzja do podjęcia?

    Moore: Nie wiem, czy były to ciężkie wybory. W zasadzie sprowadzało się to do tego, że musieliśmy ukazać, że skupiamy się na postaciach, nie zaś, że wszystko kręci się wokół tego, jak odbić Herę. Z takiego założenia wyszliśmy. Zaczęliśmy tą dyskusję w pokoju scenarzystów i mieliśmy z tym całkiem spory, frustrujący problem.

    Później, w pewnym momencie, po prostu powiedziałem: "Chrzanić to. Tu tak naprawdę nie o to chodzi. Przyjmijmy po prostu, że mamy dobry pomysł i coś wymyślimy. Jakie są historie postaci?" I wtedy powiedziałem "Pierwszy obraz, jaki ujrzałem, ukazywał człowieka próbującego wyrzucić ze swojego domu ptaka przy pomocy miotły. Nie wiem, kto to był i nie wiem, co to znaczy, ale widziałem taki obraz. Bierzemy go." Potem po prostu zaczęliśmy pracować z podobnymi pomysłami i bohaterami oraz nad tym, jakie mogą być ich historie. Gdy przez to przeszliśmy, wszystko inne poszło jak po maśle.

    A propos tego ptaka, wiadomo, że fani będą długo jeszcze rozmawiać o losie Kary, która prawdopodobnie była aniołem. Będą, dla przykładu, pytać, czy jeśli anioł widział swoje martwe ciało, to czy powinien zareagować tak mocno jak Kara gdy zauważyła swoje szczątki w Viperze. Jak wytłumaczysz to dla fanów, którzy nie podejrzewali takiego obrotu wydarzeń i mają z tym problem?

    Moore: Nie wiem, czy wytłumaczę. Podjęliśmy świadomą decyzję by "Zostawić to mętne, owiane tajemnicą". Możesz z całą pewnością powiedzieć, że ona była aniołem lub demonem albo jakąś inną formą życia. Z serialu wiemy, że zmarła śmiercią cielesną, została przywrócona do życia w jakiś sposób, a następnie wypełniła swe przeznaczenie i doprowadziła ludzi na Ziemię. Co to oznacza? I kim tak naprawdę ona jest? Naprawdę, podjęliśmy świadomą decyzję, by nie mówić nic więcej. Im bardziej staralibyśmy się odpowiedzieć, tym mniej interesujące by to było, dlatego też po prostu pozostawiliśmy tajemnicę. Jestem pewien, że część ludzi będzie z tego powodu na nas zła, ale po prostu tak zdecydowaliśmy.

    Jak podobała ci się twoja krótka rola?

    Moore: Właściwie, to była super. Nosiłem koszulkę z Jimim Hendrixem, której nie mogliście zobaczyć. Ze względów prawnych itp. nie widzieliście Jimiego, ale tak właśnie było.

    Co zostało wycięte? Co musiałeś usunąć, by odcinek trwał 2 godziny 11 minut?

    Moore: No cóż, było kilka scen z Boomer, Helo i Tyrolem na Galactice, gdy była ona młodym pilotem. Sceny te prezentowały, jak Boomer pierwszy raz pocałowała Tyrola, co zapoczątkowało ich związek; początek zadurzenia się w niej Helo oraz ukazanie, gdzie ten trójkąt właściwie się rozpoczął. Wycięliśmy to ze względu na czas, ale umieścimy w rozszerzonej wersji na DVD.

    Co jeszcze będzie na tej rozszerzonej wersji?

    Moore: Dłuższe wersje tych samych scen. Na przykład scena, w której Tyrol mówi: "Musimy podłączyć Andersa w CIC" miała miejsce w kwaterze Adamy, a on sam stanowczo zaprotestował. To naprawdę ostra, agresywna scena między Tyrolem a Starbuck. W końcu jednak Adama zdecydował się to zrobić. Niestety, musieliśmy ją wyciąć. Nie pamiętam co jeszcze.. chociaż było też więcej wspomnień z klubu ze striptizem, które wzbogaciły historię Tigha i Ellen.

    Źródło: SCI FI Wire. [/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram