Forum Trek.pl Newsy Star Trek Wywiad z Leonardem Nimoyem

Wywiad z Leonardem Nimoyem

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • Eviva
    Participant
    #4193

    Nowy numer Star Trek Magazine zawiera między innymi niezwykle smakowity wywiad z aktorem Leonardem Nimoyem, który ponownie zagrał rolę Spocka w nowym filmie Star Trek. W wywiadzie przeprowadzonym w pierwszej połowie października zeszłego roku Nimoy mówi o J.J. Abramsie, obsadzie, roli Spocka w nowym filmie, uroku Treka i jego oczekiwaniach co do filmu, oraz wielu innych rzeczach. Poniżej można przeczytać urywki tego wywiadu.

    [more]Między innymi rozmawiano o powrocie Nimoya do tej roli i czym ona dla niego była, skoro zapomniał o niej ponad piętnaście lat temu. Jednym z pytań było czy wcześniejsze doświadczenie pomogło mu czy też nie w obecnej roli, na co Nimoy odpowiedział:

    "Widziałem Zachary'ego Quinto (gra młodszego Spocka) , robiącego z tą postacią rzeczy, które nie przyszłyby mi do głowy, a które w moim odczuciu były naprawdę smakowite. Myślę, że on naprawdę znalazł drogę do rozwoju postaci, jeśli rozumiecie, co próbuję powiedzieć, zachowując jednocześnie jej rzeczywisty charakter. Znalazł sposób, by wzbogacić tę postać. On jest wspaniały i jestem naprawdę dumny z tego, co zrobił."

    Potem spytano Nimoya o obecną popularność Star Treka i jak to jest, że ponownie jest on "kulturowym duchem czasu", po raz pierwszy od dziesięciu lat? Zgodził się, że to rzeczywiście podnosi na duchu. Dalej okazywał, że najbardziej do tego wszystkiego pasuje mu słowo "smakowite".

    "Star Trek nie jest od jakiegoś czasu częścią ducha epoki. Mam nadzieję, że grupa aktorów odtwarzających tamte postacie da publiczności bardzo smakowity wgląd w to, co jest najlepsze w Star Trek, i że publiczność będzie potem chciała dowiedzieć się więcej o ludziach, którzy robią to, co robią - razem, jako zespół, rozwiązują problemy. To moja nadzieja - i tego się spodziewam."

    Oczarowanie masowego odbiorcy może nie być wielkim problemem. Jak sam Nimoy powiedział na zakończenie wywiadu:

    "Moja żona, która nie jest wielkim fanem scifi, siedziała obok mnie i oglądała razem ze mną prezentowany montaż dwa tygodnie temu. Widzieliśmy go w obecnej formie, wciąż nieukończonej. Prace ciągle trwały, wciąż nie dodano niektórych efektów, i tak dalej. Ale na dwadzieścia minut przed końcem filmu moja żona odwróciła się do mnie i rzekła, "Nie chcę, żeby ten film się skończył". Tak bardzo jej się spodobał."

    Więcej o tym, co powiedział Nimoy, można przeczytać w ostatnim magazynie Star Trek -: o tym, co myśli o reżyserze JJ Abramsie, członkach obsady, roli Spocka w filmie i jeszcze więcej.

    Nowy numer Star Trek Magazine ukazuje również Mirror Universe. Star Trek Magazine #15 trafił już do sprzedaży. Można go również zamówić z tfaw.com.

    Źródło: TrekMovie [/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram