Forum Trek.pl Newsy Star Trek Wywiad z Jonathanem Frakesem - część II

Wywiad z Jonathanem Frakesem - część II

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Participant

Druga część wywiadu z Jonathanem Frakesem. Aktor opowiada o serialach Zagubieni, Herosi, 24 godziny i Leverage, mówiąc jednocześnie, ze najbardziej chciałby wrócić do Treka.

[more] 

TrekMovie.com: Opowiadano mi historię, że kiedyś miałeś strzelać w Leverage i na planie miasteczka zakomenderowałeś "Wyrzutnia torped ognia!" zaskakując całą ekipę. To było zabawne, ale nasunęło mi pytanie, czy Star Trek jest czymś, co pozostało w Tobie, nawet jeśli była to tylko praca, którą zakończyłeś dziesięć lat temu. Czy to stało się integralną częścią twego życia?

Jonathan Frakes: Bezwzględnie. Zeszłego wieczora przyszedł do mnie na kolację Michael Dorn i rozmawialiśmy o tym samym. To jest częścią Ciebie. Nagraliśmy 182 odcinki i 4 filmy, odbyliśmy niezliczone rozmowy zaliczyliśmy wiele przyjęć gwiazdkowych, przyjęć urodzinowych czy kolacji. A każdego dnia ktoś Cię rozpoznaje. Na dobre czy na złe, twoim epitafium będzie "najlepiej znaliście go jako Rikera."

TrekMovie: Wspomniałeś, że jadłeś kolację z Michaelem Dornem...

Frakes: Występuje teraz jako Prezydent w Herosach

Dołączona grafika

Michael Dorn w Herosach - Frakes chciałby być następny

TrekMovie: Tak, widziałem go w ostatniej scenie [z odcinka "Duel"] tej jesieni. Niedługo dojdzie do tego, że będziesz jedynym ze Star Trek, który nie wystąpił w Herosach.

Frakes: A kto tam jeszcze jest?

TrekMovie: George Takei, Nichelle Nichols, Dominic Keating i oczywiście Zachary Quinto, a mówi się też o planowany występie Wila Wheatona... a teraz Michael Dorn...

Frakes: To boli, zwłaszcza w odniesieniu do pierwszej części naszej rozmowy [o próbach aktorskich]. Jestem bardziej niż otwarty na Herosów. Dorn właśnie się dowiedział, że wraca do Heroes. Możesz sobie wyobrazić czarnego prezydenta USA? To wariactwo.

TrekMovie: Wiesz, że 24 godziny, nad którym obecnie pracuje Brannon Braga razem z Mannym Coto, ma kobietę jako prezydenta, bowiem spodziewano się wygranej Hillary.

Frakes: Oglądasz 24 godziny?

TrekMovie: Tak.

Frakes: Oglądasz Zagubionych?

TrekMovie: Zawsze, jesteś jego fanem?

Frakes: Jestem wielkim fanem Zagubionych.

TrekMovie: Wiesz, w zeszłym roku robiliśmy wywiad z Damonem [Lindelofem]. Jeśli pamiętasz odcinek "The Constant" z ostatniego sezonu - gdy Desmond skacze w czasie - Damon powiedział, że ten odcinek był zainspirowany "All Good Things", o którym mówił, że był najlepszym finałem w historii telewizji. 

Frakes: Bez żartów.

TrekMovie: Zauważyłeś, że cały ten sezon był niczym przedłużona historia z "All Good Things" z tymi wszystkimi skokami w czasie?

Frakes: To bardzo dobry wniosek.

TrekMovie: Niewielu jest fanów Star Trek w Zagubionych.

Frakes: JJ [Abrams] jest wielkim trekkerem.

TrekMovie: JJ jest prawdopodobnie "umiarkowanym" trekkerem w porównaniu z producentem Star Trek Damonem i [współscenarzystą] Roberto Orcim. A obaj Damon i Roberto są szczególnymi fanami TNG, nawet mimo tego, że robią film o Kirku i Spocku.

Frakes: Oni mają zdecydowanie dobry gust. Lubię też nawiązanie jakim jest Terry O'Quinn.

TrekMovie: O tak. Kochałem rozmowy, jakie Locke prowadził o redshirtach w pierwszym sezonie.

Frakes: Były bardzo zabawne. Czuję, że Zagubieni znów odnaleźli właściwą drogę. Czytałem coś, z czym się zgadzam, że gdy dostali określoną liczbę finałowych epizodów, skupili się na rzeczach istotnych.

TrekMovie: To prawda. Wracając do Dorna, czy utrzymujesz kontakty ze wszystkimi kolegami z planu Star Trek?

Frakes: Wczoraj jadłem kolację z Dornem. Dostałem też email od Patricka [Stewarta], który dopiero co wrócił z ponownie rozpoczętych przesłuchań, które prowadzi wraz z Sir Ianem McKellenem do sztuki Waiting for Godot, która zacznie iść w maju na West End, [London Haymarket Theatre: 30 kwietnia - 28 czerwca].

Dołączona grafika

Frakes i Stewart w TNG

TrekMovie: Przez kilka ostatnich lat jego komentarze powodowały uniesienie brwi fanów Treka, były o tym, że Trek go rozpraszał i jaki jest szczęśliwy, że wrócił tam, gdzie powinien być, na scenę. Myślisz, że próbuje on zapomnieć o Treku?

Frakes: Nie, nie sądzę. Wiem, że Patrick byłby szczęśliwy, mając możliwość zrobienia nowego filmu, gdyby to wszystko wróciło. Rozmawiałem z nim o tym. Wiesz, że Brent [Spiner] przygotowuje się do roli w sztuce Man of La Mancha [UCLA Freud Theater: 14 lutego - 1 marca].

TrekMovie: Mówiąc o Brencie, wiesz, że on, LeVar [Burton] i Wil [Wheaton] są aktywnymi użytkownikami serwisu Twitter? wiesz co to jest?

Frakes: Nie, nie wiem.

TrekMovie: To darmowy serwis sieciowy dla mikroblogowania. Część z pytań, które ci zadałem, zostały zasugerowane przez użytkowników tego serwisu. Byli ciekawi, kiedy ty zaczniesz. Spytaj o to Brenta albo Wila.

Frakes: Wiem, że Wil prowadzi blog. Wil jest blisko z Johnem Rogersem, który pierwszoplanową postacią w Leverage. Chciałbym dać wam wszystkim więcej nadziei. 

TrekMovie: Zobaczymy go w Leverage?

Frakes: Szukamy dla niego roli, jestem pewny, że uda się to w przyszłym roku.

Dołączona grafika

Wycięta scena z Nemesis - Frakes chce ściągnąć Wheatona do Laverage

TrekMovie: OK, teraz zadam kilka pytań bardziej związanych z Trekiem. Zacznijmy od Star Trek Nemesis?

Frakes: Uh... Dopiero co miałem alarm z Google, że źle wyrażałem się o Nemesis na konwencie w Sacramento, gdzie byłem z Mariną [Sirtis].

TrekMovie: Czy kiedykolwiek proponowano ci, żebyś ty go reżyserował, czy zawsze miał to być Stuart Baird?

Frakes: Zawsze miał to być Baird. Ja mógłbym to zrobić, gdyby mi zaproponowano.

TrekMovie: A więc, jakby to było, gdybyś to był ty i [scenarzysta] John Logan, zamiast Bairda i Logana, czy dużo by się zmieniło?

Frakes: Myślę, że wprowadzilibyśmy do filmu więcej osób z rodziny Star Trek. Byłoby to bardziej o nas niż o Tomie Hardym [Shinzon]. Miałem taką nadzieję. Jakby nie był wielki i jakiej by postaci nie grał, ludzie przybyli podczas pierwszego weekendu na film, by zobaczyć rodzinę Star Trek.

TrekMovie: Powiedziałeś, że Patrick mówił, że mógłby zrobić jeszcze jeden film, a Ty i Marina żartowaliście na temat trekowego sitcomu, a Ty znów chciałbyś założyć ten strój. LeVar powiedział kiedyś, że myśli, iż jeśli nowy film odniesie sukces, może być inspiracją do nowego filmu z serii Next Generation. Czy ty też na to liczysz? Myślisz, że może się to wydarzyć?

Frakes: Ja myślę, że może. A Ty?

TrekMovie: Wyobrażam sobie, że Paramount będzie chciał kontynuacji sukcesu. Więc jeśli JJ, Chris Pine i Zachary Quinto odniosą sukces, mogą im powiedzieć "zróbcie to raz jeszcze"?

Frakes: Właśnie. Jeśli chcą odświeżyć uniwersum, to to zrobią.

TrekMovie: Najbardziej prawdopodobny scenariusz dla TNG, jaki przychodzi mi na myśl, jest raczej ironiczny. Jeśli nowy film okaże się porażką, wtedy zespół Paramount DVD może chcieć to naprawić. Jak wiesz, zespół filmów DVD pracuje zwykle ze sprzętem studia. To oni są więc ludźmi, którzy najprędzej do ciebie zadzwonią.

Frakes: To nie byłoby złe. Ponieważ coraz więcej filmów jest z góry przeznaczonych do wypuszczenia na DVD, to filmy kinowe nie sprzedają się tak dobrze jak DVD.

Dołączona grafika

Frakes nie chce, by Nemesis było ostatnim spotkaniem załogi TNG

TrekMovie: Rozumiem, że odwiedzałeś plan filmu JJ? Plan zdjęciowy Star Trek, jak to było?

Frakes: Dla JJ pracuje mój ulubiony pierwszy [asystent reżysera], Tommy Gormley. Tommy i ja byliśmy razem na śniadaniu i on powiedział "przyjdź na plan, JJ chce się z tobą spotkać." Poszedłem więc na mostek, a tam był pan Abrams razem z tą piękną, niewiarygodną obsadą.

TrekMovie: Czy będąc tam czułeś zazdrość o większy budżet?

Frakes: Jestem zmuszony to potwierdzić.

TrekMovie: Jakie więc są twoje wrażenia z nowego spojrzenia na sprawę? Widziałeś trailer?

Frakes: Widziałem, podobał mi się ten samochód, z samego początku, nawet bardzo. I trzeba pamiętać, że jestem wielkim fanem JJ. Myślę, że jest wielki w tym, co robi. Sądzę, że ma szacunek dla tradycji i mam wielką nadzieję, że ten film odniesie sukces.

Źródło: TrekMovie[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram