Forum Trek.pl Newsy Star Trek Wywiad z J.J. Abramsem

Wywiad z J.J. Abramsem

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • Author
    Keymaster

Po tym jak udało nam się przeprowadzić wywiad z przedstawicielem Cryptic Studios, postanowiliśmy iść za ciosem i zorganizować coś jeszcze bardziej imponującego. Nasze dobre stosunki z TrekMovie.com (dzięki, Tony) zaowocowały uzyskaniem kontaktu z osobą z ekipy powstającego sequela Star Trek. Nie było łatwo, wymagało to mnóstwo czasu i kilkudziesięciu maili, ale po nitce do kłębka dotarliśmy na sam szczyt. Prezentujemy Wam pierwszy udzielony specjalnie dla polskich fanów wywiad z J.J. Abramsem. Przyjemnej lektury.

[more]Patrząc z perspektywy czasu - co zmieniłbyś w swoim Star Treku?

Mamy do czynienia z filmem oskarowym. Wpływy z biletów przyniosły spore zyski. Film dostał wyśmienite recenzje. Niektórzy chodzili po kilka razy do kina. To wszystko pokazuje, że nasza robota się ludziom spodobała. Dostaliśmy mandat zaufania od widzów i obiecuję, że przy kolejnej okazji ich nie zawiedziemy. Myślę, że zostawiłbym wszystko jak jest.

Jak reagujesz na krytykę Star Trek XI?

Biorąc się do roboty, wiedzieliśmy, że trudno będzie zadowolić zarówno fanów jak i niefanów. W dużej mierze się nam to udało. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy mieli inne wyobrażenie i szanuję ich zdanie. Nie mogę powiedzieć, że nie obchodzą mnie ich opinie. Mam na myśli to, że czasem trzeba się trochę zdystansować i nie brać sobie absolutnie wszystkiego do serca. Każdy reżyser chce wypaść jak najlepiej. Cały zespół starał się rozmawiać z trekkerami, pytać w razie wątpliwości. Jeżeli według niektórych zawiedliśmy, mogę jedynie powiedzieć, że jest mi z tego powodu przykro i mieć nadzieję, że następnym razem jeszcze lepiej uda nam się trafić w gusta potencjalnych odbiorców.

Nowy Star Trek wzbudził sporo kontrowersji wśród fanów. Był świeży, ale też inny. Czy nie bałeś się, że wywoła podobną reakcję jak Enterprise? Pamiętasz zapewne akcję Killenterprise?

Przygotowując się z zespołem do projektu Star Trek, dowiedziałem się, że fani już nie raz mieli wpływ na istnienie tego uniwersum. Przywrócenie emisji TOS lata temu czy właśnie Killenterprise - czy to nie Polacy tę akcję zaczęli? Więc mieliśmy świadomość ryzyka, jakie podejmujemy. Na szczęście obyło się bez rozlewu krwi. 🙂

Może słówko na temat tegorocznej gali oskarowej? To pierwszy Oskar dla filmu spod znaku Star Trek.

Jestem bardzo szczęśliwy, że uhonorowano nasz film. Barney Burman odwalił kawał dobrej roboty. Niech o jego wielkości świadczy fakt, że nie mogliśmy wpompować w charakteryzację tyle pieniędzy, ile byśmy sobie życzyli. Mimo trudności, udało się otrzymać bardzo dobry efekt. Oskar jak najbardziej zasłużony. Mam nadzieje, że zmotywuje nas do jeszcze ciężej pracy, a efektem będą kolejne statuetki w przyszłości. Najlepszy film? Czemu nie?

Czy to prawda, że w Twoich żyłach płynie domieszka polskiej krwi?

Tak, to prawda. Moja babcia od strony matki pochodzi ze wschodniej Polski. W czasie wojny uciekała przed wojskami radzieckimi. W drodze na zachód poznała mojego dziadka. Kiedy został ranny, wrócił z nią do Stanów Zjednoczonych i zamieszkali w Nowym Jorku.

Czy następny film planujecie stworzyć w technologii 3D?

Nie ma co do tego wątpliwości. Sukces Avatara pokazał, że 3D to właściwy kierunek. Już nie możemy się doczekać. Sceny akcji i bitew kosmicznych będą zapierać dech w piersiach. Już teraz mam w wyobraźni sceny, które wprost powalą widzów!

Czy zamierzasz ponownie wykorzystać efekt Lens Flare (rozbłysków światła), tak charakterystyczny dla ostatniego filmu, ale jednocześnie często wytykany przez fanów?

O tak, Lens Flare powróci na pewno. Dodawał atrakcyjności i głębszego wymiaru scenom z pierwszego filmu, a w technologii 3D będzie robił jeszcze lepsze wrażenie. Nawet ci, którzy tego nie polubili, powinni zmienić zdanie.

Czy znów zobaczymy Kirka z półnagą Orionką? Była to scena, która zrobiła na widzach niemałe wrażenie.

Kirk nie byłby sobą, gdyby nie uwiódł jakiejś kosmitki. Tym razem chcemy, by była to Andorianka. Alex i Bob myślą właśnie nad dobrym żartem o antenkach.

Jedna z naszych koleżanek nie darowałaby nam, gdybyśmy o to nie zapytali - czy w Star Trek XII znajdzie się miejsce dla Williama Shatnera?

Widzę, że nie da się uciec od Shatnera. Prawdę powiedziawszy, bardzo chcieliśmy go mieć już w pierwszym filmie. Scena została napisana i byliśmy gotowi zawrzeć ją w obrazie, ale doszliśmy do wniosku, że wprowadziłaby dużo zamieszania wśród fanów. Kirk - ten oryginalny - nie żyje. Nie byliśmy w stanie znaleźć racjonalnego wytłumaczenia na obecność martwej postaci w ostatecznej wersji. Wiem, że Bill może czuć się odstawiony na boczny tor, ale naprawdę nie ma z naszej strony złej woli. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje - oczywiście w granicach rozsądku. Wszyscy wiemy jaki Bill potrafi być zabawny. Może zaproponuję mu rolę Harry'ego Mudda?

Co chwila wypływają kolejne plotki na temat scenariusza i obsady Star Trek XII. Totalna fikcja czy może jest coś na rzeczy? Simon Pegg wypowiadał się na temat możliwej sceny łóżkowej z udziałem Scotty'ego. Zoe Saldana chciałaby z kolei "skopać parę tyłków".

Nie mogę zbyt wiele powiedzieć. Alex i Bob cały czas pracują nad scenariuszem, ale wolałbym pozostawić tą kwestię w naszym małym gronie. Poważnie rozważamy obecność Khana. Nie jest za to prawdą, że rozważano znanego z "Lost" Nestora Carbonella, jako kandydata do roli złoczyńcy. Podczas przygotowań do pierwszego filmu pojawiła się plotka o udziale mojego przyjaciela Toma Cruise'a - tym razem myślimy o tym na poważnie. Dodam jeszcze tylko, że jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, w kwestii Khana czeka fanów niemałe zaskoczenie. Na pewno znajdzie się też miejsce dla bardzo ważnej dla Star Trek rasy. Sprawi ona Federacji sporo kłopotów. Co do Pegga i Saldany - Uhura zdradzi Spocka ze Scottym, którego będzie musiała później bronić przed wściekłym Wolkanem. Widać, że Spock znów będzie się bić z emocjami. Podchodzimy otwarcie do różnych pomysłów, ale to ostatnie to oczywiście żart. 🙂

Edit: POWYŻSZY WYWIAD JEST ŻARTEM PRIMAAPRILISOWYM.[/more]

fluor
    Keymaster

Fajnie, fajnie, tylko dlaczego nikt nie zapytał o to co się działo w Polsce - 4 kina w Warszawie miały ten film 🙁

Toreth
    Participant

Chyba nawet wiem, o którą koleżankę chodzi 😆

Bartas
    Participant

Ciężko na to nie wpaść 🙂

Manul
    Participant

Tylko nie Tom Cruise!A w ogóle to gratuluję wywiadu 🙂

Bartas
    Participant

Manul Lepszy Cruise niż DiCaprio 😉

Barusz
    Participant

Ja bardziej lubię DiCaprio niż Cruise'a. I nie mam uprzedzeń względem Scjentologów (bo w sumie znam ich głównie z parodii w The Simpsons...), oceniam aktorstwo.

Manul
    Participant

Ani DiCaprio ani Cruise. I mam uprzedzenia. Za Star Trekiem chcę widzieć same pozytywnie kojarzące się postacie.

Eviva
    Participant

Chyba nawet wiem, o którą koleżankę chodzi 😆

Miło być nazwaną "koleżanką", a nie, dla przykładu "wredna małpą", a nieraz zasługuję... Ale JJ kłamie... wiem, jaka scena została napisana dla Billa i wiem, że niczego by nie zaburzała - byłby jedynie hologramowym zapisem. Więc niech się nie wykręca jak ten piskorz.

fluor
    Keymaster

W zasadzie można powiedzieć, że był to wywiad JJ'a 🙂

r_ADM
    Participant

Fajnie, fajnie, tylko dlaczego nikt nie zapytał o to co się działo w Polsce - 4 kina w Warszawie miały ten film 🙁

A dlaczego mialoby to byc pytanie do rezysera?

Lo'Rel
    Participant

No no... jeśli to nie pierwszokwietniowy żart, to gratuluję skuteczności w dotarciu do samego dżej dżeja 🙂

Eviva
    Participant

No no... jeśli to nie pierwszokwietniowy żart, to gratuluję skuteczności w dotarciu do samego dżej dżeja 🙂

Kiedy zdaje się, ze właśnie poniekąd był...

Piotr
    Keymaster

Nie poniekąd - to był oczywiście żart. Podobnie jak na STOnline.pl. Nie spodziewaliśmy się, że ktoś się nabierze. 😉

Ale żeby nie było, za ten wywiad _był_ odpowiedzialny JJ - nasz JJ - Jamjumetley. 😉 On był pomysłodawcą i Większość wypowiedzi 'Abramsa' to jego robota.

Jamjumetley
    Participant

Ależ Piotrze - też włożyłeś w to sporo roboty. A parę pomysłów jeszcze fluor podrzucił. Pogratulujmy sobie, bo chyba nieźle wypadło 😉

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram