Wywiad z BranFlakes

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • Diensdale
    Participant
    #7717

    Dołączona grafika

    Członkowie 12th fleet przeprowadzili wywiad z Brandonem BranFlakes, community managerem. Ujawnił kilka ciekawostek, a także powiedział, czego nie ma w planach na najbliższy czas. Materiał w oryginale znajdziecie tutaj, a poniżej jego tłumaczenie.

    [more][Crash] Po pierwsze chciałem podziękować za wizytę. Wszyscy w dwunastce sypali pytaniami odkąd ogłosiłem, że będzie okazja zadać je Tobie za pośrednictwem naszego bloga. Postaram się streszczać.

    [Brandon] Dziękuję za zaproszenie. Jestem podekscytowany mogąc rozmawiać z wami na czacie. Życzę szczęśliwego Nowego Roku.

    [Crash] Zacznijmy zatem od rzeczy, o której wszyscy gracze STO musieli słyszeć, aktualizacji zwanej “Sezon 8.5”. Pomijając dyskusje wywołane patch notami, czy możesz zdradzić coś więcej o nadchodzącej aktualizacji?

    [Brandon] Jesteśmy podekscytowani faktem, że będzie to nasza pierwsza aktualizacja dokonywana w środku sezonu, a przygotowaliśmy naprawdę fajne rzeczy. Dodam jeszcze, że były one od początku planowane jako dodatki po oficjalnym wydaniu sezonu ósmego, a w kolejnych planujemy utrzymać te połowiczne aktualizacje.

    W 8.5 wprowadzimy urodzinowy event, a także nowy epizod, w którym wystąpi jeden z trekowych aktorów. Poza tym odświeżymy federacyjne misje z cyklu "Klingon War", dokonamy znaczących zmian w kalendarzu, systemie zarządzania okrętami (więcej o tym tutaj). Nie przegapcie Dev bloga 30 stycznia, w którym poznacie wszystkie szczegóły dotyczące 8.5.

    [Crash] A czego mogą oczekiwać w przyszłości gracze zorientowani na PvP?

    [Brandon] Wraz z aktualizacją 8.5 wprowadzony zostanie nowy typ rozgrywki PvP, tzw. Arena małych statków (oczywiście Brandon jest tym podniecony). Będą to kolejkowane rozgrywki niezależne od frakcji, gdzie gracze będą umieszczani w małych statkach na specjalnej mapie. Będziemy obserwować czy ten typ rozgrywki spotka się z zadowoleniem i jeśli tak, będziemy rozwijać ten tryb.

    [Crash] Każdy z nas ma coś, co chciałby wprowadzić do STO i gorąco o to zabiega. Co najbardziej ucieszyłoby Ciebie?

    [Brandon] Gram w STO od czasów zamkniętej bety, zacząłem na długo zanim rozpocząłem pracę tutaj. Mam 6 postaci na maksymalnym levelu, więc byłbym zachwycony widząc podniesienie górnej granicy poziomu w przyszłości.

    [Crash] Mamy oryginalny mostek z Defianta, czy są plany na wprowadzenie do C-Store mostków z Voyagera, Enterprise D etc?

    [Brandon] Nigdy nie mów nigdy, ale nie mam pojęcia gdzie w harmonogramie prac developerów znajdują się te działania. Bardzo chcielibyśmy wprowadzić do gry więcej słynnych mostków.

    [Crash] Skonsolidowałem wiele pytań w to jedno. Statki. Czy są jakiekolwiek szanse na ujrzenie ich w grze? Dauntless z Voyagera, Vengeance z Into Darkness, New Orleans-class, Typhoon-class, korektę Gal-X lub też wprowadzenie flotowego Gal-X.

    [Brandon] Nie wydaje mi się, żebyśmy ujrzeli w grze wiele statków z najnowszych filmów jako, że są częścią IP, a to nie jest pokryte przez naszą licencję. Naszym celem jest dodanie każdego statku bojowego, zajmie to trochę czasu, ale wciąż taki mamy cel. Jeśli chodzi o Typhoon, nawet jeśli to zrobimy, będzie to najprawdopodobniej wersja zaktualizowana do najnowszej. Nie wiem czy ujrzymy 5-tierową Mirandę, ale wiem, że w nadchodzących aktualizacjach planujemy podejść do Galaxy-X. Oczywiście plany mogą się zmieniać.

    [Crash] Mówię teraz w imieniu kolegów Romulan. Czy są plany wprowadzenia trofeów dla statków?

    [Brandon] Nie jestem pewien, ale przekażę, że gracze chcieliby ich wprowadzenia.

    [Crash] Słyszałem, że trwa wojna między Federacją, a Imperium Klingońskim. Abstrahując od misji nisko-levelowych, czy jest szansa na więcej FED vs KDF lub też oficjalne zawieszenie broni, ewentualnie rozejm?

    [Brandon] Na ten temat więcej dowiecie się niebawem.

    [Crash] Czy zobaczymy więcej możliwości zmian wyglądu naszych postaci?

    [Brandon Tutaj również nie mam absolutnej pewności, ale ciągle szukamy nowych akcesoriów, które będziemy mogli dodać do krawca. Kapelusze mogłyby być ciekawe, jak również nowe okulary i gogle.

    [Crash] Kolejne “Romulańskie” pytanie. Czy zostaną wprowadzone możliwości zmiany wnętrz statków tej frakcji? Praktycznie wszystkie Romulańskie okręty mają taki sam wystrój.

    [Brandon] Bardzo chcielibyśmy dodać nowe możliwości zmiany wyglądu tych elementów. Foundry mogłoby być niezłym źródłem pomysłów. Niestety nie jest to w planach rozwojowych na najbliższą przyszłość. Jako, że grafik prac ciągle się zmienia, nie potrafię na chwilę obecną podać konkretnej daty wprowadzenia.

    [Crash] Wraz z wysypem kamuflażu, tankowania etc w PvP analiza sensoryczna stała się praktycznie bezużyteczna. Czy są plany na zmianę tego stanu?

    [Brandon] Nasz team nieustannie poszukuje pola do usprawnień tam gdzie jest to potrzebne. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi wpiszcie je w sekcji poświęconej mechanice gry na oficjalnym forum STO.

    [Crash] Wyskakujące okienka są szczególnie irytujące kiedy próbujesz podkraść się do wroga lub uciec mu w przypadkach krytycznych. Czy są plany na zmianę systemu tak żeby pop upy nie zdejmowały kamuflażu?

    [Brandon] Podczas przeróbek misji zmieniliśmy również dialogi tak żeby w jak najmniejszym stopniu przyczyniały się do dekamuflażu. Przede wszystkim dotyczy to tzw. Featured Episodes, misji Federacyjnych i tych, które znajdziecie w Dyson Sphere Adventure Zone.

    [Crash] Czy są plany zmiany STFów na system starej wersji jako opcji dla ich wykonywania?

    [Brandon] Nic mi o tym nie wiadomo, ale weźmiemy to pod uwagę przy opracowywaniu przyszłych misji STF.

    [Crash] Przygody w Holodeku. Paris nie ruszał się z domu bez swoich holonoweli. Czy są jakiekolwiek szanse na to żebyśmy mogli otrzymać grywane scenariusze holodekowe?

    [Brandon] Zawsze jest szansa na nowe, grywalne rzeczy. Nie jest to obecnie w planach, ale nigdy nie mów nigdy!

    [Crash] Jaką następną grywalną frakcję chciałbyś zobaczyć w grze?

    [Brandon] Q. 🙂

    [Crash] Czy są jakiekolwiek plany dotyczące zmiany pozostałych systemów reputacji na odpowiadające systemowi Dysona?

    [Brandon] Zauważyliśmy, że system Dysona podoba się większości graczy, a więc z pewnością będziemy szli w tym kierunku w przyszłości.

    [Crash] Mamy Trible dla wszystkich reputacji poza Omegą. Czy są plany na „Tribble of Borg”, który będzie dawał omega marki?

    [Brandon] Na chwilę obecną nie ma żadnych, jako, że jest on sprzedawany przez C-Store. Pozostałe Tribble są częścią darmowego nagradzania. Wydaje mi się, że zwiększony przypływ Omega marek z STFów kompensuje to.

    [Crash] Czy team STO ma ustalone priorytety w dodawaniu nowych mechanizmów do gry?

    [Brandon] Tak. Mamy całkiem fajne rzeczy w planach. Szczegóły niebawem.

    [Crash] Czy są plany na wprowadzenie Dilitium, Dilitium claim I kredytów flotowych jako ogólnych na konto?

    [Brandon] Nie mamy obecnie takich planów, ale przekażę te uwagi.

    [Crash] Czy są plany na umożliwienie nam zmiany naszej nazwy ogólnej, wprowadzenie Boffów przemieszczających się po wnętrzu okrętu i sposobu w jaki Boffy są umiejscowione na mostku?

    [Brandon] Interesujący pomysł. Przekażę go pod rozwagę.

    [Crash] Podczas misji “Obiekt 4028" dowiadujemy się, że James Fahri Mehra aka Princep Khan aka więzień 79478 uciekła z więzienia podczas gry system ISIS był wyłączony. Czy są plany na rozwinięcie tego wątku i innych wątków z „Dzieci Khana”?

    [Brandon] Jest stary STF sprzeda lat, który nigdy nie został dokończony, a nazywał się „Dzieci Khana”. Powrót do tego tematu mógłby być bardzo ciekawy, ale na chwilę obecną nie jest to częścią naszych planów.

    [Crash] Jaki ETA dla systemu Arc macie założone i jaki dokładnie zakres będzie on miał?

    [Brandon] Arc obecnie jest w fazie bety, włączając w to stronę internetową I samego klienta. Strona STO niedługo zostanie przeniesiona do ArcGames.com. Mamy też długofalowe plany zunifikowania launcherów. Na razie stary launcher się nie zmieni, jak tylko przejdziemy do fazy realizacji podamy więcej szczegółów. Jeśli macie uwagi dotyczące działania Arc możecie je zgłaszać na maila: arc_feedback@perfectworld.com

    [Crash] Jestem wielkim fanem waszych “livestrams”, czego możemy się spodziewać w tej strony w przyszłości?

    [Brandon] Więcej transmisji i więcej nagród. Planuję poruszenie różnych wątków, więc jeśli macie sugestie, napiszcie je na forum STO.

    [Crash] Moje ostatnie pytanie, gdybyś mógł dodać jeden dowolny statek, co by to było?

    [Brandon] Myślę, że fajnie byłoby zobaczyć okręt wojenny Voyager, ale też fajnie byłoby wprowadzić wiele innych rzeczy, o którym mogę tylko marzyć.

    [Crash] Raz jeszcze dziękuję za wizytę i czas poświęcony na odpowiedzi na część z naszych pytań.

    [Brandon] To była przyjemność. Mam nadzieję spotkać was w grze. Live long and Prosper \//_

    [Crash] Byłoby świetnie zagrać razem. Na pewno nie powiem nie community managerowi.[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram