Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Wyślij wiadomość w kosmos

Wyślij wiadomość w kosmos

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • BeneGesserit
  Participant
  #4891

  Australijski Minister Nauki, Kim Carr, ogłosił wczoraj rozpoczęcie projektu dającego szansę wysłania prywatnej wiadomości w kosmos. Choć zaproszenie Carra skierowane jest do Australijczyków, udział może wziąć każdy, to spełni proste warunki. Szczegóły w dalszej części.

  [more]Projekt rozpoczął się wczoraj rano od wysłanej jako pierwszej wiadomości Ministra Carra, a zakończy się o godzinie 17.00 w poniedziałek, 24 sierpnia (7.00 GMT). Wiadomość tekstową można wysłać po zarejestrowaniu się na stronie Hello From Earth. Otrzymane teksty przesłane zostaną na najbliższą podobną do Ziemi planetę - Gliese 581d, odkrytą w 2007 roku poza naszym układem słonecznym i mającą duże szanse na rozwój życia.

  Wiadomości nie mogą być dłuższe niż 160 znaków ani obraźliwe. Z tego powodu muszą być w języku angielskim, by można je było ocenić. Po zebraniu wszystkich tekstów, zostaną one przesłane do Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA (JPL) w Kalifornii, gdzie przekształcone zostaną w kod binarny, po czym wrócą do Australii do Canberra Deep Space Communication Complex (CDSCC), skąd nadany zostanie sygnał. Wiadomość dotrze do układu słonecznego Gliese 581d za nieco ponad 20 lat, mamy więc szanse, że ewentualną odpowiedź otrzymamy jeszcze za naszego życia.

  Źródło: Hello From Earth[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram