Wstęp do systemu baz floty

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • Smiecho
  Participant
  #6815

  Dołączona grafika

  Przed Nami pewne szczegóły dotyczące nowego systemu baz floty, które zostaną wprowadzone do gry w nadchodzącym sezonie 6.

  [more]Najpierw kilka założeń:

  • Floty będą bardziej scentralizowaną i fundamentalną częścią gry Star Trek Online, ze szczególnym naciskiem na końcowe etapy gry,
  • Każda flota otrzyma własne mapy, na której pojawi się baza w budowie. Baza wewnątrz i na zewnątrz będzie się rozwijać wizualnie i pod względem funkcjonalności adekwatnie do wkładu członków floty w jej rozwój,
  • Zaprezentowany będzie całkowicie nowy system awansów, pozwalając członkom floty na wspólną współpracę z celu zdobycia nowym topowych nagród. Rozwój floty jest projektowany z uwzględnieniem flot dowolnej wielkości i stylu gry,
  • Floty będą mogły rozwijać bazy w najbardziej odpowiednim dla siebie kierunku - admiralicja floty może kierować wysiłek w rozwój militarny, inżynieryjny lub naukowy,
  • Członkostwo we flocie będzie pozwalało na dostęp do nowych wyzwań, w tym naziemnych i kosmicznych, włączając w to również obronę bazy. W trakcie rozwoju bazy będzie można uzyskać nowe, bardzo wydajne i zaawansowane urządzenia zwane "Operationa Assets", które będą mogły być wykorzystane tylko podczas wspomnianych wcześniej misji, w tym podczas obrony bazy,
  • Członek floty będzie mógł zdobyć dostęp do szerokiego spektrum nowych nagród, włączając w to statki, wyposażenie, kostiumy, urządzenia, itd.,
  • Flota będzie mogła poprawić funkcjonalność bazy instalując dostęp do banku, stocznię, izbę chorych, kontakty, rozszerzenia kosmetyczne i wiele innych.

  Dołączona grafika

  Jak to wszystko będzie działać? Członkowie floty będą wnosić wkład w rozwój projektów floty w postaci najróżniejszych zasobów, włączając w to nową walute floty (fleet marks), towary (commodities), oficerów pokładowych (duty officers), dilitium, próbki danych (data samples), punkty rozwoju oficerów mostka i inne. Ukończenie każdego projektu da w zamian punkty rozwoju floty (Fleet experience points) w jednej z trzech kategorii: militaria, inżynieria, nauka. Będzie można otrzymać też dodatkowe nagrody, w tym:

  • Nowe funkcjonalności bazy, np. możliwość naprawy statków lub otwarcia tunelu do odległych sektorów galaktyki,
  • Nowe kontakty w bazie, pozwalające na dostęp do przydziałów oficerów pokładowych, poczty, banku, treningu oficerów mostka i innych,
  • Ograniczoną ilość statków lub innych urządzeń do wykorzystania przez flotę,
  • Ograniczone czasowo modyfikatory (buffy),
  • Ulepszenia estetyczne w bazie.

  Oficerowie floty będą wyznaczać projekty, które uznają za priorytetowe. Niektóre projekty będą dostępne w bazie przez cały czas (podzielone na trzy kategorie: militaria, inżynieria, nauka), ale inne będą możliwe do wykonania tylko podczas określonych godzin - ich ukończenie będzie wymagać wytężonego wysiłku, ale będzie nagradzało unikalnymi bonusami.

  Proporcjonalnie do wkładu w rozwój projektów floty, członkowie będą nagradzani odpowiednią ilością kredytu floty (Fleet Credits). Nowe sklepy floty będą przyjmować te kredyty w zamian za unikalne statki, broń, oficerów pokładowych i inne wyposażenie.

  Dołączona grafika

  W miarę jak ilość punktów rozwoju floty będzie rosnąć w każdej z trzech kategorii, każda z tych kategorii będzie mogła "awansować" na kolejny poziom (Tier), poczynając od poziomu 0 aż do 5. W miarę zmiany poziomu dostępne będą nowe projekty.

  Rozwój bazy w każdej z trzech kategorii będzie skutkowało udoskonaleniami w możliwościach obronnych bazy, co może być przydatne podczas misji obronnych. Z każdym nowym poziomem (Tier) udoskonalone będą odpowiednie urządzenia, związane z daną kategorią. Dla przykładu: zwiększenie poziomu w kategorii militarnej udoskonali stocznię, w kategorii inżynieryjnej da możliwość korzystania z replikatorów, a w kategorii naukowej z instalacji komunikacyjnej. Wszystkie te urządzenia będą nie tylko stanowiły wartość strategiczną przy obronie bazy, ale również udostępnią nową funkcjonalność i dostęp do nowych projektów.

  Rozwój militarny, inżynieryjny i naukowy bazy oznaczać będzie również ogólny rozwój bazy jako całości, odblokowując nowe funkcjonalności, zwiększając jej rozmiar i znaczenie. Podobnie jak każda kategoria będzie miała 5 poziomów rozwoju, tak samo baza będzie mogła zwiększać swój poziom (Tier) od 0 do 5.

  W miarę rozwoju bazy będzie rosnąć znaczenie floty, a ona sama będzie musiała zmierzyć się z ciągłymi wyzwaniami, w tym z atakami ciągle potężniejszych wrogów.

  Bazy będą pozwalały członkom floty na wykonywanie unikalnych misji dziennych, z których nagrody będą przyczyniały się do rozwoju baz.

  Dołączona grafika

  Rozwój bazy będzie obejmował kilka etapów:

  • Zebranie zasobów koniecznych do startu projektu.
  • Wkład zasobów przez członków floty na potrzeby projektu, co będzie nagradzane kredytami floty proporcjonalnie do wkładu.
  • W momencie spełnienia wymagań projektu - rozpoczęcie budowy, przy jednoczesnym umożliwieniu zbierania zasobów na następny projekt.
  • ukończeniu budowy flota zdobędzie punkty doświadczenia w odpowiedniej kategorii, a jednocześnie zostanie nagrodzona ograniczoną ilością unikalnych statków, wyposażenia, kontaktami, możliwościami obronnymi lub inną funkcjonalnością.
  • Jeśli wystarczająco dużo punktów doświadczenia floty zostanie zebrane w jednej z trzech kategorii, udostępniony zostanie projekt specjalny, którego wykonanie pozwoli na przejście tej kategorii na następny poziom.
  • Ukończenie jednego ze specjalnych projektów będzie skutkowało zwiększeniem poziomu zaawansowania odpowiedniej części bazy (np. stoczni, instalacji komunikacyjnej, a nawet samej bazy jako całości) na następny poziom.

  Istnieją plany na przyszłość, pozwalające nie tylko na rozwój baz, ale również innych struktur floty.

  Źródło: StarTrekOnline.com[/more]

  Melnikor
  Participant
  #105789

  Wkład zasobów przez członków floty na potrzeby projektu, co będzie nagradzane kredytami floty proporcjonalnie do wkładu.

  Trochę mnie martwi ten fragment, bo oznacza że korzyści będą odnosili Ci którzy najwięcej grindują, a nie Ci którzy wnoszą wkład we Flotę np. oprowadzając nowych po grze i tłumacząc co i jak.

  Smiecho
  Participant
  #105792

  Na pociechę można powiedzieć że:1. sporo osób dalej będzie po staremu pomagać "zielonym" równocześnie grindując przez zwykłą, ludzką grzeczność i naturalną chęć pomocy słabszym. To, że nie będzie za to nagród, to trudno. Teraz też nie ma. Ale to nie przeszkadza pomagać (w rozsądnym zakresie i nie wyręczając leniów),2. gdy już nasz flota będzie miała wypaśną bazę z wszystkimi wskaźnikami na maksa, to nic już nie będzie stało na przeszkodzie do pomocy. 🙂

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram