Forum Fantastyka Gry World of Tanks

World of Tanks

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 59 total)
  • Author
    Posts
  • Reyden
    Participant
    #6020

    Od jakiegoś czasu pogrywam w wymienioną w tytule grę.

    http://www.worldoftanks.com/ .

    Do gry potrzeba cd-keya , sama gra jest w fazie beta , klucz można zdobyć albo na oficjalnej stronie ( ostatnio idzie wolno ) albo rejestrując się na forum CDA i pobierając kluczyk z zasobów serwisu .

    Klient waży 1,7 GB .

    Wymagania sprzętowe ( minimalne ) :

    CPU: 2 GHz

    RAM: 1 GB

    Video: GeForce 6600GT (128 M:cool:

    HDD: 2GB

    Connection rate: 128 Kbps

    Niestety gra cierpi na brak optymalizacji - na E5200@2,5 Ghz + 2GB ram + HD4850 mam od 25-40 fps @ Win 7 Ultimate .

    Tyle info technicznego - teraz trochę o samej grze .

    Gramy pojazdami - bo mamy nie tylko czołgi do dyspozycji ale także niszczyciele czołgów i artyleria samobieżna - od połowy lat 30 po przełom lat 40 i 50 ( ostatnie serie IS itp. ) .

    Czołgi są pogrupowane w 3 zestawienia - lekkie , średnie i ciężkie czołgi .

    Dodatkowo całość jest pogrupowana w Tiery - mamy ich 10

    Każdy typ pojazdu ma ikonkę swojej kategorii - SPG ( arty ) ma kwadrat , niszczyciele trójkąt skierowany w dół , czołgi mają romb - pełny romb to najsłabsze i najlżejsze czołgi , romb z jedną kreską te lepsze light , czołgi średnie mają 2 kreski a ciężkie mają 3 .

    Dodatkowo ma tablicy wyników i podczas ładowania gry poszczególne typu pojazdów są oznaczone kolorami - czołgi na szaro , niszczyciele na niebiesko , w kolorze brązowym jest ikona SPG .

    Mamy kilka map do dyspozycji - 10-15 w różnym terenie - mapy pustynne , mapy miejskie , mapy z lasami , oraz mapy pełne otwartych terenów .

    Na obecnym etapie mamy do wyboru pojazdy 3 nacji - Niemcy , ZSRR i USA , choć nie ma podziału na kraje , czasami występują też czołgi z innych krajów ( w drzewku USA trafiają się pojazdy brytyjskie ) .

    Pojazdów jest masa - od lekkich BT-x , Panzer II/III , poprzez T-34/M4 Sherman , Panzer IV / Pantera po Tygrysy ( I i II ) , KV ( KV , KV1S , KV-3 ) , IS-y ( IS , IS-3 , IS-7 ) , SU-76 , SU-85 , SU-100/SU-152/ISU-152 , jest nawet niemiecki Panzer VIII Maus - mamy pojazdy seryjne , prototypy oraz takie które pozostały tylko na deskach kreślarskich .

    Mamy 2 rodzaje waluty - kredyty - dostajemy je za bitwy - ich ilość zależy od naszych osiągnięć , oraz mamy też gold - waluta premium , obecnie przyznawana raz na 24 h w wysokości 150 g ( w obecnym okresie świąteczno-noworocznym gold jest dodawany po 500 j na dzień ) .

    Pojazdy możemy modyfikować - zmieniać zawieszenie , wieżyczkę , działa , silniki , radio .

    Mamy 2-3 typy ammo - z reguły jest zwykły pocisk , pocisk HEAT za gold ( waluta specjalna ) , rzadziej ( ale nie wiele ) jest też amunicja HE - uszkodzenia kosztem penetracji .

    Do tego możemy kupować dodatkowe moduły i ulepszenia do czołgów , trenować załogę itp.

    Same czołgi , moduły oraz wspomniana amunicja dzielą się na 2 rodzaje - te które można kupić na kredyty oraz wersje premium za gold .

    O ile czołgi premium są nic nie warte , to moduły i ammo dużo dają - szczególnie ammo HEAT .

    Generalnie jest masa opcji .

    Tyle jeżeli chodzi o plusy .

    Teraz trochę o minusach - gra niestety trochę ich ma .

    Pierwszy to wspomniany brak optymalizacji co za tym idzie duże wymagania dot. komputera .

    Drugi to wysokie pingi ( 150-200 ms to standard ) - serwery stoją chyba gdzieś w Rosji .

    Gra jest także rosyjska więc strona ZSRR jest mocno faworyzowana w grze - ruskie czołgi są lepsze niż to co mają Niemcy czy Amerykanie .

    Kolejnym dużym minusem jest dobieranie graczy podczas bitew - to tragedia - czołgi / TD / SPG z niższych tierów często walczą z KV , teir 4 natrafia na IS-y , Tygrysy , Pantery itp.

    Sam grając SU-85B trafiłem na Tiger II .

    cinus
    Participant
    #95591

    polecam grę ruskimi ciężkimi, niemieckie ssą ogólnie rzecz biorąc

    Erixin
    Participant
    #97815

    Poprzednio uczestniczyłem w beta testach tej gry. W tej chwili jest dostępna całkowicie za darmo pełna wersja gry. Serdecznie polecam. Tutaj link http://www.worldoftanks.com/

    Erixin
    Participant
    #97884

    Gram już kilka dni. Gra jest naprawdę super!!!

    Lasek
    Participant
    #98309

    Witam

    Niedawno założyłem z Uchim klan w tej grze.

    Nazwa klanu: Iron Horses, Tag IHA

    Strona klanu http://www.wotiha.fora.pl/

    Mój nick w grze to Lasek666

    Zapraszam każdego kto ma ochotę wspólnie pograć.

    Obecnie pracujemy nad klanem i poszukujemy osób, które pomogą w jego tworzeniu.

    Pozdrawiam

    Erixin
    Participant
    #98628

    I jak rozwija się klan? Ja nadal się bawię dobrze, załoga wypasiona. Mój nick w grze taki sam jak na forum.

    Elvenking
    Participant
    #99453

    Ja się wciągnąłem po uszy, choć sprzętowo stoję słabo na razie - Stug III 7,5cm L/70, Pz IV 7,5cm L/48, dla hecy zostawiłem sobie PzIII 5cm L/60, niedługo uzbieram na VK3601 i jakoś będzie trzeba przezimować na tym złomie dopóki na Tygrysa nie uzbieram 😉

    Silver Phoenix
    Participant
    #99457

    Grindowanie jest upierdliwe. Utknąłem na Hetzerze i wygląda na to, że szybciej będę miał kasę niż exp na STUG-a ;)Z pozostałych sprzętów bawię się jeszcze SU-26 i M2, ale ogólnie... To nudne na dłuższą metę 🙂 Zwłaszcza, że od epoki Mardera ciągle trafiam na drużyny z ciężkimi czołgami (Tygrys i KW). Chyba mój problem skończy się dopiero w momencie, gdy dochrapię się maksymalnego tieru 😉

    Elvenking
    Participant
    #99458

    Tak, system doboru przeciwników jest frustrujący... Bardzo często ginę od jednego strzału. Bardzo ważna jest taktyka, chowanie się i kampienie ;)Ja szczerze mówiąc do najwyższego tieru zamierzam dojść w niszczycielach czołgów (Jagdtiger 😉 ), natomiast w czołgach chyba skończę na Tygrysie Królewskim, bo go uwielbiam, a dwustutonowy ruchomy bunkier jakim jest Maus chyba jednak do mnie nie przemawia. Coś tam przebąkiwali, że chcą dodać E-100 i zastanawiam się czy może zamiast tego bądź co bądź dziwnie wyglądającego VK4502.Najfajniej gra się z kimś. Mój kuzyn kupił sobie premium więc może zakładać pluton, do tego jakiś program do komunikacji głosowej i całą noc można przejeździć razem 😉

    Silver Phoenix
    Participant
    #99459

    Z tego co znalazłem, wystarczy po prostu nie montować najlepszych elementów. Gra powinna wtedy częściej wystawiać nas przeciw niższym tierom.Zmian szykuje się sporo: niedługo mają dodać czołgi francuskie, w 2012 japońskie i brytyjskie (choć jeden w sumie już jest - Churchill u Rosjan)... Dużo tego.Do tego pracują nad World of Warplanes - czyli samolotowym odpowiednikiem WoT. Co ciekawe, doświadczenie i gold mają być wspólne dla obu gier. Zarabiasz kasę samolotem i przeznaczasz ją na czołg, albo odwrotnie 😉

    Erixin
    Participant
    #99488

    Mam konto premium. Mam teraz T44 i Jagpz IV( tak się chyba pisze). Rozwiązaniem waszych problemów jest konto premium. Kasa i pkt. doświadczenia lecą bardzo szybko.Czy moglibyście podać swoje nicki w grze?

    Silver Phoenix
    Participant
    #99503

    Moonstorm, klan -=BAS=- 😉

    Erixin
    Participant
    #99517

    Mój klan to: [-VU-]Viribus Unitis jeszcze mało zorganizowani. Małe sukcesy już są. mieliśmy dwie prowincje.

    Reyden
    Participant
    #99611

    Jak ktoś nie wie to został uruchomiony serwer testowy dla graczy z Europy .

    Wystarczy spatchować grę do wersji 6.6 ( Link ) , nie koniecznie główny katalog , można zrobić kopię i dopiero patchować .

    Bazy danych graczy są chyba z 28 lipca , więc jak ktoś się zarejestrował po tej dacie to nie zagra , to samo tyczy się pojazdów , załóg , odkryć dokonanych po 28 lipca , nie ma ich i trzeba na nowo odkrywać .

    Na pocieszenie ( a w zasadzie wisienka na torcie ) mamy 10k złota i Exp/Credit Rate x10 ( za każdą walkę mamy 10x tyle expa i kasy co normalnie ) - więc dość szybko można dojść do najwyższych tierów i popróbować jak się nimi gra .

    Niestety osiągnięcia i pojazdy zdobyte na serwerze testowym nie przechodzą do głównej gry , serwer EU 6.5 działa nadal , dla wersji 6.6 jest osobny serwer .

    Na razie jest mało ludzi przez co trochę czeka się na grę ( raz 5 s a raz po kilka minut ) , do tego nie pełne składy - miałem bitwę 11 vs. 10 ludzi .

    Silver Phoenix
    Participant
    #99612

    Dzięki za zaproszenie, Erixin - niestety, trening w klanie był.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 59 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram