Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Wieżowiec zagłady

Wieżowiec zagłady

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • Cross
  Keymaster
  #244630

  Dobrych wieści dla fanów starego Fallouta ciąg dalszy. Otóż mod do F2 pt. Olympus 2207 jest już w wersji angielskiej. Rzecz dzieje się w wieżowcu, który przetrwał atomową destrukcję i nie ma głównego wątku fabularnego.

  Strona pobrania: https://olympus2207.com/en/o1-en/

  Q__
  Participant
  #244633

  Rzecz dzieje się w wieżowcu, który przetrwał atomową destrukcję

  B. fajne koncepcyjnie - zupełnie nowy typ lokacji, dotąd nieeksplorowany, a w sumie naturalny w wypadku postapo* (choć dotąd nikt na to jakoś nie wpadł 😛 ).

  * Przypominają się choćby ruiny Manhatu z Thundarra:

  https://thundarr.fandom.com/wiki/Manhat

  ps. Na zasadzie luźnych skojarzeń:
  https://english.radio.cz/post-apocalyptic-skyscraper-co-designed-david-cerny-set-be-countrys-tallest-8120026

  Cross
  Keymaster
  #244635

  Ja już zacząłem 🙂 Początkowo gra się dzieckiem, potem dorasta - też fajne, niestandardowe rozwiązanie. Spodziewam się dobrej zabawy.

  Q__
  Participant
  #244637

  Początkowo gra się dzieckiem, potem dorasta - też fajne, niestandardowe rozwiązanie.

  Ano. Swoją drogą - że tak spytam - czy to znaczy, że ten wieżowiec stanowi zamknięty, odizolowany, "świat", swoisty odpowiednik poszczególnych stacji z Metra i Hive Cities z Necromundy (tylko większy od tych pierwszych, i znacznie mniejszy od tych ostatnich).

  Cross
  Keymaster
  #244638

  Poniekąd tak, acz nie do końca. Najlepiej przytoczę opis z jednej z rosyjskich stron:

  Akcja gry toczy się w alternatywnym dieslowsko-punkowym uniwersum w 2207 roku na ruinach Doliny Krzemowej Wielkich Stanów Ameryki. Globalna wojna nuklearna o zasoby między Wielkimi Państwami a Imperium Rosyjskim miała miejsce w 2013 roku, niszcząc większość ludzkości i technologii, i tylko samotny stojący drapacz chmur „Olympus” był w stanie uniknąć zniszczenia podczas bombardowań nuklearnych. Nielicznym szczęśliwcom udało się w nim schronić podczas wojny i przeżyć, tworząc zamknięte społeczeństwo, składające się z „sług” i „bogów”. Służący dźwigają swoje ciężary w podziemiach drapacza chmur - "Tartarze", zapewniając funkcjonowanie mechanizmów wieży oraz uprawę warzyw i zwierząt gospodarskich. Przez kilka pokoleń propaganda Posłańców wmawiała sługom, że poza Tartarem nie ma życia, i tylko dzięki ich służbie i woli bogów ten świat jeszcze się nie zawalił. Z woli losu główny bohater gry znalazł się poza granicami swojego zwykłego Tartaru – na spalonych pustkowiach otaczających wieżowiec. Nazwa tego terytorium to „Promień”.

  • This reply was modified 1 year ago by Cross.
  • This reply was modified 1 year ago by Cross.
  Q__
  Participant
  #244641

  Poszli w kierunku paradyzyjno-seksmisyjnym w teokratycznym sosie (który znów kojarzy się z życiem ubogich ciurów z Navis Imperialis)? Też fajnie... 🙂

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram