Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Wieści o Stargate na DVD

Wieści o Stargate na DVD

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #3747

  Brad Wright, współtwórca, scenarzysta i producent serii Stargate udzielił ciekawych informacji na temat najbliższej przyszłości uniwersum Gwiezdnych Wrót na DVD. Przede wszystkim potwierdził datę wydania Stargate: Continuum i powiedział co nieco na temat fabuły filmu. Zdradził też, że trwają prace nad kolejnym projektem - nową wersją powstałego jedenaście lat temu pilota Stargate SG-1 Children of the Gods

  [more]Stargate: Continuum pojawi się na DVD w Ameryce Północnej 29 lipca. Wright mówi o filmie w samych superlatywach - według niego jest to największe dzieło w historii produkcji spod znaku Stargate, nad jakimi pracował. Pod wieloma względami ma dorównywać produkcjom kinowym - nawet w kwestii efektów specjalnych.

  Fabuła, jak było wiadomo od jakiegoś czasu, ma przedstawiać kolejną próbę unieszkodliwienia Tau'ri przez Baala. Tym razem postanowi on cofnąć się w czasie i nie dopuścić do rozpoczęcia programu Gwiezdnych Wrót na Ziemi. W tym celu zaatakuje w momencie, gdy Wrota, tuż po odkryciu ich w Gizie, będą transportowane statkiem do Ameryki. Plan się powiedzie, statek zatonie i nikt nie pozna prawdy o tajemniczym znalezisku. Jednak akurat w momencie gdy Baal tego dokona, drużyna SG-1 będzie wracać na Ziemię ze swojej kolejnej misji. Będąc w korytarzu podprzestrzennym, poza czasem i przestrzenią, nasi bohaterowie nie ulegną zmianom w kontinuum. Trafią na Ziemie, jednak nie do Stargate Command, które nie będzie istniało, a do ładowni zamarzniętego statku i będą musieli nie tylko się stamtąd wydostać, ale też przywrócić prawidłowy bieg wydarzeń.

  Na dniach w sieci ma pojawić się trailer filmu, zaprezentowany w sobotę na konwencie Stargate w Vancouver.

  Więcej o Stargate: Continuum można przeczytać na GateWorld.

  Jeśli zaś chodzi o remake Children of the Gods, to sytuacja przedstawia się następująco. Dwuczęściowy pilot serii stanie się zupełnie nowym filmem stworzonym od początku z oryginalnego materiału nakręconego w 1997 roku. Będzie o około siedem minut krótszy od wersji pierwotnie pokazanej w telewizji. Brad Wright, mówiąc o pilocie, stwierdził, że zawierał on błędy, które zostaną naprawione. Nie miał na myśli tylko efektów specjalnych. Zmianom ulec ma wiele rzeczy, od muzyki i formatu obrazu do sposobu, w jaki opowiedziano cała historię.

  Z filmu ma zniknąć kilka fragmentów, które według Wrighta nie powinny były tam się znaleźć, m.in scena z całkowicie nagą Sha're podczas rytuału wszczepiania Goa'ulda. Wright mówił, że scena ta nie pasowała do jego wizji, jednak mimo jego sprzeciwu decyzja o jej wykorzystaniu została wymuszona przez telewizję Showtime, która planowała emitować SG-1 o godzinie 22. Film będzie miał też inny początek i pojawi się w nim całkowicie nowa scena.

  Obraz, podobnie jak efekty specjalne, ewoluuje do dzisiejszych standardów - przestarzały już format 4:3 ustąpi miejsca szerokoekranowemu 16:9. Usłyszymy też nową muzykę - Joel Goldsmith odświeży ścieżkę dźwiękową filmu.

  Prace nad projektem już trwają i film ma być gotowy do wypuszczenia na DVD do końca roku. Nie wiadomo jednak czy MGM i FOX Home Entertainment podejmą decyzję o wydaniu go od razu. Być może Children of the Gods trafi najpierw na antenę nowego kanału HD MGM lub SCI FI Channel.

  Informacja ta również pochodzi z GateWorld.[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram