Forum Fantastyka Star Trek Wielka trójka - co potrafi

Wielka trójka - co potrafi

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Zarathos
  Participant
  #2884

  Konkretnie w kwestii gospodarki, liczebności flot, możliwości okrętów (wiem, wiem - sporo do pisania) i co tam jeszcze się da o nich wyciągnąć.

  Jedno ogranicznenie do dyskusji - analizy i osobiste pkt widzenia rzecz jasna dopuszczalne, ale wszystko musi mieć poparcie w kanonie. Dla przykladu - twierdzenie, że Romulanie mają milion okrętów jest ok, tak długo, jak długo autor takiego stwierdzenia może podać przykład z ekranu lub skryptów potwierdzających takie stwierdzenie.

  Skrypty do TNG i DS9: http://www.st-minutiae.com/academy/literature329/index.xhtml

  VOY: http://uk.geocities.com/chakoteya/episode_listing.htm

  TOS: http://www.voyager.cz/tos/transcripts.htm

  ENT: http://worf.dyndns.org/Enterprise/

  --

  Ciekaw jestem, czy ktoś... podejmie rękawice i opisze swoje ulubione imperium bazując tylko na kanonie, bez TM'ów, fanowskich wymysłów etc. Ja postaram się ocenić ZFP której jestem fanem i może IK (którego fanem nie jestem), ale jak zwykle - dopiero po ew. paru odpowiedziach innych członków forum.

  UWAGA!

  To NIE jest dyskusja na zasadzie kto jest lepszy od kogo, tylko (mam nadzieję) próba określenia potencjałów imperiów ze Star Treka. Modów uprzejmie proszę o interwencję, jeżeli ktoś zacznie wyskakiwać z tekstami 'IK jest lepsze id IR bo mają fajne scyzoryki a Romulanie to... etc"

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram