Forum Trek.pl Newsy Nauka i Technologia Widok na Ziemię

Widok na Ziemię

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #7859

  Czy gdy oglądacie czasem przekazy telewizyjne z misji orbitalnych NASA lub sceny z filmów, np. z Grawitacji, to zdarza Wam się pomyśleć "fajnie by było mieć taki widok na co dzień"? Teraz to możliwe - i nie chodzi o ładny obrazek, a widok na żywo.

  Dołączona grafika

  Od 30 kwietnia trwa eksperyment HDEV (High Definition Earth Viewing), mający na celu przetestowanie sprzętu video i wpływu warunków panujących na orbicie na jakość obrazu. Na jednym z modułów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zainstalowano zestaw kamer HD. Sygnał z kamer jest przekazywany na Ziemię i przy okazji do internetu. Dzięki temu możemy niemal ciągle podziwiać naszą planetę z orbity. Stream znajdziecie na Ustream.tv.

  Jeśli traficie na szary ekran, to prawdopodobnie właśnie jest przełączana kamera lub trwa przerwa w sygnale. Gdy ekran jest czarny, to ISS znajduje się po zacienionej stronie planety. W takim wypadku poczekajcie - wschody słońca są niesamowite.

  Więcej o HDEV znajdziecie na stronie NASA. A tutaj możecie obejrzeć parę wcześniejszych nagrań.

  kotek
  Participant
  #117217

  Niesamowite! Świetny pomysł NASA. Bardzo udany news, Piotr.Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na komentarze użytkowników i social steam. Miałam wrażenie jakbym cofnęła się w czasie o dobrych kilkanaście lat, kiedy w internecie nie było chamstwa i głupoty. 🙂

  perekel
  Participant
  #117227

  Świetna akcja, a i widoczki są naprawdę zacne. 😀

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram