Forum Trek.pl Newsy Star Trek Wersja specjalna trailera Star Trek: Horizon

Wersja specjalna trailera Star Trek: Horizon

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Posts
  • Domko
    Participant
    #3864

    Podczas Treksfery 2008 nasza ekipa zaprezentowała specjalnie przygotowany trailer. Dziś pierwszy raz prezentujemy go na naszej stronie.

    Link

    Tom
    Participant
    #59116

    Wszystko fajnie i w ogóle, tylko szkoda, że tak naprawdę nic w tym trailerze nie ma. Ot pokazujecie bohaterów, co i jak robicie, ale przydałyby się jakieś informacje podgrzewające atmosferę, wywołujące uczucia w stylu o, to może mieć całkiem ciekawą fabułę, trza obejrzeć. W końcu ile można jechać na tym, że to pierwszy polski fanserial i pokazywać, swoją drogą całkiem niezłą grafikę i efekty specjalne - to już nie robi wielkiego wrażenia, przynajmniej na mnie.

    Przyznam, że napisy, które się pojawiały:

    Ich podróż dopiero się zaczyna

    Ale powstaje pytanie

    Czy to ich wina?

    wywołały we mnie uczucie wtf?. Odpowiedzi możemy się póki co tylko domyślać, ale ja bym obstawiał 'nie, to wina trek.pl, jak zwykle' ;>

    A i jeszcze odnośnie nowej stronki - znacznie lepsza ;>

    Piotr
    Keymaster
    #59117

    Yyy... Ja w ogole tego kawalka z wina nie rozumiem. Wina tego ze dopiero ruszaja? Moze cos wiecej mialo tam byc?A Ty Tom w te wine Trek.pl nie mieszaj. ;P

    fluor
    Keymaster
    #59119

    Zdaje się, że Horizon będzie odkrywać jakieś mroczne tajemnice z wojny z Dominium. Tak wynika z opisu na stronie projektu. To może być bardzo ciekawy wątek, o ile scenarzystom nie zabraknie fantazji (a wierzę, że dadzą z siebie wszystko).Sekwencja polskich napisów budzi jakiś wewnętrzny opór - tak jakby została sztucznie sklejona z dwóch różnych kontekstów. Angielskie tłumaczenie jest zrozumiałe, ale... hmm no może to tylko dziwna podejrzliwość.Muzyka profesjonalna, pomysł żeby pokazać jak tworzone są efekty jest godny powinszowania - tak się buduje interesujące trailery 🙂 Z drugiej strony jedyna nowa scena to właśnie mówiący waterhouse-Ke'Vel, który jest pokazany pod dość dziwnym kątem albo tylko mi się zdaje.Tak czy siak czekamy premiery, wg ostatnich znanych mi doniesień (z Polconu) odcinek miał być gotowy na zimę (koniec zimy?) 2009.

    Domko
    Participant
    #59121

    Trudno o brak opóźnień przy tego typu projekcie. Od pewnego czasu nie obiecujemy już żadnych terminów, bo zwykle potem weryfikuje je życie (czyt. są przesuwane).Wiem, że pokazywanie efektów specjalnych nie robi już wielkiego wrażenia. Materiał ten był jednak przygotowany specjalnie na Treksferę - na stronie pokazuje go jako materiał pokazowy właśnie na ten zlot fanów, a nie jako jakiś trailer odcinka.Co do tekstów o winie (to była wina wina 🙂 ), to warto zobaczyć co jest w tle, gdy pojawia się ten napis - może to rzuci trochę światła. Więcej powiedzieć nie mogę. 🙂 Dodam tylko, że w tle nie widać trek.pl, więc chyba jednak nie o to chodzi. :PW najbliższym czasie wybieramy się w plener oraz rozpoczynamy postprodukcję. Niczego więc obiecać nie mogę, ale jeden z następnych filmików (niekoniecznie najbliższy) może pokaże coś więcej.W każdym razie dziękuję za opinie.

    fluor
    Keymaster
    #59122

    W tle pojawia się krajobraz postnuklearny. Dziwne, że podczas oglądania cały czas miałem skojarzenia, że to obrazek zniszczonego Romulusa (z Nemesis), ale na stop klatce widzę, że to raczej nie to. Swoją drogą, ruina wygląda bardzo profesjonalnie.

    Barusz
    Participant
    #59156

    Czyli prawdopodobnie okaże się, że w krytycznym momencie wojny z Dominium komuś spośród federacyjnych (albo raczej tych z Sekcji 51, bo pewnie zdaniem scenarzystów tak będzie bardziej efektownie) decydentów puściły nerwy i zlecił badania nad Bardzo Złą Bronią (biologiczną albo coś takiego, w każdym razie nieetyczną i zakazaną, słyszeliśmy o takich w Chain of Command czy choćby w INS), w dodatku wykorzystując do nich prewarpowe planety i może nawet ich mieszkańców. Wiadomo - "lepiej, by zginęło kilka milionów, niż ma ginąć cały kwadrant". Potem zaś, jak to zwykle była, coś tam nie wyszło i badania te skończyły się wybuchem i katastrofą. A załoga Horizona wpada na trop tych wydarzeń - w dodatku z Romulaninem na pokładzie. Kwestia winy zaś odnosi się do tego, że przecież nasi bohaterowie to również Federacja, a bardziej jeszcze może do tego, że żaden z nich nie jest w stanie przysiąc, że na miejscu tegoż decydenta nie podjąłby identycznej decyzji, tym bardziej, że wszyscy pamiętają długie ceremonie związane z odczytywaniem list nazwisk poległych na wojnie przyjaciół itd.Do teorii tej można też dopisac podwersję, zgodnie z którą ktoś z załogi wiedział/domyślał się/mógł się za swoim stanowisku dowiedzieć, gdyby chciał, o owych nieetycznych badaniach.W każdym bądź razie scenariusz ten spełnia wymagania stawiane teraz przez wielu (większość?) fanów ? mrok, intryga, dylematy, wątek przewodni łączący poszczególne odcinki, komentarz do sytuacji na świecie itd.Oczywiście narzuca się tu wręcz zarzut zwiazany z wtórnością tej opowieści - takie zmieszanie wątków z DS9 "In The Pale Moonlight", VOY "Equinox" i "insurrection", ale mam wrażenie, że Twórcy wyszli z założenia, że jest to pomysł genialny, więc nikt go krytykować nie ma prawa.Krótko mówiąc - mam nadzieję, że nie mam racji.

    fluor
    Keymaster
    #59174

    Ja mam podobne przemyślenia/oczekiwania dotyczące fabuły Horizona, choć nie wykluczam, że autorzy jeszcze bardziej coś zagmatwają i nas zaskoczą.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram