WandaVision

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Author
    Posts
  • Q__
    Participant
    #240978

    Oglądaliście? Pytam, bo jestem b. ciekaw co sądzicie o tym serialu (także pod kątem tego co zdaje się zwiastować jeśli chodzi o przyszłość MCU i potencjalne powiązanie z filmami o X-Men*)?

    * O występ Evana Petersa (podobno nie jako Quicksilvera) chodzi:
    https://comicbook.com/marvel/news/wandavision-finale-features-unexpected-x-men-easter-egg/

    Cross
    Keymaster
    #241012

    Na pewno jakaś świeżość w MCU (bo nie w gatunku, takie filmy już były), mi osobiście się podobał, tak na 70%.

    Q__
    Participant
    #241741

    Ciekawostka - Doctor Strange o mało nie wystąpił w finalnym odcinku WandaVision:
    https://www.cnn.com/2021/05/04/entertainment/dr-strange-wandavision-trnd/index.html

    Pleiades
    Participant
    #241762

    Uwaga, może być trochę spoilerów, więc nie czytajcie, kto nie oglądał.

    Mnie się serial podobał. Nieco bardziej, niż popis duetu dwóch przystojnych panów w TFatWS, ale i tak oba seriale obejrzałam z zaciekawieniem. Od tego drugiego serialu WandaVision ma chyba lepsze zakończenie, takie pełniejsze. Wątki się domknęły, wszystko wyjaśnione, całkiem git.
    Tempo serialu też utrzymane, nawet nieźle się oglądało te pierwsze odcinki robione pod modłę seriali z lat 50'-60'.
    Postacie ciekawe; nigdy nie pałałam jakąś specjalną miłością do Wandy - ot, po prostu sobie była i tak naprawdę nie rozwinęła się za dużo w MCU, bo nie miała też zbyt wielu filmów do popisu, ale tutaj stwierdzam, że naprawdę zrobiła się z niej przefajna babka, taka z którą się sympatyzuje i z którą się współodczuwa. Co do Visiona, to lubiłam go zawsze, bo ja mam w ogóle słabość do SI i androidów 😉 i już w drugich Avengersach mnie ujął. Z ciekawych innych postaci, to oczywiście główna antagonistka Agatha wymiata po całości. Całkiem niezły jest też fałszywy braciszek Wandy, zagrał nieźle. Jedynie mogłabym się przyczepić do synów Wandy, tacy nijacy są.
    No i zdecydowanie wielką radochę sprawił mi powrót Darcy. Zawsze ją uwielbiałam ^^ Na pewno bardziej od Jane.
    Największe ciary miałam, jak pokazywali w retrospekcji, jak Wanda zyskała moc w siedzibie Hydry od berła Lokiego. W ogóle wspomnienia w tym serialu bardzo pięknie dopełniły całość fabuły.
    Tak więc ode mnie 8/10

    • This reply was modified 2 years ago by Pleiades.
    Q__
    Participant
    #241764

    Nieco bardziej, niż popis duetu dwóch przystojnych panów w TFatWS, ale i tak oba seriale obejrzałam z zaciekawieniem.

    Czekam zatem, że założysz temat i o tym drugim 😉 .

    bo ja mam w ogóle słabość do SI i androidów 😉

    Dało się zauważyć 😉 . Skądinąd: zgodzimy się chyba, że Vision b. Datę przypomina? 😉

    Jedynie mogłabym się przyczepić do synów Wandy, tacy nijacy są.

    Cóż... - przynajmniej w komiksach - jako jej wymysły zaczynali 😉 :
    https://www.ign.com/articles/wandavision-scarlet-witch-children-wiccan-speed-young-avengers-mcu
    https://www.polygon.com/tv/2021/1/15/22232726/wandavision-scarlet-witch-kids-powers-wanda-in-comics

    Pleiades
    Participant
    #241795

    Dało się zauważyć 😉 . Skądinąd: zgodzimy się chyba, że Vision b. Datę przypomina? 😉

    Tak, i nadal się zastanawiam, co twórcy chcieli przez to powiedzieć, że Vision w AOU mógł podnieść młot Thora...

    Cóż... - przynajmniej w komiksach - jako jej wymysły zaczynali 😉

    No i w serialu też, więc mamy coś podobnego. Wg artykułów to może być przygotowanie MCU do powitania młodych Avengersów. Wystarczy wprowadzić kilka postaci, dać im moce, dać im dorosnąć i mamy nową drużynę 🙂 Pytanie tylko, czy tak fajną jak stara...

    Q__
    Participant
    #241800

    co twórcy chcieli przez to powiedzieć, że Vision w AOU mógł podnieść młot Thora...

    ...Że był godny? (NMSP.) 😀

    Pytanie tylko, czy tak fajną jak stara...

    Czas pokaże... Ale co robić, skoro aktorzy się starzeją...

    Pleiades
    Participant
    #241803

    ...Że był godny? (NMSP.) 😀

    Co to znaczy nmsp?
    No i właśnie. Że był godny... Nie jestem tego tak do końca pewna. Pewnie już nie pamiętasz, ale pisząc recenzję AOU już o tym wspominałam. Że aż zacytuję samą siebie:

    Bardzo mi się jednak nieprzyjemnie zrobiło na sercu w momencie, jak Vision bez oporu podniósł młot Thora. Nie tylko podniósł, ale i nim wojował. Nie wiem, co twórcy chcieli przez to powiedzieć, ale obawiam się, że wcale nie to, że Vision jest godny. Raczej to, że android nie jest osobą, a przedmiotem. Jak wiemy, Mjolnir bez problemu daje się postawić na stole, a nawet powiesić na wieszaku w przedpokoju (prześmieszna scenka z TDW), tak więc tylko osobom (poza Thorem) stawia opór, gdy ci chcą go unieść i dzierżyć w dłoni. Ech, gdyby Philippa z odcinka TNG "tMoaM" widziała drugich Avengersów, jej werdykt co do Daty mógłby być inny 😉

    I to jest właśnie problem, bo teoretycznie mogło chodzić o godność Visiona. O to, że był czysty i niewinny. Pytanie, czy w takim razie dziecko by było w stanie podnieść Mjolnir? Ogólnie wyobrażenie godności jest co najmniej dziwne, to jakaś dziwna interpretacja Odina, kto jest godny, a kto nie (on w końcu to zaklęcie tworzył). Podnosi wiele pytań i wiele rzeczy można kwestionować (np. czemu Cap oprócz dzierżenia młota mógł ciskać piorunami, skoro mowa była o tym, że młot tylko ukierunkowuje naturalną energię Thora? Aha, ale to było wspomniane w Ragnaroku, a tenże mało kanoniczny i wiarygodny ogólnie jest. W tym samym filmie Hela potrafiła pochwycić Mjolnir, czy wg Odina była ona godna, czy co?)

    Czas pokaże... Ale co robić, skoro aktorzy się starzeją..

    Co więcej, wszyscy się starzejemy... Ja już też nie jestem najmłodsza, czasami nie rozumiem współczesnej młodzieży, a tym bardziej social mediów i innych tego typu zjawisk. Mam też swoje przyzwyczajenia, np. przyzwyczaiłam się do tej drużyny Avengersów, którą mieliśmy i mi strasznie szkoda, że już ich nie ujrzymy (raczej) razem... 🙁 Nie wiem, czy się przekonam do nowego składu, chociaż np. może synowie Wandy podrośnięci nie byliby już tacy płytcy. Czas pokaże, co Marvel z nimi planuje zrobić.

    Q__
    Participant
    #241805

    Co to znaczy nmsp?

    Nie Mogłem Się Powstrzymać.

    I to jest właśnie problem, bo teoretycznie mogło chodzić o godność Visiona.

    Jako urodzony optymista wolę sądzić, że chodziło jednak o jego człowieczeństwo (rozumiane w sposób, który jest dużym, nie zawsze uzasadnionym, komplementem dla większości z nas - ludzi).

    przyzwyczaiłam się do tej drużyny Avengersów, którą mieliśmy i mi strasznie szkoda, że już ich nie ujrzymy (raczej) razem... 🙁

    Może jeszcze zobaczymy jednak?
    Przy czym, skoro o przemijaniu mówimy, nie mogą nam się chyba - jako Trekerom - nie przypomnieć słynne słowa kapitana Kirka:

    "This ship and her history will shortly become the care of another crew. To them and their posterity will we commit our future. They will continue the voyages we have begun and journey to all the undiscovered countries, boldly going where no man, where no one, ...has gone before."

    Do Avengers też to - w sensie ducha, nie litery - pasuje. I chyba - z dwojga złego - lepiej, że będzie miał kto kontynuować tradycję?

    Q__
    Participant
    #242384

    Garść refleksji o tytułowym serialu:
    https://www.youtube.com/watch?v=1tmsJHkxvds

    Q__
    Participant
    #242752

    I recenzja z Poltergeista:
    https://polter.pl/film/WandaVision-c31905

    MarcinK
    Participant
    #243598

    Rżnęli z Pokemonów?

    https://www.thegamer.com/pokemon-3-movie-wandavision-story/?utm_source=TG-FB-P&utm_medium=Social-Distribution&utm_campaign=TG-FB-P&fbclid=IwAR1tDOwT9okPKJJHuASL6mnTNzqdJ6TsFYhkJcJEGsg8INM5Dq2gb4Y8C6U

    Co ciekawe, ta część pierwotnie miała kręcić się wokół ożywionego tyranozaura i eksplorować różnice między pokemonami a zwykłymi zwierzętami i roślinami.

    Q__
    Participant
    #248057

    Tytułowy serial zdobył właśnie Nebulę, czy - jak kto woli - Ray Bradbury Award for Outstanding Dramatic Presentation.

    Q__
    Participant
    #252338

    O komiksowej miniserii Vision Toma Kinga, która stanowiła inspirację dla tytułowego serialu:
    https://esensja.pl/komiks/publicystyka/tekst.html?id=33364

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram