Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Walka z Borg

Walka z Borg

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 842 total)
  • Author
    Posts
  • Krusty
    Participant
    #9970

    1. Co do okrętów nie kanonicznych to tylko ten jedyny raz sie zgadzam.

    2. Co do Borga, to ja zamierzam prowadzić dzialania podjazdowe aż do przybycia większej floty, i nie mam zamiaru się dać zniszczyć pozatym dzięki większej ilości informacji które zebraliśmy od ostatniego spotkania (powrót Voyagera, 7 z 9, no i oczywiście słabe punkty sześcianu które znamy dzięki starciu z First Contact, a sfera to pójdzie na pierwszy ogień) mamy duże szanase na zwycięstwo, w ostateczności zawsze mozemy poczekać na Picarda.

    Tazman
    Participant
    #9974

    No to muj okręcik po lekkiej modernizacji z podtypu B do Lakoty ( aby móc chociaż dotrzymać kroku reszcie floty bo starszym sprzętem od mojego to chyba nikt nie leci 😀 )Jakby kogoś interesowało, dane mojej łajby poniżej 8) NCC 3075-AUSS CorsairData Modernizacji : Całkiem niedawnoDANE PODSTAWOWETyp Excelsior Podtyp Lakota / Ciężki Krążownik - Modyfikacja Bojowa Cele podstawowe : Detekcja i przechwytywanie zamaskowanych okrętów Cele drugoplanowe : Wsparcie ogniowe / Eksploracja / Dalekie patroleDługość 467 mSzerokość 185 mWysokość 100 mMasa 1,925,950 tonIlość pokładów 28Załoga 565Przewidywalna żywotność kadłuba 100 LatUZBROJENIEFazery Typ IX ( Wierzyczki ) X 30 Całkowita wydajność 40,000 Tera WatówPulsacyjne wyrzutnie torped kwantowych X 4Ilość torped 150 sztukSystem osłon o całkowitej wydajności 2,362,500 Tera Juli Standardowy podwójny kadłub Duranium/Tritanium plus 2.10 cm wysokiej jakości pancerzaStandardowe Pola Integracyjne OSIĄGIPrędkość przelotowa Warp 6Prędkość maksymalna Warp 9Prędkość awaryjna Warp 9,4 / 12hSKALA TNG ( 1000 = Galaxy )Siła Broni Promienistej ( Fazery, Promień Trakcyjny ) : 800Siła Torped : 2,700 Zasięg i celność broni : 680 Moc osłon : 875 Wytrzymałość kadłuba : 315 Prędkość : 917 Zdolność manewrowa : 2,485Wartość ogólna 1,305NIESTANDARDOWE WYPOSAŻENIE Dodatkowe ponadstandardowe systemy do wykrywania zakamóflowanych okrętów o podwyższonej wydajności. System namierzania i przechwytywania głowic bojowych wrogazrzeszony z 10 Fazerami ( Skuteczność 65 % + zdolność automatycznego odpowiadania ognia do otwierających ogień zamaskowanych okrętów )Standardowy System remodulacji OsłonPodwyższony standard zdolności dyplomatycznych do 5 StopniaLekko zmodyfikowany rdzeń napędu ( Wydajność + około 5% )Mostek obsadzony 0.5 cm warstwą pancerza ablacyjnego.

    Qbah
    Participant
    #9976

    Zmodyfikowalem lekko swoja Sfere. Zapraszam na 6-ta stronke. Szczegoly pod opisem.Aha, Tazman, ty Exclesiorem lecisz, tak? Bo nie napisales klasy...

    Tazman
    Participant
    #9978

    Zmodyfikowalem lekko swoja Sfere. Zapraszam na 6-ta stronke. Szczegoly pod opisem.

    Aha, Tazman, ty Exclesiorem lecisz, tak? Bo nie napisales klasy...

    Tak widziałem, widziałem ale nie myśl sobie, że ze mną ci tak łatwo pójdzie tym razem 8) ( chociaż liczyłem na system przechwytywania torped, ale tu się niestety nie przyda 😥 )

    Tak tak oczywiście Excelsiorek ( opis poprawiłem dzięki )

    EddieGcT
    Participant
    #9982

    Tazman ten twoj Excelsiorek po modyfikacjach to calkiem porzadna jednostka, takze mysle ze razem z Krustym bedziecie calkiem porzadny opur stawiac 🙂 Qbah bedzie mial z Toba teraz duzo wiekszy problem

    Kronos
    Participant
    #9993

    Spoko panowie, moje myśliwce wam pomogą, Niewiem czy troche nie przezadzili z dzanymi na tej stonie z której ja i Wolf mamy statki, ale według nich Vor`Cha ma 50 myśliwców, więc taka babda namiesza Borgowi w zupie :D, No i moja Vor`Cha też przeszła pare modernizacji 😀

    http://www.furryconflict.com/tech/technope.../starfleet.html

    To kiedy zaczynamy ?

    Coen
    Participant
    #9994

    Chyba faktycznie przasadzili, moze to mialo byc 5? Pozatym sadziłm ze twój okrt jest juz zmodernizowany do standardu bortaS'a

    Kronos
    Participant
    #9995

    Może i przesadzili, ale ja zostawie te 50 mysliwców, Zato ty powiniwneś zmienić mamewrowość swojego statku, troche przesadziłeś !jeżeli myśliwiec klingoński ma 150000 mamewrowośći, to jakim cudem betleH ma jej 310000 , to juz przesada 😯

    Coen
    Participant
    #9996

    Porówanie (klasa Galaxy=1000)

    Moc Fazerów (dezruptorów): 1560

    Moc torped: 960

    Zasieg/celnosc broni: 1340

    Wytrzymałosc osłon: 980

    Wytrzymałosc pancerza: 2620

    Prędkosc: 1120

    Zwrotnosc: 31000

    W sumie: 2540

    Przewidywany czas słuzby: 180 lat

    D'meg, z łaski swojej przeczytaj dokładnie, bo ja tam tylko trzy a nie cztery zera widze

    Kronos
    Participant
    #9998

    OK mój błąd, krzyczeli na ciebie wcześniej, porównywali z promami, i troche przesadziłem, 31000 to chyba może być, będzie naprawde zwrotna ta bestia 😀 A swoją drogą jak chcecie prowadzić tą walkę ?Mamy niby dane statystyczne, i co będziemy to jakoś przeliczac, czy jak ?Powinniśmy może ustalić jakieś zasady gry, takie jak w grach planszowych czy jakoś tak, Co o tym sądzicie ?

    Coen
    Participant
    #9999

    Hmmm..krzyczeli bo z klasy Definat nie poruwanli a ona ma 30 000 a co do zasad to Q ma byc ponoc kims w rodzaju MG

    Anonymous
    Guest
    #10000

    No to mamy przerąbane.... Nie, nie, nie ma się co nabijać. Q nam skórę uratował i przysługę zrobił, sprzątając bałagan...Cieszę się, że ktoś się tego podjął. Ustalmy może jeszcze czas wykonania ruchu przez pojedynczego gracza...24 godziny, powiedzmy...? I jakis szkic wstępny by się przydał, coś typu " W 237... wysunięte posterunki Federacji zameldowały o zblizających się okrętach Borg. Sądząc po szybkości, z jaką milkły poszczególne posterunki, flota Borg powinna dotrzeć do sektora 001 w ciągu...Zarządzono pełną mobilizację Floty, wysyłając w kierunku nadciągającego zagrożenia najbliższe okręty. Do federacyjnych sił opóźniających dołączyło kilka znajdujących się w pobliżu klingońskich okrętów. Bez większych nadziei na wyjście z tego cało oba zespoły okrętów podążyły ku przeznaczeniu..." Czy jakoś tak 🙂

    Qbah
    Participant
    #10004

    No z tym ruchem co 24h to dobry pomysl 🙂 I proponuje zrobic tak: znajac wydajnosc oslon w TJ i wydajnosc broni w TW i znajac ich liczbe, mozna mniej wiecej powiedziec, ile uszkodzen robi np. fazer IX lub jakis dezruptor. Wiec mozna tak, ze iles tam emiterow tego a tego typu laduje w ten statek, te torpedki leca w ten statek (Q np. bedzie pisal pod koniec dnia, czy trafily, czy pudlo) i bedzie wiadomo, kto jak oberwal. Mozna dodac jeszcze regeracje oslon (np. 15%/"ture") i skonczona ilosc torped 😀 Oczywiscie caly ten system jest uproszczony, bo np. oslony sa na kwadranty podzielone (szczegolnie u Borg), a tu beda traktowane, jako jedna calosc (oj, ciezkoby bylo z ustawieniem statku kombinowac na forum). Tak samo z bronia energetyczna (choc tu mozna zalozyc, ze statek sie "obraca"). Ale zapowiada sie wypas 🙂 I pamietajcie:We are the Borg. Resistance is, and always was, futile...

    Seldon
    Participant
    #10022

    Oj, widzę, że to mnie niezła bitwa ominęła. Ale jeśli można, to i ja proszę o przyłączenie mojego okrętu do federacyjnej armady Admirała Krusty'ego. Mam nadzieję, że mój Excelsiorek przyda się chciaż do zbierania rozbitków, bo do bezpośredniej walki raczej nie nadaje się 🙁 . I właściwie to jestem za tym "systemem 24h", który ma być wprowadzany. I jedna sugestia: może dałoby się użyć systemu z StarFleet Battles, bo to też taka "papierowa bitwa", a gotowe tabelki się przydadzą. Bodajże SFB jest na płycie pierwszej części StarFleet Commanda, więc najwyżej wyślę to MG tej "sesji" na prv w wersji elektronicznej.Transmisja do USS James T. Kirk: Kapitan Michael Seldon z USS Livingston NCC-34099 prosi o dołączenie do Floty Federacji. Przesyłam dane techniczne mojego okrętu:Nazwa okrętu: USS LivingstonNumer rejestracyjny: NCC-34099Miejsce produkcji: Stocznie San FranciscoPrzeznaczenie: BadawczyKlasyfikacja: Badawczy/KrążownikWysokość: 100 m Długość: 467 m Szerokość: 185 mMasa: 8,7e8 kgŁadowność: ??? kgPowierzchnia mieszkalna: ??? m2Liczba pokładów: 28Załoga (oficerowie): 120Załoga (w sumie): 250Maks. liczba osób na pokładzie: 450Cywile/Rodziny: 80 Silniki - warp Reaktor: Materii/Antymaterii (MARA) Paliwo: ??? Gondole: 2 Prędkość przelotowa: 6 ??? Prędkość maksymalna: 8,6 ??? Prędkość awaryjna: 9,0 (przez 12h) ??? Silniki - impulsowe Reaktor: Termojądrowy Liczba: ??? Paliwo: ??? Uzupełnianie paliwa: ???Uzbrojenie - torpedy fotonowe Typ: Mk 2 ??? Liczba wyrzutni: 4 ??? Zasięg: ??? km Umiejscowienie: ??? ??? Maks. jednocześnie wystrzelonych: ??? Obudowy: 150 ???Uzbrojenie - fazery Typ: Mk VIII ??? Moc: 12 x 3,42e15 W ??? Zasięg: ??? km Umiejscowienie: ??? ???Uzbrojenie - fazery osobiste Typ: ??? Moc: ??? MWUzbrojenie - osłony Liczba: ??? Moc rozpraszania: 2,106e18 J ??? Systemy komunikacyjne Typ przekazów między statkami: ??? Zasięg osobistych komunikatorów: ??? km Zasięg statek-powierzchnia: ??? km Przepustowość: ??? kquadów/sek. Prędkość: 9.9997 Warp ???Skanery Maks. zasięg przy wysokiej rozdzielczości: ??? lś średnia i niska rozdzielczość: ??? lśTransportery Transportery osobowe: ??? Transportery awaryjne: ??? Transportery towarowe: ???Ambulatorium Liczba łóżek: ???Wiązka holownicza Zasięg: ??? kmPojazdy pomocnicze Hangary: ??? ??? Promy: ??? Typ-15 (minipromy - shuttlepod) ??? Typ-7 (promy osobowe) ??? Typ-6 (promy osobowe) ??? Typ-9 (promy towarowe) ??? Sphinx (pojazdy odbługi) Statku klasy Runabout: ??? Jacht kapitana: ???System komputerowy Typ: ??? Interfejs: LCARS Transfer danych: ??? kquadów/sek. Liczba modułów pamięci: ??? Pojenmość modułu: ??? kquadówZużycie statku Przewidywany czas eksploatacji: 100 lat Planowane przeglądy: ??? Czas między uzupełnieniami zapasów: 6 lat Czas między remontami: 18 latWskaźniki mocy wg Grahama Kennedy'ego (1000 = klasa Galaxy) Moc fazerów: 410 Moc torped: 240 Zasięg broni i celność: 590 Moc osłon: 390 Pancerz kadłuba: 250 Prędkość: 795 Manewrowość: 1200 Sumaryczna moc: 430

    Krusty
    Participant
    #10023

    Spoks możesz sie włączyć ale przedtem dokonaj refitu jednostki do standardu typu Lakota(poszukaj postu Tamana w tym temacie i popraw swój)... i nie nazywaj mnie admirałem 😉 ... a co do tego systemu to jest wersja dostosowana do TOS-a, więc tutaj nie wchodzi w rachube.

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 842 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram