Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Walka z Borg

Walka z Borg

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 842 total)
  • Author
    Posts
  • Krusty
    Participant
    #9949

    Coen szczerze mówiąc spodziwałem się czegoś lepszego, widze że praktycznie nie wycigniołeś wniosków z moich uwag. A tak na serio miało być kanonicznie, więc nie wiem jak inni ale ja wolałbym żebyś się tego trzymał bo zaraz znów wrócimy do bałaganu.

    Coen
    Participant
    #9950

    Hmmm..tak bo kanonizm jest ci jak najbardziej na reke bo masz do wyboru 100 klas okretów. A tak balaganu nie bedzie bo okrety sa rozpisane

    Krusty
    Participant
    #9952

    Dobra ten jeden raz zrobie wyjątek.

    Coen
    Participant
    #9953

    W kwesti jednego czy wszystkich okretów? 😉

    Aha i co znaczyło ze spodziewałes sie czegos lepszego?

    Qbah
    Participant
    #9954

    Ok, Coen, pomysle nad tymi zmianami 🙂 A ja mam watpliwosci co do zwrotnosci Twego okretu... 31 razy bardziej zwrotny niz Galaxy?? To oznacza, ze Twoj okret jest duuuzo zwrotniejszy od promu, a wydaje sie to wielce nieprawdopodobne... Szczegolnie, ze mikrus to z niego nie jest... Przemysl to jeszcze raz... No chyba, ze tam mialo byc 3000, to wtedy OK 🙂

    Coen
    Participant
    #9955

    Qbah to nie był bład lecz skala poruwnywawcza, np Defiant był od Galaxy 30 razy zwrotniejszy przy czym od betleH'a jest niewiele mniejszy, a klingoni maja wydajniejsze silniki impulsowe przez co ich okrety moga byc znacznie zwrotniejsze jesli zwrotnosc ma byc ich atutem

    EddieGcT
    Participant
    #9956

    Ja, podobnie zreszta jak Wolf, lece K'Vort, zastanawialem sie troche nad D'Tai ale jakos taki moloch mi nie lezal :)Wolf calkiem fajnie bedzie wygladal szyk bojowy naszej grupki, Coen w betleH my w K'Vort a D'meg na Vor'Cha ladnie to bedzie wygladalo :DDla formalnosci dane K'VortKlasa: K'Vort (BoP) Nazwa: IKC KrelKategoria: krążownik Wymiary: - długość 327 m - rozpiętość: 276 m - wysokość: 60 m - liczba pokładów: 15 Załoga: 375, możliwość powiększenia do 430 Systemy bojowe: - dwa disruptory typu 12 - sześć disruptorów typu 6 - dwie wyrzutnie torped fotonowych (dziobowa i rufowa);zapas torped:360 - osłony - podwójny duranowo-tytanowy kadłub; dodatkowo 9 centymetrowa warstwa pancerza - silne pole integrujące - urządzenie maskujące Prędkość: - przelotowa - warp 6 - maksymalna - warp 7,6 - awaryjna - warp 9,1 przez 10 godzin Przewidywany czas służby: 50 lat Wartość bojowa (dla porównania - klasa Galaxy 1000): Wiązka holownicza: 285 Torpedy: 425 Osłony: 350 Kadłub: 700 Skuteczność broni: 400 Zasięg uzbrojenia: 425 Prędkość lotu: 794 Manewrowność: 2800 Całkowite porównanie: 385

    Anonymous
    Guest
    #9958

    Eddie: no owszem, całkiem ciekawie. W dodatku Coen planuje chyba wsadzić w szyk coś jeszcze :))A ja ze swojej strony mam nadzieję, że myśliwce z Vor'Chy D'Mega nam pomogą jakby co. K'Vorty to wciąż dobre okręty, tyle że odrobinkę przestarzałe i jakby trochę słabe. W TNG trzy były potrzebne, żeby Galaxy tyłek skopać ("Yesterday Enterprise"). Fakt, że zrobiły to równo i dokładnie, ale z trzech zostały dwa. Kolejnego okrętu stracić bym nie chciał. Nie tego...

    Qbah
    Participant
    #9959

    Te, klingoni, wy sie K'Vort-ami na Szescian i Sfere + Krolowa rzucacie?? Co to bedzie za walka?? Coen pewnie troche wytrzyma, bo ciezko taka "muche" trafic, ale K'Vort-y?? Wolne, slabe i wogole (przynajmniej w porownaniu to mojej Sfery i Cube'a drupiego). Dobrze, ze tam jakis Sovek bedzie, to choc troche ostrzalu wytrzyma... Wy to sie lepiej w NV pakujcie, bo (nie chce krakac) walka nie potrwa za dlugo... Kilka salw i podziekujemy K'Vort-om. A z jednym czy dwoma Sovkami, ktore pozostana, to sobie sama moja Sfera na luzaka poradzi. Co innego, jakby to NV byly... Dlatego ja z malym apelem: wezmijcie troszke lepsze statki, plizz. Ja moge rozumiec, ze macie sentyment, ale jezeli Rada wysyla pojedyncze statki przeciwko Borgowi, to raczej to K'Vort-y nie beda... Trust me :)We are the Borg. Resistance is futile...

    Coen
    Participant
    #9961

    Qbah, z K'Vort to jest burak na stronie bo tam powinna byc przy manewrowosci 1 na przodzie. A i ja niczego wystawic nie moge, było mówione, jeden okret jedna osoba, ale wiecie zawsze sie jeszcze przesiasc mozecie. Moze na K'Vort'Cha?

    Anonymous
    Guest
    #9963

    Ja się nie przesiadam 🙂 Mam dostać łomot to dostanę, ale K'Vort'a lubię. Wiem, że słaby, wiem, że mało zwinny (raptem 2,8 raza od Galaxy)... I co z tego? Sądzicie, że podkulę ogon i bedę wiał na mocniejszy? Wiem, że są lepsze, ale do licha...On jest mój 🙂 . Poza tym - kto powiedział, ze jesteśmy tu wysłani przez Radę? Ja bym raczej powiedział, że zapałętaliśmy się przypadkiem w ten sektor...I Coen jako największy autorytetem przejął dowództwo. Było nie było, Rada nie wysłałaby również przeciw Borg tylko czterech (jak na razie) okrętów, a całą flotę. No i nie jesteśmy tak do końca bez szans. Pod Wolf 359 poszło w pył ponad czterdzieści (chyba) okrętów Federacji...I jeden klingoński. Były dwa, ale drugi ocalał. Nie wiem, jakiej były klasy, ale nie dam głowy, czy nie K'Vort właśnie... I jeszcze jeden powód, co by zostać na K'Vort: nazwa mi się podoba :D. Poza tym - jakby to wyglądało? Borg nie uprzedził o ataku. Wiadomo,że w takim przypadku nie wysyła się super "wypasionych" okrętów, a wszystko co jest pod ręką. Łącznie z kantyną 🙂 . Federacyjni wysłaliby przecież wszystko co najlepsze (na pewno nie Ambassadora Tazmana...). Niech będzie to choć trochę realne (a to dobre, realizm w S-F, heh ) 🙂

    Coen
    Participant
    #9964

    Wiesz Wolf nazwa K'Vort'Cha też ci sie powinna podobac:) a Taz walczył Excelsiorem:) A Excel klasy 3ciej to juz jest niezla bestia 🙂 Poza tym jak mówiłem na stronie jest raczej blad bo K'Vorty sa bardzo zwrotne wiec sadze ze koło 12800 powinno byc ok

    Anonymous
    Guest
    #9965

    Coen, nie miałem na myśli nazwy klasy...Ale okrętu 😀 . Zaś co do błędu na stronie - to on się w takim razie powtarza na każdej innej. Sprawdzałem. Moze jeden autor się kiedyś pomylił, a reszta zżyna...W kazdym razie B'Rel ma zwrotność 18 razy większą od Galaxy. 12,8 dla K'Vort to trochę przydużo...Przecież on jest sporo większy. A tak nawiasem mówiąc - miło widzieć, jak się troszczycie o moją biedną wilczą skórę 🙂

    EddieGcT
    Participant
    #9966

    Ja, przynajmniej narazie, jakos nie mam takiego sentymentu do jakiejs klasy okretow a ta propozycja Coena zainteresowalem sie wiec chyba sie przesiade 🙂 zwlaszcza ze ten okrecik bedzie najprawdopodobnije wplatany w historie rodu :DOto dane techniczneKlasa: K’Vort’ChaTyp: Drapiezny Ptak – Lekki KrazownikJednostki: IKC K’Vort’Cha, IKC Krel oraz 34 inneProdukcja: 2374 – ciągle produkowanyNazwa: IKC Krel Wymiary: - Dlugosc: 412 m - Szerokosc: 264 m - Wysokosc: 81 m - Liczba pokładów: 17 Masa: - Załoga: 450 osobUzbrojenie: - 2 dezruptory pulsowe na skrzydlach- 7 lekkich dezruptorow wiazkowych rozmieszczonych na kadlubie- 4 wyrzutnie torped fotonowych/jonowychSystemy obronne:- System automodulacyjnych oslon- Podwojny pancerz Duranowo/Trytanowy z dodatkowa 17cm warstwa pancerza wysokojakosciowego- Silne pola integrujaceOsiagi:- Predkosc przelotowa: Warp 7 - Predkosc maksymalna: Warp 9,4- Predkosc maksymalna chwilowa: Warp 9,92 przez 8hPrzeglady:- Maly: co roku- Sredni: co 3 lata- Wielki: co 5 latPrzewidywany czas sluzby: 80 lat Porownanie z klasa Galaxy (Galaxy = 1 000)- Moc dezruptorow: 820 - Moc torped: 960- Zasieg/celnosc broni: 920 - Wytrzymalosc oslon: 820- Wytrzymalosc panceza: 2 100- Predkosc: 1 772- Manewrowosc: 10 000 - Srednio: 1 034

    Coen
    Participant
    #9967

    Wiesz Wolf rozmiar takiej róznicy nie ma. Np. Klasa Centaur jest mniej wiecej tych samych rozmiarów co Defiant a jednak ma 8 krotna zwrotnosc a druga 30 krotna, jedyna róznica jest w wieku a klasa B'Rel jest sporo starsza od K'Vort

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 842 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram