Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Walka z Borg

Walka z Borg

Viewing 15 posts - 451 through 465 (of 842 total)
  • Author
    Posts
  • Coen
    Participant
    #11001

    Ja: status?

    mechanik: integralnosc kałuba, na poziomie 30 procet, silniki pracuja na 40% mocy, tak samo generator oslon ktury przed chwila zakoczył(czyli daje 6% osłon nan ture).

    Ja: 'a uzbrojenie?'

    mechanik: głowny dezruptor wiazkowy niesprawny, lekkie w trakcie naprawy, ale odpalą, dezruptory wiazkwoe sprawne,, przednie wyrzyutnie torped, niewiadomo, Wolf nad nimi pracuje, tylana jest sprawna bo nie oberwała.

    Ja : Wolf, jak wyrzutnie?

    Wolf: bedą dzialać, choc to jeszcze troche potrwa, naprawy postepują ale wątpie aby udalo nam sie uzyskać wiecej niz 60-80% sprawności niezniszczonych systemów, zniszczonych jak przedni dezruptor niestety nie naprawimy.

    Ja: rozumiem, dobre i to pracuj dalej

    technik: kapitanie uruchomilismy łacznosc na kodwanym kanale...


    Ja przez komunikator: Adahl na Tempusa, wyłacz to wycie!

    Anonymous
    Guest
    #11003

    Gdy okręt był już blisko celu:

    Adahl na Tempusa, wyłacz to wycie!

    Kapitan Adahl zaśmiał się głośno.

    Ja: "hahaha. Widzę że nic się nie zmieniło, nadal nie znasz się na muzyce...

    ...ookeey ale do rzeczy, jestem zgodnie z umową, co proponujesz?"

    Coen
    Participant
    #11009

    Ja: brac na cel okret wroga i łupac za wszystkiego co masz

    P Peter
    Participant
    #11018

    Dominium?

    ...

    Zajmiemy sie nim pozniej...

    Kolektyw kontynuowac ostrzal

    Emitery od 1-10 USS J.T.Kirk

    od 5-15 USS Cornsair

    od 15 -20 I.K.C Kernel

    Nalezy zniszczyc jednostke zaklucajaca nasz skan.

    Anonymous
    Guest
    #11019

    brac na cel okret wroga i łupac za wszystkiego co masz

    Ja: "A więc zatańczmy...J.J. kurs na najbliższą sferę BORG, Ice strzelać bez rozkazu jak tylko się zbliżymy."

    Ice: "To lubię."

    J.J.: "Jesteś pewien Adahl?"

    Ja: "Wykonać."

    J.J.: "Tak jest...Kapitanie."

    Ja: "Czas pokazać na co nas stać...(maleńka nie zawiedź mnie)."

    Kronos
    Participant
    #11031

    - Kapitanie, deflektor nawigacyjny USS James T. Kirk zaczął emitować cząstki tachionowe pomiędzy naszą pozycją a sektorem przestrzeni, na którym Sfera przeprowadzała skany. Wzajemne interferencja tachionów spowodowało całkowite rozproszenie cząstek, co spowodowało zupełną nieprzydatność tych cząstek do skanu. Chyba na razie jesteśmy bezpieczni. - zameldowała Duy`e- Dobra robota, maszynownia raport - spytał kapitan wciskając przycisk interkomu- Tu Re`hdepem , kapitanie większość napraw zakończona, napęd warp sprawny. Odzyskaliśmy pełną manewrowość, osłony zregenerowane w 50%. Możemy się już odegrać na kolektywie, tylko zalecam ostrożność, aby nie przeciążyć systemów - zameldował główny inżynier- Postaramy się, D`meg out - odpowiedział kapitan i przerwał łączność- Kapitanie USS Corsair po ostatnim ataku ledwo się trzyma, osłony 5% liczne uszkodzenia systemów. Długo nie pociągnie. Jednostka próbuje wycofać się z pola walki - zameldował Klog- Tam są nasi komandosi i pierwszy - przypomniała Duy`e- Tak wiem, czas przypomnieć się kolektywowi....... Klog pełna gotowość bojowa, wyślij rozkaz dla myśliwców, niech osłaniają odwrót USS Corsair - rozkazał kapitan- Zmieniamy pozycję kapitanie ? - spytał Mazdek- Jeszcze nie, zobaczymy może Borg zignoruje Excelsiora, ale napęd w pogotowiu - odpowiedział D`megVornak nadal zamaskowany ale już prawie gotowy do walki szykuje się w cieniu gwiazd do kolejnego ataku, natomiast eskadra dziesięciu myśliwców Kah`Plakt zdejmuje maskowanie o próbuje osłonić wycofującą się jednostkę..................

    Reyden
    Participant
    #11032

    - Ja : Taktyczny , otwórz kanał do nastepujących jednostek : USS Hope USS James T. Kirk IKC Vornak Talarian warsip "Angela " IKC Krel - Taktyczny : kanał otwarty - tu dowódca adm. Reyden do wszystkich statków zdolnych do walki żeby uniemozliwic szkuteczne regenerowanie osłon Sfer powinnyśmy udzerzyc wszyscy na raz . Jako pierwszy cel proponuje sferą królowej , ogień z całego uzbrojenia powinien odebrac jej ponad 3000000 TJ ( 15 % mocy osłon ) . - JA : Taktyczny otworzyc kanał do IKC Krel - Taktyczny : Kanał otwarty - Ja :Przydały by sie nam wszystkie myśliwce , twój okręt oraz IKC Krel i USS James T. Kirk sa uszkodzone i niewiem czy będą mogły strzelać pełną mocą . - Bo jak nie , to ciężko bedzie skutecznie ostrzeliwać Sfery

    Seldon
    Participant
    #11034

    - Kapitanie, okręt talariański prowadzi transmisję bliskiego zasięgu. W okolicy nie ma żadnego innego okrętu. - powiedział oficer operacyjny. - Dziwne... Vornak'a tam nie ma? - zapytała pierwsza oficer. - Nie. - odpowiedział taktyczny. - Logicznym wyjściem byłoby przyjąć, iż talariański dowódca prowadzi dialog z kapitanem IKC batleH. - zaproponował Wolkan, będący oficerem naukowym. - Niewątpliwie logiczne. Ale dlaczego oni z sobą rozmawiają, zamiast atakować sfery? - zapytał kapitan. - Nie wiadomo, ale Sfera Królowej Borg namierza nas... Okręt talariański podchodzi do ataku na jednostki Borg. - poinformował oficer taktyczny. - Podobnie jak klingońskie myśliwce, które zdejmują maskowanie i osłaniają z nami odwrót USS Corsair. - Arduria wywołuje nas. - powiedział oficer operacyjny. - Na ekran. - rozkazał kapitan."Tu dowódca adm. Reyden do wszystkich statków zdolnych do walki żeby uniemozliwic szkuteczne regenerowanie osłon Sfer powinnyśmy udzerzyc wszyscy na raz . Jako pierwszy cel proponuje sferą królowej , ogień z całego uzbrojenia powinien odebrac jej ponad 3000000 TJ ( 15 % mocy osłon )." - Odpowiedzcie. "USS James T. Kirk do Ardurii. Zrozumiałem admirale, jednak uzbrojenie USS James T. Kirk zostało już wystrzelone dla osłony USS Corsair. Pozatym logiczniejsze jest ostrzeliwanie Sfery Borg, ponieważ jest bardziej uszkodzona i ma większą wartość bojową. Seldon wyłącza się." - nadał Seldon. - Naprawdę nie wiem, jak ten admirał może tak nie mieć wyobraźni. - powiedziała komandor Cannier. - Widocznie praca biurowa przytępia umysł. - dodał kapitan złośliwie. - USS Asimov zadokował w hangarze. - poinformował oficer taktyczny. - Nareszcie. - powiedział Seldon, mając nadzieję, że jego główny mechanik przejmie maszynownię Sovereign'a, który manewrował, osłaniając swoim ogniem wycofującego się Excelsior'a. - USS Corsair jest w zasięgu naszego transportera? - Owszem. - odpowiedział operacyjny. - W razie czego, transportować tylu ludzi, ile się da. - rozkazał kapitan, obawiając się zniszczenia Excelsior'a przed wejściem w warp.

    Qbah
    Participant
    #11036

    Tu Sfera 666 z 1313:Kadlub nieuszkodzony.Oslony trzymaja. Stan: 86,25%. Trwa regeneracja...Jednostka Federacji wywoluje zaklocenia skanu tachionowego. Skompensowac. Zmienic faze tachionow o 37,4 stopnia.Nadal bronic sie przed torpedami. Jak tylko jakas klingonska jednostka otworzy ogien, skupic sie na jej torpedach.Uzyc wiazki trakcyjnej na USS Corsair. Zniszczyc okret.Emitery:1 do 10 - cel: USS Corsair11 do 20 - cel: USS James T. KirkWyrzutnie:1 i 2 - cel: USS Corsair3 i 4 - cel: USS James T. KirkSkoordynowac atak ze Sfera Krolowej.>>Potezny atak IKC Krel zaklocil na chwile dzialanie wiazki trakcyjnej. W tym krotkim czasie jednostce udalo sie zbiec. Jednak Kolektyw nie daje za wygrana. Ponownie probuje uchwycic powaznie uszkodzona jednostke. Tym razem USS Corsair zostanie zniszczony.<<

    Kronos
    Participant
    #11037

    Trwa zaciekła wymiana ognia. Borg łącząc swoje siły ostrzeliwuje okręty połączonej floty. Przybyły okręt Dominium okazuje się być zdobyczną jednostką dowodzoną teraz przez admirała Federacji. Okręt prowadzi zażartą walką ze Sferą królowej kolektywu. Również do walki włącza się Talariański okręt wojenny. Zwinny okręcik szybko wykonuje manewry pomiędzy groźnymi Sferami Borg. USS Corsair jest mocno uszkodzony i jego osłony zaczynają zanikać. Jednostka ostatkiem sił próbuje wycofać się z pola walki. Jej odwrót osłaniany jest przez klingońskie myśliwce oraz USS James T. Kirk. Wycofujący się Excelsior odpala rufowe wyrzutnie torped. Kolektyw jednak z łatwością przechwytuje oba pociski. Sfera Qbah próbuje schwytać uciekający okręt za pomocą wiązki trakcyjnej, jednak w ostatniej chwili USS James T. Kirk zasłania uciekającego Excelsiora i wiązka uderza w osłony Sovereinga. Na Sferę spada grad pocisków z zbliżającego się USS Hope. Nadlatujące dwie torpedy wystrzelone przez Sferę w kierunku USS Corsair zostają przechwycone przez myśliwce. Cztery myśliwce biorą na siebie ostrzał z emiterów atakującej Sfery. Uszkodzony USS Corsair w ostatniej chwili wchodzi w warp i ucieka z pola walki....................Kolektyw koncentruje swój ostrzał na USS James T. Kirk. Który skutecznie niweczy plany wykrycia przez kolektyw zamaskowanych jednostek. Sovereing dzielnie walczy mimo zmasowanego ostrzału ze strony Sfer.Kapitan Seldon nie zważając na rosnącą siłę ognia Borg próbuje osłonić odwrót USS Corsair..........IKC Krel ma uszkodzone osłony oraz pancerz. Jednostka została wykryta i ostrzelana przez kolektyw. Klingoński okręt z maksymalną prędkością wycofuje się w pobliże walczącego USS James T. Kirk........Okręt Dominium atakuje Sferę królowej, okręt otwiera zmasowany ostrzał z głównych dział i wyrzutni torped.....USS Hope z pełną impulsową zbliża się do Sfery Qbah która koncentruje swój ostrzał głównie na wycofującym się USS Corsair. Sovereing otwiera ogień................IKC Vornak przygotowuje się do ponownego ataku na kolektyw. Myśliwce klingońskiego krążownika próbują osłonić wycofującego się Excelsiora..............IKC betleH w bezpiecznej odległości dokonuje napraw.............................Talarian Warship "Angela" po uprzednim nawiązaniu kontaktu z IKC betleH przyłącza się do walki i atakuje Sferę Borg.......................................*****************************IKC Krel otrzymuje trafienia od Sfery królowej. Okręt trafiają 3 emitery. W sumie jednostka otrzymuje 225.000 uszkodzeń osłon.Sfera królowej otrzymuje trafienia od Dominium Battleship i Talarian Warship. Okręt trafiają 5 torped fotonowych oraz fazery i emitery obu jednostek. W sumie jednostka otrzymuje 1.515.000 uszkodzeń osłonSfera Qbah otrzymuje trafienia od USS Hope i USS James T. Kirk. Okręt trafiają 2 torpedy kwantowe i 3 fotonowa oraz fazery. W sumie jednostka otrzymuje 2.418.000 uszkodzeń osłonUSS James T. Kirk otrzymuje trafienia od obu Sfer. W okręt trafia z powodu małej odległości 20 emiterów i jedna torpeda. W sumie jednostka otrzymuje 2.000.000 uszkodzeń osłon. Okręt schwytany wiązką holowniczą. USS Corsair otrzymuje trafienia od obu Sfer. W okręt trafia 6 emiterów. W sumie jednostka otrzymuje 450.000 uszkodzeń osłon. Jednostce w ostatnie chwili udaje się wejść w warp.............. Myśliwce zasłaniają USS Corsair przed trafieniami emiterów. Cztery myśliwce otrzymują po 75.000 uszkodzeń osłon............Tak więc :- Sfera Borg - osłony 87,91%, kadłub 100%- Sfera Królowej - osłony 92,42%, kadłub 100%- USS Corsair - osłony 0%, kadłub 90% uszkodzone liczne systemy - uciekł z pola walki - IKC Vornak - osłony 50%, tylnie wyrzutnie torped zniszczone - włączone maskowanie - Myśliwce - dwa myśliwce osłony 68%, cztery myśliwce osłony 72%- USS James T. Kirk - osłony 37% kadłub 100% - IKC betleH - włączone maskowanie trwa prowizoryczna naprawa, jednostka niezdolna do walki - IKC Krel - osłony 33% Kadłub 78% - USS Hope - osłony 100% , kadłub 100%- Talarian Warship "Angela" - osłony 100%, kadłub 100%- Dominium Battleship "USS Arduria" - osłony 100%, kadłub 100%Następne przeliczenie mogę zrobić dopiero w środę albo czwartek. Wyjeżdżam w poniedziałek i mnie niema :(Więc albo ktoś mnie zastąpi , albo poczekacie i wykorzystacie czas na wprowadzenie w życie nie których poprawek np. dotyczących uzbrojenia. Na razie :)****************************************************************************************

    Anonymous
    Guest
    #11040

    - Rozumiem, dobre i to, pracuj dalej .- Jasne - mruknął komandor. spojrzał na prowadnicę i z wściekłością uderzył ciężkim młotem. Son'ya obserwowała to z rozbawieniem. Pół- Klingon przerwał po chwili. Zlustrował efekty pracy. Pokiwał głową i podszedł do elementów sterowania ogniem wyrzutni. - No tak...Skuteczność ognia 50 %. Jeśli będziemy mieli szczęście. Uszkodzone połączenia z sensorami. Automatyczne wystrzeliwanie poszło w diabły...Klepnął komunikator.- Wolf do Coena. Sterowanie ogniem trafił szlag, potrzebujemy kilku ludzi do ręcznej obsługi wyrzutni...Przerwał i ponownie klepnął komunikator.- Wolf do Kahlehra. Jak system podtrzymywania zycia?- Uruchomimy w ciągu 15 minut, ale kadłub jest dziurawy jak sito...- To poodcinaj najbardziej uszkodzone sekcje, resztę przebić zasłoń polem siłowym. Jak osłony?- Regenerują się pomału, ale więcej jak 40-60 % nie wyciągnę.- Czemu taki rozrzut?- Bo generator nie wie, czy się rozsypać juz czy trochę później...- Milutko. Disruptory?- Kończymy przeciągać połączenia, powinniśmy wiedzieć za dwadzieścia minut...- Integralność kadłuba?- 30 % .- Spróbujmy podciągnąć do 50 %...- Szefie, nie da się...- Jak was zaraz pogonię, to wam się woda w zadkach zagotuje! - oficer wyłączył komunikator. - Ja im dam "nie da się"... Chodź, pogrzebiemy trochę w systemach osłon, moze uda się cos wymyśleć...- zwrócił się do taktycznej.Ciężko uszkodzony okręt zaczynał powoli wracać do życia; pytanie, jak długo przy nim się utrzyma...

    P Peter
    Participant
    #11062

    Krolowa Borg:

    Do Sfera 666

    Zajac sie I.K.C Kernel i J.T.Kirk

    Moja sfera:

    Podaza za uciekajacym USS Cornsair namierza i probuje go ostrzelac ze wszystkich dostepnych emiterow.

    Qbah
    Participant
    #11063

    Tu Sfera 666 z 1313:Przyjelismy. Wykonujemy...Oslony trzymaja. Stan: 87,91%. trwa regeneracja...Kadlub nieuszkodzony.Emitery:1 do 10 - cel: USS James T. Kirk11 do 20 - cel: IKC KrelWyrzutnie:1 i 2 - cel: USS James T. Kirk3 i 4 - cel: IKC KrelZniszczyc.

    Tazman
    Participant
    #11064

    Taktyczny: Kapitanie jedna ze sfer wchodzi w Warp, obiera kurs pościgowy za naszym okrętem.Ja: Dane taktyczne Sfery !!!!!!!Taktyczny: 20 emiterów, kapitanie brak wyrzutni torped grawimetrycznychJa: Dziwne, jaka jest nasza prędkośćSternik: Właśnie osiągneliśmy Warp 9,4 kapitanieJa: Jaki jest obecny status ?Pierwszy: Integralność kadłuba 95% Osłony 15% trwa regeneracja.Rufowe fazery nie odpowiadają wyrzutnie rufowe sprawne.Ja: Taktyczny Ładuj dwie torpedki i jak tylko sfera wejdzie w zasięg odpalaj. Maszynownia, czy dacie mi większą prędkość.Gł. Inżynier: Nie przy tym stanie okrętu kapitanie, nie chcę ryzykować wyłączenia rdzenia.Ja: Dobra uwaga, zmieniamy kurs. Najbliższa Stacja Bojwa nie chcę ryzykować wyjścia z Warp ze sferą na ogonie bez żadnego wsparcia ogniowego. Jak tam systemy komunikacji ?Pierwszy: Nadal nie sprawne.Ja: Szlag by to.

    Seldon
    Participant
    #11065

    - USS Corsair wszedł w warp i uciekł z pola walki. - poinformował taktyczny USS James T. Kirk. - Głupi ma zawsze szczęście. Jak odzyska komunikację to wyślijcie mu gratulacje na sygnale dalekiego zasięgu. - powiedział Seldon.Okrętem wstrząsnęło. Z jednej z konsol naukowych posypały się iskry. - Status. - powiedział kapitan. - Osłony 37%, integralność kadłuba 100%. Brak większych uszkodzeń. - poinformował oficer taktyczny. - Sfera Królowej Borg rozpoczyna pościg za USS Corsair. - Chyba ten Borg totalnie zgłupiał, że chce ich dogonić. Ciekawe jak chce zmusić kapitana Tazmana do wyjścia z warp. Ale tym lepiej dla nas, rozproszone sfery można łatwiej zniszczyć. - Nadal jesteśmy namierzani przez Sferę Borg. Chyba jak na razie jesteśmy priorytetowym celem dla Kolektywu. - powiedział taktyczny. - Rewelacja, tylko tego mi brakowało. - narzekał kapitan. - Otwórzcie kanał do floty. - Kanał otwarty. - poinformował oficer operacyjny. - "USS James T. Kirk do floty. Powinniśmy się przegrupować, panowie. Wycofuję się do pasa asteriod i sugerowałbym, żeby IKC Krel zrobił to samo. Tam powinniśmy zastanowić się na strategią ataku, ponieważ dotychczasowe ataki są całkowicie nieskuteczne. Seldon wyłącza się."Sovereign skierował się w stronę pasa asteriod.

Viewing 15 posts - 451 through 465 (of 842 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram