Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Walka z Borg

Walka z Borg

Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 842 total)
  • Author
    Participant

Pierwszy: Zwialiśmy im.Ja: Swietnie, Borg nie ma najmniejszych szans dogonić nas. Taktyczny, status naszych okrętów.Taktyczny: USS Corsair ma osłony na poziomie 91%, IKC Valda - 80%. Obydwa całkiem nieźle się trzymają.Ja: A Sfera?Taktyczny: Osłony 48%, integralność kadłuba - 10%, utrata trzech emiterów wiązek tnących, znaczne zmniejszenie możliwości bojowych. Raczej długo nie wytrzymają.Pierwszy: Rewelacja. Tylko nie wiem, co będzie przy spotkaniu z sześcianem.Ja: Lepiej nie myśleć. Maszynownia, jak tam?Maszynownia: Nieźle, kapitanie. Osłony na 19%, integralność kadłuba na 92%. Reaktor wreszcie pracuje na 118%. Fazery w pełni naprawione, są też sensory bliskiego i średniego zasięgu. Główny deflektor nawigacyjny też pracuje, możemy wchodzić w warp w razie czego. Ale odradzałbym branie teraz udziału w walce, chyba że chcesz, żebyśmy zostali zmieceni.Ja: Bez obawy. Ale na wycieczkę do stoczni nie licz. Pierwszy, kontynuujemy oddalanie się od Sfery, dopóki nie zakończymy tych napraw.Pierwszy: Tak jest, proszę pani.Ja: Grr... Wyrwaliśmy się z paszczęki lwa, a on sobie żarty stroi.Pierwszy: Taka już moja natura.Ja: Ech... Chorąży, otwórz kodowany kanał do floty.Chorąży: Kanał otwarty.Ja: "Seldon do floty, jesteśmy już bezpieczni. Możecie "zająć" się Sferą. Wrócę, jak tylko zregenerują się osłony okrętu. Może tym razem ja będę kogoś osłaniać? W każdym razie życzę powodzenia. Seldon wyłącza się."//USS Livingston szybko oddalał się od jednostki Borg, ostrzeliwanej przez okręty wsparcia. Sfera nie mogła już dogonić Excelsiora, odległość stała się zbyt wielka, a powiększała się z każdą sekundą. Manewrując pomiędzy asteroidami, okręt Federacji stał się celem poza zasięgiem śmiercionośnej broni Borg.

Tazman
    Participant

Ja: Taktyczny jak tam sytuacjaTaktyczny: Osłony 91% i trzymają wychodzimy z zasięgu broni Sfery torpedy załadowane i gotowe do strzału jednak z tej odległości szanse na trafienie sfery wynoszą niecałe 2%. fazery naładowane Sfera poza zasięgiem musimy zawrócić.Pierwszy: Kapitanie, Livingston jest już poza zasięgiem Sfery i mało prawdopodobne jest aby ta go mogła skutecznie ostrzelać:Sternik: poza tym z przekazu wynika, że Livingston nie potrzebuje naszej eskorty.Ja: Dobrze panie i panowie zawracamy, tylko taktyczny nie strzelaj od razu torped mamy jeszcze dużo ale, nigdy za wiele.Taktyczny: zrozumiałem.Ja: Inżynier status ?Inżynier: Integralność kadłuba 65% osłony trzymają, mamy mały problem z rdzeniem tracimy powoli moc lecz wydaje mi się, że to nic poważnego, stabilizuje ......... mamy 86% w tej chwili aby utrzymywać wszystkie systemy zużywamy dużo mocy z awaryjnych akumulatorów kapitanie, wyczerpane są już w 60% jeszcze troszkę i będę musiał zredukować moc systemów drugorzędnych.Ja: Zrozumiałem|| Corsair w tym momencie zaczął zawracać i ustawił się dziobem do Sfery, lecąc z maksymalną impulsową zaczął zbliżać się do celu ||Ja: Łączcie mnie z ValdąUSS Corsair do IKC ValdaKomandorze już do was lecimy, spróbujemy zkoordynować podejście do sfery razem z waszym atakiem ale musicie troszkę poczekać zanim wejdziemy w zasięg sktecznego ognia fazerów, żeby utorować drogę dla torped. Trzymajcie się.

Anonymous
    Guest

- Kapitanie, transmisja z USS Livingstone i USS Corsair.- Na ekran."Seldon do floty, jesteśmy już bezpieczni. Możecie "zająć" się Sferą. Wrócę, jak tylko zregenerują się osłony okrętu. Może tym razem ja będę kogoś osłaniać? W każdym razie życzę powodzenia. Seldon wyłącza się." "USS Corsair do IKC Valda Komandorze już do was lecimy, spróbujemy zkoordynować podejście do sfery razem z waszym atakiem ale musicie troszkę poczekać zanim wejdziemy w zasięg skutecznego ognia fazerów, żeby utorować drogę dla torped. Trzymajcie się. "-No proszę. Kanał wywoławczy.-Otwarty."Wolf do Seldona. Przynajmniej wam się udało. Powodzenia...Valda do Corsaira. Zrozumiałem, czekamy."-Son'ya - porozum się z taktycznym Tazmana, skoordynujemy atak. Dość już ta Sfera nam namieszała...

Coen
    Participant

Ja: Taktyczny, wystrzelic z przdnich dzruptorów i wyrzutn, obrucc okrt w pionie i wystrzelic z tylnich, wykorzystjamy to z jestsmy tuz przy sferze.

Kronos
    Participant

- Raport !- Bezpośrednie trafienie z dezruptorów, jedna torpeda przedarła się przez osłonę z asteroidów i porządnie poharatała kadłub Sfery niszcząc trzy emitery. Integralność kadłuba Sfery 10%, osłony 48% - zameldował Klog- Dobrze, co z pozostałymi jednostkami ? - spytał kapitan- Dwa trafienia, IKC Valda osłony 80% oraz USS Corsair osłony 91%. USS Livingston zdołał się wycofać poza zasięg emiterów Sfery......... Kapitanie Livingston nadaje wiadomość do floty - poinformował oficer taktyczny- Na ekran - padł rozkaz kapitana.................. "Seldon do floty, jesteśmy już bezpieczni. Możecie "zająć" się Sferą. Wrócę, jak tylko zregenerują się osłony okrętu. Może tym razem ja będę kogoś osłaniać? W każdym razie życzę powodzenia. Seldon wyłącza się."........................- Tym razem mieliśmy szczęście - odparła Duy`e- I to duże, gdyby nie to, że Borg nas zignorował pewnie nie było by już co zbierać z Excelsiora - odpowiedział D`meg- Kapitanie dostaje raport od dowódcy eskadry myśliwców, kończą im się torpedy - zameldował Torlek- Niedobrze, na razie nie mogą liczyć na uzupełnienie zapasu........ Jak wystrzelą ostatnie torpedy niech transferują całą dostępną energię na dezruptory i niech dalej torują drogę naszym torpedom. Musimy dobić tą Sferę ! - polecił D`meg- Już wysyłam rozkaz - zameldował pierwszy- Kapitanie ! IKC Valda i USS Corsair podchodzą do nowego ataku - zameldował Klog- Bardzo dobrze, wystrzelimy torpedy jak zaatakują........Sternik, zwrot na prawą burtę......... Wieżyczki dezruptorów pulsowych ognia ! Przygotować do odpalenia torpedy rufowe. Pierwszy rozkaz dla myśliwców.........nawrót i gotowość do ostrzału asteroidów chroniących Sferę - rozkazał szybko kapitan.Oficerowie bez słowa wykonali rozkazy. Vornak przechylił się na prawą burtę i zaczął ustawiać się rufą do Sfery Borg. Cztery wieżyczki posłały w kierunku Sfery grad zielonych pocisków. Myśliwce z włączonym maskowaniem wykonały zwrot i zajęły pozycje gotowe do torowania drogi torpedom Vor`Chy................

Tazman
    Participant

Taktyczny: Kapitanie mamy trajektorie i koordynaty podejścia ataku do sfery z Valdy.Ja: No to się dostosuj HansTaktyczny: Już zajmujemy pozycje kapitanieJa: Odpalaj jak będziesz miał pewność trafieniaTaktyczny: Są problemy przez te przeklęte asteroidy 100% pewności mieć nie będziemy.Ja: No dobra Hans to strzelaj jak będziesz uważał, fazerów użyj do oczyszczania drogi torpedom naszym i klingonom.Taktyczny: Jeszcze chwilka, ........ odległość 17 Km.Sternik: Asteroida leci w naszym kierunku, zmieniam trajektorię lotu !!!!!Taktyczny: odpalam nie czekam, fazery rozpoczynam ostrzał.|| Gdy Corsair odpalił dwie torpedy zmienił kurs ostrzeliwując fazerami asteroidy. Niestety nagła zmiana kursu napewno nie poprawi skuteczności ognia fazerów. ||

Anonymous
    Guest

- Kapitanie, Corsair rozpoczyna ostrzał Sfery!- Uzbrojenie zalokowane?- Zalokowane i gotowe.- Ognia!- Torpedy poszły! Odpalam z disruptorów! Corsair zmienia kurs, ma asteroidę na kolizyjnym!- Oby ich torpedy weszły, nasze fotonówki dużo Sferze nie zrobią...Sternik! Trzymaj nas w pobliżu Sfery, ale tak, żeby nam się za bardzo nie dostało...

Qbah
    Participant

Tu Sfera 66 z 1313:Stan kadluba krytyczny. Integralnosc: 10,63%. Trwa regeneracja...Oslony stabilne. Trzymaja. Stan 48,7%. Trwa regeneracja...Emitery 6,7,8 - zniszczone. Wyslac drony do napraw.Emitery 16,17,18,19 - stan: 60%. Trwa regeneracja...Nowa taktyka. Transportowac odlamki skalne zebrane podczas poscigu USS Livingstone bezposrednio przed nadlatujace torpedy. Kontynuowac taktyke tarczy. Obie taktyki powinny zwiekszyc obrone Sfery przed torpedami do zadawalajacego poziomu. Przynajmniej przed polaronowymi i kwantowymi. Test nowego systemu - torpedy kwantowe wystrzelone przez USS Corsair. Uzywac rowniez do innych torped. Priorytet: polaronowe -> jonowe -> kwantowe -> fotonowe.Koncentrowac ogien na pojedynczych jednostkach. Atakowac dopierow momencie, gdy wrog zacznie niszczyc tarcze.Emitery 1 do 5 oraz 11 i 15 - cel IKC Valda.Emitery 9 i 10 oraz 16 do 20 - cel USS Corsair.>>Niestety Sferze Borg nie udalo sie uniknac jednej z smiercionosnych torped polaronowych. Potezna eksplozja wstrzasnela samotnym statkiem. Trzy z emiterow zostaly kompletnie zniszczone. Kolektyw szybko zaczal proces samo-regeneracji. Na szczescie w poblizu uderzenia nie bylo zadnych dron, wiec zaloga statku nie poniosla kolejnych strat. W obliczu zniszczenia Kolektyw zostosuje nowa taktyke. Bedzie bezposrednio przed nadlatujace torpedy transportowal odlamki skalne. Mozno zniszczona jednostka nie wytrzyma zbyt dlugo ostrzalu floty Fed-Kli. Z niecierpliwoscia czeka na zblizajace sie (oby...) posilki... <<

Kronos
    Participant

USS Livingston zdołał wycofać się poza zasięg uzbrojenia Sfery. IKC Valda dalej prowadzi manewry zaczepne. Zwinnie manewrując pomiędzy asteroidami koordynuje swój atak z USS Corsair. IKC Vornak kontynuuje atak na Sferę. IKC betleH po naładowaniu uzbrojenia ponownie atakuje. Okręt Borg rezygnuje z ataku na USS Livingston i koncentruje swój ogień na USS Corsair i IKC Valda.IKC Vornak wykonuje zwrot na prawą burtę i zaczyna ustawiać się do odpalenia tylnich torped. W kierunku Sfery otwiera ogień z 4 wieżyczek dezruptorów pulsowych zadając 17500 uszkodzeń osłon. W momencie ataku USS Corsair i IKC Valda Vor`Cha odpala dwie torpedy polaronowe. Myśliwce zdejmują maskowanie i ruszają tuż za torpedami otwierając ogień w asteroidy chroniące Sferę. Borg w ostatniej chwili przechwytuje jedną z nadlatujących torped, druga natomiast w wyniku eksplozji pobliskiego meteorytu zmienia tor lotu i trafia w dolną część Sfery pod kątem 45° powodując tylko 162.000 uszkodzeń kadłuba.IKC Valda wykonuje manewry zaczepne i otwiera ogień z dezruptorów i dwóch torped fotonowych. Koordynacja ataku z USS Corsair powoduje iż obie torpedy sięgają celu oraz część dezruptorów zadając w sumie 884.000 uszkodzeń osłon.USS Corsair podchodzi do ataku i wystrzeliwuje w kierunku Sfery dwie torpedy kwantowe oraz 17 fazerów z których większość wycelowana jest w asteroidy chroniące okręt Borg. Borg skupia się na przechwyceniu nadlatujących torped polaronowych dlatego obie torpedy trafiają w cel zadając 1.458.000 uszkodzeń osłon. USS Livingston dokonuje napraw.Sfera Borg wypróbowuje nową taktykę obrony, materializuje odłamki skalne na torze lotu torped. Taktyka okazuje się dość skuteczna jednak silny ogień z fazerów i dezruptorów jest w stanie pokonać tą barierę. Zwłaszcza z bliskiej odległości. Sfera odpowiada ogniem i zadaje 375.000 uszkodzeń osłon IKC Valda oraz 180.000 uszkodzeń osłon USS Corsair. Pozostałe emitery trafiają w asteroidy.IKC betleH z bliskiej odległości atakuje Sferę z przednich torped jonowych i dezruptorów, oraz po nawrocie odpala tylnie torpedy. Grad pocisków spada na Sferę. Dzięki zmasowanemu ostrzałowi dezruptorów dwie przednie torpedy trafiają w cel zadając 2.160.000 uszkodzeń osłon natomiast dezruptory po przebiciu się przez asteroidy zadają 45.000 uszkodzeń osłon. Pozostałe torpedy zostają przechwycone przez Sferę, która w ostatniej chwili zmaterializowała dwa odłamki skalne na drodze nadlatujących torped.Tak więc :- Sfera Borg - uszkodzeń osłon o 4.591.500 punktów i 162.000 uszkodzeń poszycia. Kadłub 10,23%, Osłony 46,87% (Regeneracja osłon została zakłócona przez trafienie torpedą polaronową, która uszkodziła poszycie Sfery w ubiegłej turze) - IKC Valda - uszkodzone osłony o 375.000 punktów - osłony 75% - USS Corsair - osłony 83,38%, kadłub 70% (Osłony nie zregenerowane z powodu problemów z rdzeniem Warp po pierwszym ataku Sfery).- IKC Vornak i Myśliwce - bez uszkodzeń- USS Livingston - trwa naprawa osłony 34%, kadłub 97%- IKC betleH - brak uszkodzeńDla uściślenia, przy pierwszym przeliczeni nie uwzględniłem regeneracji osłon Sfery dlatego teraz jej osłony spadły o tak mało. Było to tylko jednorazowe posunięcie dla poprawki :)A tak dla informacji wszyscy regenerują osłony o 15% co turę co w wypadku Sfery wynosi aż 3.000.000 na turę, więc nie dziwcie się jak po słabych atakach osłony Sfery wzrosną a nie zmaleją 🙁 . To tyle wyjaśnień.Następne przeliczenie środa rano.*****************************************************************************************

Anonymous
    Guest

Oficerowie na klingońskim mostku złapali się konsol, kiedy kolejny wstrząs rzucił okrętem.- Status?- Osłony 75 %, nieznaczne uszkodzenia kadłuba. Torpedy osiągnęły cel.- Zgranie ataku z USS Corsair dało efekty...Kanał wywoławczy!- Otwarty."Wolf wzywa Tazmana. Kapitanie, nasza współpraca odnosi sukces. Czekamy na Was z ponowieniem ataku, inaczej niż we dwa okręty naraz nie ma co Sfery podgryzać. Wolf out."

Kronos
    Participant

- Jedna torpeda przechwycona, druga ledwo drasnęła cel. Osłony Sfery na 46% kadłub 10%. Borg dalej ostrzeliwuje IKC Valda i USS Corsair - zameldował Klog- Co z pozostałymi jednostkami ? - spytał D`meg- Lekkie uszkodzenia osłon, wszystkie okręty sprawne. Wspólny atak IKC Valda i USS Corsair przyniósł pożądany efekt, ich torpedy trafiły w cel - odpowiedział Klog- Kapitanie na torze lotu niektórych torped tuż prze uderzeniem zmaterializowały się odłamki skalne, Borg zmienia taktykę - poinformowała Duy`e- Ten kolektyw zaczyna mi działać na nerwy - odparł kapitan- Mazdek zwrot na lewą burtę, ustaw nas dziobem od Sfery. Klog odpal boczne wieżyczki niech Borg pamięta że jeszcze tu jesteśmy. - Wieżyczki odpalone, przednie uzbrojenie gotowe do strzału - zameldował Klog- Odległość od Sfery 2000 km - zameldował po chwili Mazdek- Dobrze, Duy`e wyślij wiadomość do IKC Valda ........... Kapitanie, proponuje wspólny atak , jeżeli atak dwóch statków był skuteczny to trzech tym bardziej powinien być. Czekamy z atakiem na was D`meg out - ......................- Wiadomość wysłana - odpowiedziała Duy`e- Świetnie, Klog połącz się z taktycznym Valdy i Corsair i skoordynuj nasz atak z ich. Pierwszy, niech myśliwce przygotują się do ostrzału asteroidów - rozkazał kapitanVornak zaczął czekać na dogodny moment do ataku................

Anonymous
    Guest

- Transmisja z Vornaka.- Na ekran."Kapitanie, proponuje wspólny atak , jeżeli atak dwóch statków był skuteczny to trzech tym bardziej powinien być. Czekamy z atakiem na was D`meg out "- Ja go naprawdę palnę za tego "kapitana"... Son'ya, zgraj nasze podejście bojowe z atakiem D'mega i Tazmana. Dajmy tej Sferze porządnego łupnia...Czekamy z atakiem na sygnał z Vornaka.

Tazman
    Participant

Inżynier: Kapitanie stabilizuje moc 88% rdzenia, naprawy poszycia w toku 70%Ja: I trzymać tak dalej, taktyczny jak wygląda sytuacja ?Taktyczny: Osłony 80% trzymają, ustawiam okręt do ataku.Ja: Podleć do sfery na 15 km. wyślij koordynaty naszego podejścia na Vornaka i Valdę niech odpalą torpedy w chwilkę po naszej salwie, i niech się ustawią po góra 3 km. w lini od naszej pozycji strzału aby sferę zaatakować od jednej strony.Celuj w emitery. To powinno ograniczyć jej zdolność osłony i oddania ognia w różne jednostki.Taktyczny: Wykonuję, odległość 19 .... 17 .... 15Ja: Ognia !!Taktyczny 2 torpedy poszły, rozpoczynam ostrzał asteroidJa: Utrzymuj kurs, ściągamy ogień na siebiePierwszy: Kapitanie może powinniśmy także wypuścić nasze promy aby oczyszczały drogę torpedom.Ja: jeszcze nie teraz, mogą się później przydać a bezpieczne tu napewno nie będą, poza tym Klingońskie myśliwce świetnie dają sobie radę.Corsair po odpaleniu torped nie zmienił kursu lecz ciągle leciał w kierunku sfery ostrzeliwując asteroidy z fazerów z dizobowych i bocznych fazerów.

Kronos
    Participant

- Kapitanie dostaje trajektorie ataku z IKC Valda i USS Corsair. Corsair podchodzi do ataku i odpala torpedy - zameldował Klog- Dobrze, Mazdek pełna impulsowa kurs równoległy do Corsair, zbliż się na 15km do Sfery. Duy`e sygnał do ataku dla Valdy, Torlek rozkaz do ataku dla myśliwców - rozkazał D`meg- Odległość 15 km za 3...........2...............1............ teraz - zameldował Mazdek- Klog ognia !- Torpedy i dezruptory odpalone, myśliwce otwierają ogień - zameldował oficer taktycznyFlota ponownie uderzyła na wroga.............

Q
    Participant

UPsssssss......

Gorące te klingonskie desruptory przypalilyby mi ten nowy uniform Gwiezdnej Floty, Zdecydowanie w szarym mi jest lepiej, jednak cos ci ludzie mysla... 😛

Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 842 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram