Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Walka z Borg

Walka z Borg

Viewing 15 posts - 226 through 240 (of 842 total)
  • Author
    Posts
  • Anonymous
    Guest
    #10378

    - Kapitanie, Sfera w zasięgu disruptorów. Według odczytu skanerów Vornak podchodzi do ataku...- Powinniśmy być od niego szybsi. Spróbujemy osłabić osłony Sfery, żeby torpedy D'mega miały łatwiej. Cel: reaktor Sfery. Disruptory - ognia ! Obie wyrzutnie - ognia!- Torpedy poszły!- Zwrot na lewą burtę, cała moc w rufowe osłony! Odchodzimy z zasięgu emiterów Sfery i przeładowujemy broń! - Wykonuję...Kapitanie! Sfera nas namierzyła! Zaraz odpowie ogniem!- O ...(kolejna "wiązanka")... Załoga - przygotować się na uderzenie!

    Qbah
    Participant
    #10379

    Tu Sfera 666 z 1313:Stan kadluba krytyczny. Integralnosc 11,43%. Liczne rozszczelnienia kadluba. Wzmocnic pola integracyjne. Trwa regeneracja...Oslony trzymaja. Stan: 63,65%. Trwa regeneracja...Emitery 6,7,8,16,17,18 i 19 (:?:) zniszczone - wyslac drony do odbudowy systemow.Emiter 11 naprawiony. Sprawnosc w 100%.Stan zalogi: 700 dron.Stan reaktora: 69,11%. Trwa regeneracja...Wydajnosc pozostalych systemow bojowych: 100%.Zwiekszyc moc wiazki trakcyjnej.Wezwac kanal TransWarp: T. Sf..ra ..6 z 13.3. Po..zn. usz.od..ni. posz..ia kad..ba. ...yslac .osi.ki.Wezwac Szescian 66865: .u S.era 66. z ..13. Zwie..zy. p..dk.sc. P.waz.. usz..dze..a j..nos.ki. W..tosc ..jowa 6.%. P..wdop..obie..two .ygra..a ..tyczki: .%.Zmiana taktyki: skoncentrowac ogien na jednym okrecie.Uzyc wiazki trakcyjnej do przechwytywania wrogich torped. Priorytet: polaronowe -> kwantowe -> fotonoweEmitery 1 do 5 oraz 11 do 15 - cel IKC Valda.Emitery 9 i 10 oraz 20 - cel USS Livingstone.>>Gdy sfera Borg przygotowywala sie do konczacego ataku na USS Livingstone, nagle na prawej burcie maskowanie wylaczyl IKC betleH. Zaskoczony tym smialym krokiem Kolektyw nie zdarzyl zareagowac na wrogi statek. Przyjal dwa bezposrednie trafienia na kadlub. Salwe broni energetycznej z latwoscia wchlonely potezne oslony statku. Jednak trafienia torped okazaly sie fatalne. Zniszczyly dwa emnitery wiazek. Jej poprzedni cel, USS Livingstone, zdarzyl sie schowac za jedna z asteroid, otrzymujac tylko jedno trafienie, ktore z latwoscia wytrzymaly oslony Federacyjnego statku. Reszta salwy zostala rozbita o wielkiego asteroida. Atak promow kilingonskich nie zrobil na sferze zadnego wrazenia. Gdy drony w pospiechu zaczely regenerowac uszkodzone systemy, nastepny wybuch wstrzasnal stakiem Kolektywu. Kolejne dwa bezposrednie trafienia, tym razem od IKC Valda, zniszczyly dwa kolejne emitery i prawie zniszczyly okret. Oslony znow wytrzymaly salwe broni energetycznej, lecz, podobnie jak poprzednio, okazaly sie bezskuteczne na torpedy polaronowe. Dzieki zaawansowanej technologi pol integracyjnych udalo sie zalodze utrzymac statek w jednym kawalku. Powodem trafien okazaly nieskuteczne wiazki trakcyjne. Jednak problem ten, po przeanaliowaniu danych z poprzednich czterech trafien, udalo sie rozwiazac w przeciagu kilku sekund. Niestety, wartosc bojowa sfery znacznie spadla, teraz bedzie musiala czekac na posilki z Kwadrantu Delta. W pojedynke nie poradzi sobie z teraz przewazajacymi silami.

    Krusty
    Participant
    #10380

    No noi Sfera już nieżle wykończona więc pora aby tradycyjnie ostatni cios zadał statek klasy Sovereign czyli mój USS James T. Kirk. A więc:Pokład USS James T. Kirk:"-kapitanie Sfera po ostrzale klingonów ledwo zipie, to wprost wymarzona okzaja dla nas aby dokończyć dzieła - odezwal się głos wyrażnie podnieconego oficera taktycznego.-kapitanie jesczo coś nasze czujniki wyłapały poteżne soki mocy na pokładzie wrogiego statku.... według odzczytów są to jakieś generatory pól intrygujących - dodał wspokojnym tonem oficer naukowy.-Zaiste to wspaniała okazja, trzeba ją wykożystać taktyczne załaduj torpedy, fazery na pełną moc, naukowy namierz generator o największym poborze mocy i prześlij te dane do reszty floty nech skordynują ataki na tym punkcie, szefie zwiększ moc broni i czujników musze mieć dokładny namiar i pełną siłe bojową, sternik kierunek Sfera gdy dolecimy chyba każdy wie co ma robić.-nagle na mostku wybuchneła salwa śmiechu po czym huralne tak jest kapitanie."USS James T. Kirk Wykonał zwrot po czym rozpoczoł manewry w polu astereoidów zbliżając się do Sfery.

    Seldon
    Participant
    #10381

    W USS Livingston uderza jeden z promieniu tnących Sfery, lecz zaraz po tym okręt kryje się za dużą asteriodą, która ochrania go przed totalnym zniszczeniem. Wymierzona w niego broń Borg zatrzymuje się na asteriodzie i nie dochodzi do okrętu Federacji. Taktyczny: Bezpośrednie trafienie z jednego emitera jednostki Borg. Osłony 75% i trzymają. Integralność kadłuba 98%. Inne ataki Sfery przesłonione zostały przez asteroidę między nami. Ambulatorim melduje tylko kilku lekko rannych.Ja: Dobrze. A status Sfery? Jakie zniszczenia zadały ataki klingońskie?Taktyczny: Osłony Sfery - 63,65%. Integralność kadłuba - 11,43%. Siedem emiterów promieni tnących niesprawnych. Szybkość i manewrowość Sfery pozostaje niezmieniona. Kadłub zszywają polami izolującymi wysokiej częstotliwości.Ja: Sternik, najwyższy czas na atak. Przygotować się do zbliżenia się do Sfery. Załadować wyrzutnie torped.Operacyjny: Kapitanie, Klingonie meldują, że Borg przechwycił dane na temat torped kwantowych i polaronowych z USS Corsair. Proponują przyspieszenie działań ofensywnych.Ja: (Ironicznie) To przecież całkowicie zmienia naszej taktyki. Przecież Livingston to bardzo nowoczesny okręt. Wyślijcie do floty kodowaną informację, że nie zmieniamy taktyki z powodu braku tego typu torped. Postaramy się jednak działać szybciej.Taktyczny: Wyszliśmy poza asteroidę, kontakt wizualny ze Sferą... Jesteśmy w zasięgu torped.Ja: Celować w reaktor. Ognia. Fazery celować również w reaktor.Taktyczny: Torpedy poszły.Operacyjny: Transmisja z USS Corsair. Oczekują na dane na temat bitwy.Ja: Otwórz kanał. "Kapitanie Tazman, Sfera jest ciężko uszkodzona, znacznie straciła swój potencjał bojowy. Okręty klingońskie oraz federacyjne poradzą sobie z tą Sferą, więc możesz się spokojnie kryć między tymi asteroidami. Pozatym zauważam, że powinniśmy dostawać rozkazy od jakiegoś dowódcy floty Federacji. I oferuję pomoc w naprawach i lekach. Akurat mam w ładowni transport medykamentów i lekarzy na Toivian III. Powodzenia. Seldon wyłącza się."

    Tazman
    Participant
    #10394

    Ja: Inżynier stausInżynier: Integralność kadłuba 45% moc osłon 85%, wszystkie systemy sprawne. Broń gotowa do strzału.Ja: Dobra super połączcie mnie z Livingston. USS Corsair do Kapitana SeldonaMyśli pan komandorze, że opuszczę taką bitewkę nie dziękuje zaraz dorzucę swoje 10 groszy.Ja: ( Z uśmiechem na twarzy ) Taktyczny sytuacjaTaktyczny: Sfera wyłania się z za asteroidy zaraz będziemy w dogodnej pozycji do odpalenia torped.Ja: CZekaj chcę być jak najbliżej. Sternik ?Sternik: już, już pełna impulsowa.Wtedy Excelsior wyłonił się nagle z za asteroidy i z pełną impulsową leciał w kierunku sfery wymijając mniejsze asteroidy. Ja: taktyczny odległość ?Taktyczny: 5000 km. baaardzo blisko !!Ja: Odpalaj torpedy i dziobowe banki fazerów, potem zwrot na prawą burtę i prawe fazery. OgniaTaktyczny: Wykonuje.USS Corsair nie włączałbym się bez powodu.Sfera musi być zniszczona jak najprędzej, powtarzam jak najprędzej.

    Krusty
    Participant
    #10397

    W momencie gdy USS Corsair rozpoczoł swój atak za asteroida wyłonił się USS James T. Kirk i zajoł pozycje tuż obok Excelsiora.Kapitan Chell do kapitana Tazmana: "niech się pan nie martwi, póki my tu jesteśmy to ta Sfera nidzie się nie ruszy"Po czym Sovereign odpalił serie torped fotonowych i kwantowych w kierunku wcześniej namieżonego generatora pola integrującego dopieszczając uderzenie dziobowymi fazerami.

    Qbah
    Participant
    #10405

    Tu Sfera 666 z 1313:System zasymilowany na USS Corsair nieskuteczny.Zmiana taktyki:Uzyc wiazki trakcyjnej do skierowania asteroidow na tor nadlatujacych torped. Priorytet: polaronowe -> jonowe -> kwantowe -> fotonowe. Pozostale rozkazy bez zmian.>>Po kilku obliczeniach okazalo sie, ze system zasymilowany na USS Corsair jest nieskuteczny. Najwidoczniej jednostka Federacji nie przetestowala prototypu... Jednak wiele odlamkow skalnych dryfujacych dookola sfery Borg w polaczeniu z wiazka trakcyjna posluzy Kolektywowi jako tarcza przed niszczycielskimi torpedami polaronowymi, badz tez innymi, jezeli te nie zostana uzyte przeciwko jednostce.//Tak, zeby byl kanon. Systemu przedstawionego przez Tazmana nie ma 🙁 Mi najbardziej przykro, bo mnie te polaronowki dobijaja 😛 Ale coz, kazdy pomysl jest dobry, prawda Coen 😀

    Tazman
    Participant
    #10408

    //Tak, zeby byl kanon. Systemu przedstawionego przez Tazmana nie ma 🙁 Mi najbardziej przykro, bo mnie te polaronowki dobijaja 😛 Ale coz, kazdy pomysl jest dobry, prawda Coen :D[/quote]Troche system przekręciłeś okręty typu Excelsior B wyposażone były w system automatycznego ostrzału w zamaskowane jednostki wroga zaraz po tym jak wystrzeliły. Był on także wykorzystywany do niszczenia przy pomocy fazerów głowic bojowych a nie zmieniania ich kursu przy pomocy promieni trakcyjnych. Systemy te były wyłącznie na podtypie B dlatego Livingston też powinien takowy mieć. Oczywiście znacząco zawyżyłem współczynnik skuteczności bo okręt nowy ( Lakota ) i dużo więcej banków fazerów. Na początku jak podałem opis Corsaira prosiłem o pytania w razie jakichś nieścisłości. A system działa jak należy tylko przeciw tobie jest zupełnie nieprzydatny. Dlaczego ?. Bo nie masz torped. :roll:W Ambasadorach już się od tego odeszło bo osłony były silne i posiadały już pasy fazerów a nie banki. Dużo potężniejsze ale mniej jakby to ująć zręczne.

    Kronos
    Participant
    #10422

    - Kapitanie ! Sfera trafiła pod silny ostrzał okrętów Federacji ukrywających się w pasie asteroidów - zameldował taktyczny- Stan Sfery ? - spytał D`meg- Krytyczny, integralność kadłuba może zawieść w każdej chwili ! Okręty federacji celują w generatory mocy, sfera długo takiego ostrzału nie wytrzyma. - zameldował taktyczny- Dobrze, czas z nią skończyć. Sternik manewr D`meg 2 , pełna impulsowa, po strzale zwrot przez lewą burtę. Taktyczny namierzyć główny reaktor Sfery i ognia z przednich wyrzutni torped i głównych dział dezruptorowych ! Przygotować do odpalenia wieżyczki dezruptorów pulsowych i tylnie wyrzutnie. Pierwszy potwierdzić rozkaz ataku dla myśliwców - rozkazał dowódca- Tak jest - odpowiedzieli Klingoni na mostkuVornak z pełną impulsową zbliżył się na odległość strzału i wypalił w stronę Sfery Borg. Z dziobu Vor`Chy wystrzeliła zielona wiązka energii i dwie srebrne kule. Tuż za nimi w kierunku Sfery zmierzały dwie serie jarzących się pocisków wystrzelonych ze skrzydeł klingońskiego krążownika. Jednocześnie z atakiem Vor`Chy z przeciwnej strony na Sferę spadł grad pocisków i torped wystrzelonych z ujawniającej się eskadry myśliwców Kah`Plakt z IKC Vornak. Los Sfery wydawał się przesądzony...................................

    Seldon
    Participant
    #10423

    Taktyczny: USS Corsair, USS James T. Kirk i jeden z okrętów klingońskich przeprowadzają silny atak na Sferę. Razem z naszą salwą powinien być kończący dla jednostki Borg.Ja: Operacyjny, otwórz kanał. Operacyjny: Kanał otwarty.Ja: "Tu kapitan Seldon do wszystkich okrętów. Sugerowałbym takie ograniczenie ataku, aby Sferę unieszkodliwić, a nie zniszczyć. Wtedy może uda nam się wydostać coś z banków danych Borg. Seldon wyłącza się." Teraz otwórz kanał do Corsaira. "(Z przymrużeniem oka) No cóż... Lepszy uszkodzony okręt niż zniszczony okręt, prawda? I rozumiem, że to "szał bojowy" zmusił pana do użycia określenia "komandor". (Poważnie) Słyszał pan o tym, co mówiłem na kanale do wszystkich?"Taktyczny: Rozpoczynać ostrzał z fazerów?Ja: Chyba sobie darujemy. Manewry uchyleniowe w czasie oczekiwania na odpowiedź... Choć sądzę, że nie będzie odpowiedzi.

    Anonymous
    Guest
    #10425

    - Obie torpedy w celu. Ogień disruptorów nie przyniósł żadnego widocznego efektu. IKC Vornak i okręty federacyjne kontynuują ostrzał Sfery. - Bardzo dobrze. Zostajemy poza zasięgiem emiterów Sfery. Flota powinna sobie z nią poradzić. A my...Sternik, odsuń nas trochę od asteroidów, żeby nie zakłócały pracy sensorów dalekiego zasięgu. Rozpocząć skanowanie przestrzeni! Coś mi mówi, że to jeszcze nie koniec...Kanał wywoławczy!- Otwarty." IKC Valda do floty. Wygląda na to, że sobie poradzicie...Wychodzimy z pola asteroidów i rozpoczynamy skanowanie przestrzeni. Ktoś musi pilnować, żeby jakaś niespodzianka się nam na głowy nie zwaliła...Wolf out." K'Vort rozpoczął leniwy skręt i zaczął pomału oddalać się od dobijanego okrętu Borg. Jego skanery pracowały pełną parą...

    Tazman
    Participant
    #10438

    USS Corsair do USS LivingstonUps kapitanie Seldon bardzo przepraszam za moją rażącą pomyłkę ale byłem wtedy trochę zdezorientowany i wpadłem z załogą w niezłą furię po tym jak te zielone półmaszyny zasymilowały 50 moich ludzi.Co do przechwycenia sfery to dość ryzykowne przedsięwzięcie ale z drugiej strony warte zachodu. Ale trzeba pamiętać, że sfera nie była sama i może to być nasza ostatnia szansa na jej dobicie.USS Corsair do IKC ValdaKomandorze pozwoli pan, że dołącze się do patrolowania na pańskim skrzydle. Mam czujniki przystosowane do wykrywania nawet zamaskowanych okrętów. A poza tym jeszcze musimy naprawić trochę kadłub zanim na dobre wrócimy do walki. Przy ostrych manewrach wokól asteroid pojawiają sie co pewien czas mikropęknięcia co nie pomaga nam w rozdysponowaniu energii pól integracyjnych.

    Anonymous
    Guest
    #10441

    "IKC Valda do USS Corsair. Witam kapitanie. We dwóch pokryjemy większy obszar... Czy potrzebujecie pomocy w naprawach kadłuba? "- No, to jest nas teraz dwóch. Sternik - rozpoczynamy krążenie, żeby niczego nie przeoczyć... K'Vort w towarzystwie Ambassadora rozpoczął powolne patrolowanie strefy...

    Coen
    Participant
    #10455

    Taktyczny: kapitanie, wyrzutnie zaczynaja sie przegrzewac, jeszcze jeden strzał torpedami polaronowymi i osiagna max swojej pochłanialnosci promieniowania

    Ja: przełaczyc na jonowe

    Taktyczny: to chwile potrwa

    Ja: to nie marnuj czasu!

    Coen
    Participant
    #10456

    Sfera:

    Dezruptory 1, 3, 5 i 10 trafiły w K'Vort zadajac 300 000 uszkodzen

    Dezruptory 9 i 10 trafiły w Livingstone zadajac 150 000

    Reszta niemogła bys urzyta ze wzgledu na asterody urzyte do osłaniania sie przed torpedami

    Vornak:

    Salwy z 3 głownych dezruptorów przeslizneły sie przez gaszcz asteroidów które mają chrnoic sfere przed torpedami torpedami i zadały 80 000 uszkodzen

    Obie torpedy jednak uderzyły w durza asteroide rozrywajac ją na kawałki

    Natomiast eskadra mysliwców zaatakowała bez problemów zadajc 25 000 uszkodzn od dezruptorów i 86 400 od torped

    James T. Kirk:

    Niestety odłamek asteroidy zniszczonej przez torpedy Vor'Chy uderzył mocno w twoja burte powodujac 50 000 uszkodzen dla osłon i 1 000 dla kałuba oraz zepchneci okretu z kursu akurat kiedy miał on strzelac przez co wszystkie torpedy poszły w bok, w sfere trafiło tylko troche fazerów powodujac 34 000 uszkodzen

    Valda:

    obie torpedy trafiły w cel przelatujac miedzy asteroidami zadajac 432 000 uszkodzen.

    Oba dezruptory równiez trafily zadajac 12 900 uszkodzen

    Corsair:

    Obie torpedy zatrzymały sie na asteroidach

    Fazery zas zadały 23 900 uszkodzen

    betleH:

    Dezruptory zadaja 64 350 uszkodzen

    Wachadłowiec zas równiez atakuje zadajc 1 500 uszkodzen od dezruptorów i 8 640 od torped

Viewing 15 posts - 226 through 240 (of 842 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram