Forum Fantastyka Komiksowe światy i ich ekranizacje Versusy i crossovery

Versusy i crossovery

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 58 total)
  • Author
    Posts
  • Q__
    Participant
    #241474

    Mieliśmy na ST.pl topic, w którym mniej lub bardziej serio rozważaliśmy możliwe wyniki konfrontacji rozmaitych, często (acz nie zawsze) komiksowych postaci (rzadziej frakcji czy maszyn/technologii):
    http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=5&topic=1278
    I kolejny, w którym analizowaliśmy podobne spotkania o charakterze niekoniecznie konfrontacyjnym, za to czasem humorystycznym czy amalgamowym (kto zna DC i Marvela, ten wie, co mam na myśli 😉 ):
    http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=5&topic=279
    Chciałbym, żebyśmy kontynuowali tradycję tamtych tematów - tu.

    Na początek coś zabawnego, na marginesie premiery filmu "Godzilla vs Kong"*, czyli o szansach różnych polskich bohaterów i monstrów w konfrontacji z japońskim Królem Potworów 😉 :
    https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=2875

    * Więc dwakroć dla MarcinaK 😉 .

    Q__
    Participant
    #242068

    Kolejny nieoficjalny crossover z rodzaju żartów. W jednej z opowiastek z tegorocznej antologii Women of Marvel (samej w sobie dość przeciętnej*) Mystique i Stegron** więżą Ellie Sattler i Alana Granta z "Parku jurajskiego" (a przynajmniej naukowców, którzy wyglądają zupełnie jak oni).

    * Najlepsza, bo najlepiej narysowana, jest tam chyba (b. błaha) opowiastka o Emmie Frost:

    ** Przyjemniaczek u nas relatywnie nieznany, ex-współpracownik Curta Connorsa:
    https://marvel.fandom.com/wiki/Vincent_Stegron_(Earth-616)

    Pleiades
    Participant
    #242226

    Od razu mi się przypomina nasza dyskusja na starym forum, kto jest silniejszy: Thanos z rękawicą, czy Q. I kto by wygrał w pojedynku na pstrykanie... Jak dla mnie dobre pytanie i do dzisiaj się zastanawiam nad odpowiedzią, chociaż miałam swoje poglądy 😉

    Q__
    Participant
    #242232

    Od razu mi się przypomina nasza dyskusja na starym forum, kto jest silniejszy: Thanos z rękawicą, czy Q. I kto by wygrał w pojedynku na pstrykanie...

    Przypomnę 😉 :
    http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=5&topic=4295
    I spytam, czy nadal obstawiasz, że Q? 😉

    Smok Eustachy
    Participant
    #242235

    Thanos nie ma startu do Q

    Q__
    Participant
    #242241

    Też tak uważam, ale... ciekaw jestem Twojego uzasadnienia...

    Pleiades
    Participant
    #242252

    Przypomnę 😉 :

    Dzięki! Jak jestem wdzięczna za to, że stare forum jest dostępne, to nie mam słów...

    Też tak uważam, ale... ciekaw jestem Twojego uzasadnienia...

    Smok Eustachy zasłynął już na tym forum tym, że nie ma zdania i sobie rzecze "bo tak!"...

    EDIT: tak, myślę że Q by wygrał ten pojedynek 😀

    • This reply was modified 2 years ago by Pleiades.
    Q__
    Participant
    #242258

    Jak jestem wdzięczna za to, że stare forum jest dostępne, to nie mam słów...

    Też się cieszę, że nasze zmasowane prośby (które zbierałem i hurtowo przesyłałem Kaiowi) odniosły skutek. Spory kawałek historii fandomu (i życiorysów wielu z nas) w końcu. 🙂

    (Zastanawiam się czasem czy podobnie pozbierać również popowrotowe 😉 podziękowania i wyrazy radości - w tym Twoje powyższe 😉 - i nimi również Kaia zasypać, czy byłby to jednak zbyteczny sadyzm 😉 😉 😉 .)

    Pleiades
    Participant
    #242260

    Też się cieszę, że nasze zmasowane prośby (które zbierałem i hurtowo przesyłałem Kaiowi) odniosły skutek. Spory kawałek historii fandomu (i życiorysów wielu z nas) w końcu. 🙂

    Ja się czuję właśnie tak, jak gdyby część mojego życiorysu wycięli. Forum było dla mnie bardzo ważne, to było miejsce, gdzie wyrażałam swoje opinie. Cieszę się, że to przetrwało, a naszą tradycję mogę kontynuować tutaj. Dziękuję z całego serca, że nasze myśli nie popłynęły w nikąd!

    (Zastanawiam się czasem czy podobnie pozbierać również popowrotowe 😉 podziękowania i wyrazy radości - w tym Twoje powyższe 😉 - i nimi również Kaia zasypać, czy byłby to jednak zbyteczny sadyzm 😉 😉 😉 .)

    Szczerze mówiąc to nie wiem ilu z nas jest ze starego forum i jak silny fandom tworzymy... Może Kaia już nie męczmy, co było to było, a znaleźliśmy swoją ostoję na trek.pl. Wolałabym jednak widzieć więcej znajomych twarzy.

    • This reply was modified 2 years ago by Pleiades.
    Q__
    Participant
    #242312

    Wolałabym jednak widzieć więcej znajomych twarzy.

    Ja też, cóż, może jeszcze do nas dołączą/zintensyfikują częstotliwość odwiedzin na Forum.

    ps. Po obejrzeniu pierwszego sezonu Young Justice przyszło mi do głowy porównanie z lekko versusowym, ale niekoniecznie konfrontacyjnym, podtekstem:

    Data vs. Vision vs. Red Tornado

    Tak, dwójka, o której gadaliśmy, zdaje się mieć jeszcze jednego, pokrewnego (maszynowym) duchem, kolegę 😉 .

    Smok Eustachy
    Participant
    #242317

    Smok Eustachy zasłynął już na tym forum tym, że nie ma zdania i sobie rzecze "bo tak!"...

    Ciekawe kiedy.
    Moce Q są wrodzone cywilizacyjnie a Thanos cóż. Nie.

    Q__
    Participant
    #242377

    W świetle ujawnionych informacji o Rok-Tahk z PRO, zastanawiam się kiedy doczekamy się (prędzej fanowskich, niż oficjalnych) crossów, czyli spotkań jej postaci, albo i gatunku, z Benem Grimmem i ew. resztą FF. Historii w stylu "The Thing wśród Brikarów", czy coś w ten deseń 😉 .

    Q__
    Participant
    #242420

    Coraz bardziej mnie dziwi, że nie widziałem ani jednej fanowskiej, amalgamowej w stylu, grafiki, ani fanfikowej historyjki, krzyżującej TOS-owego kapitana z Man-Batem. James T. Kirk, Kirk Langstrom... Przecież takie połączenie wydaje się oczywiste...

    Q__
    Participant
    #243338

    Z kanału Mightyraccoon!

    SUPERMAN vs. SAITAMA vs. HOMELANDER vs. OMNI-MAN | EPIC BATTLE!:

    I Hellboy vs Spawn w trybie rozważaniowym 😉 :
    https://www.youtube.com/watch?v=L9o3TbxxaKE
    Wolałbym, żeby to Schoenke lub Saral nakręcił... Ale póki co trzeba zadowolić się namiastkami:

    Q__
    Participant
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 58 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram