Forum Trek.pl Newsy Fantastyka V - Goście TVNu

V - Goście TVNu

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Posts
  • Barusz
    Participant
    #6093

    Jak informuje m.in. cyfraplus.pl, już 1 marca br. o 23.30 TVN rozpocznie emisję serialu sci-fi V, jednej z głośnych w ostatnim sezonie produkcji zza oceanu, opowiadającego o pierwszym kontakcie ludzkości na jej obecnym etapie rozwoju z zaawansowanymi technologicznie obcymi.

    Więcej o V możecie znaleźć w odpowiednim temacie na naszym forum.

    perekel
    Participant
    #96349

    Widziałem dwa pierwsze odcinki i muszę powiedzieć, że to jest całkiem dobre. Ubrane w nowoczesne, albo raczej "na czasie" szatki wygląda całkiem, całkiem. 😆

    Breen
    Participant
    #96357

    Znowu wyjątkowo "korzystna" pora emisji.. Gee.. No ale przecież lepiej wcześniej pokazać na wspólnej albo w11.. 🙄 . Dziady!Dobrze chociaż, że ktoś z ITI zagląda w amerykańskie ramówki..

    Galactica
    Participant
    #96401

    Buuu, ale późna emisja. Zgadzam się z przedmówcą. Lepiej dać Na Wspólniej czy tam cosie inne, a nie SF. Może będzie jakaś oglądąlność.

    perekel
    Participant
    #96414

    Eeech, i znowu to samo, i w kółko Macieju... Chyba NIGDY nie dowiem się czemu u nas SF jest traktowana po macoszemu i to w sumie z urzędu... :[Pora emisji - debilna...

    Lo'Rel
    Participant
    #96415

    Dziwi mnie, że jeszcze do nikogo nie dotarło, że Sci-fi nigdy nie będzie miało takiej oglądalności jak w USA. A jak powszechnie wiadomo, godzina oglądalności zależy od słupków oglądalności, prognoz i grupy docelowej danej audycji. Zamiast cieszyć się, że niezła produkcja trafiła na polskie ekrany, to widzę tylko narzekania.

    Piotr
    Keymaster
    #96416

    Ale słupki oglądalności zależą też od pory emisji - to wzajemna zależność. Poza tym trochę zbyt jednostronnie patrzysz. Mała popularność sci-fi to też "zasługa" naszych telewizji. TV to nadal najpopularniejsze medium u nas. Trudno by wykształcił się fandom sci-fi, skoro produkcje sci-fi są emitowane w porze, gdy niemal cały target śpi, bo rano ma pracę lub szkołę. To jest bardzo dobry powód do narzekania. Tak jest przecież od lat. Zapomniałeś już akcję BSGwTVP?

    Lo'Rel
    Participant
    #96429

    Masz rację, to są rzeczy od siebie zależne. Ale istnieje, jak wiesz, też coś takiego jak prognoza. Analitycy przewidzieli, że będzie to najdogodniejsza pora emisji takiego serialu. Co oczywiste nie z naszego, fanowskiego, punktu widzenia. Dla telewizji sprawa jest prosta, nic nie stoi na przeszkodzie, aby oglądalność urosła na tyle, by przenieść porę emisji na 20, ale wszyscy wiemy, że tak nie będzie z prostego powodu. W Polsce sci-fi nie jest gatunkiem filmowym najchętniej oglądanym.Zgadzam się zupełnie, że emisja o 23:30 w ogóle nie pomoże w zmianie sytuacji, ale chyba nikt realnie oceniający nasz rynek nie uwierzy, że będzie inaczej. Tak czy siak, ja cieszę się, że w ogóle jakieś sci-fi trafia do polskiej tv.

    Piotr
    Keymaster
    #96431

    Że będzie inaczej rzeczywiście nie wierzę, bo dawno przestałem wierzyć w inteligencję naszych wydawców telewizyjnych. Bo niestety nie widzę innego powodu, dla którego nie zauważają, że fantastyka wszędzie wokoło jest lubiana i znana. Większość hitów kinowych to sci-fi lub fantasy - i to u nas. A tuż za naszą zachodnią granicą leciwy już Star Trek, tak seriale jak i filmy, widuje na co dzień. I jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że to wina społeczeństwa - aż tak się nie różnimy.U nas wciąż to telewizja kreuje publiczność, nie publiczność telewizję. Bo to, że my wyłączymy tv, nie znajdując w nim sci-fi niewiele zmieni - nasze telewizje idąc po najniższej linii oporu stworzyły przez lata publiczność znającą tylko telenowele i pokrewne produkcje. Fantastyka to oczywiście dla telewizji inwestycja, bo żeby się przyjęła, trzeba by jak dawniej stworzyć i utrzymać w ramówce ze dwie stałe godziny w tygodniu - kto pamięta Gwiezdną Eskadrę i Ziemię 2 na Polsacie czy Quantum Leap i Seaquest na TVP2, ten wie, że to działało - a potem takie pasmo promować. Niestety nikt nie widzi, że takie inwestycje się zwracają.

    Cross
    Keymaster
    #96433

    Ja pamiętam jeszcze ST DS9 w piątek rano 😮 Oglądałem tylko dzięki temu, że akurat studiowałem zaocznie. Szkoda gadać...

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram