Forum Fandom Kluby i grupy USS Phoenix Wirtualny klub USS Phoenix (startrek.pl) - start

Wirtualny klub USS Phoenix (startrek.pl) - start

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 118 total)
  • Author
    Posts
  • Elaan
    Participant
    #241171

    Cześć, Elaan 🙂 Znowu razem

    Witam szanowne Współzałogantki. 🙂 Madame Picard, Evivo, wspaniale być znowu razem. 🙂

    Tak. I faktycznie żałuj.

    Masz rację, Q__. Już żałuję. 🙂
    Recenzja nt. filmu bardzo fajna i zachęca do obejrzenia, więc na pewno przy okazji nadrobię tę zaległość.
    Za to linkiem o dahomejskich Amazonkach zaskoczyłeś mnie kompletnie.
    Człowiek uczy się całe życie i to jest w nim chyba najlepsze. 🙂

    Jeden z twórców Gwiazdy Śmierci

    Poczytałam sobie o nim trochę w jakiejś Fandom Wiki. W sumie smutna postać.
    I tak myślę, że to dobry pomysł, żeby w nowych filmach teochę "pouzupełniać" dawne starwarsowe opowieści.

    • This reply was modified 3 years ago by Elaan.
    Q__
    Participant
    #241174

    Masz rację, Q__. Już żałuję. 🙂

    Nie żałuj za długo (tj. obejrzyj jak najprędzej) 😉 .

    Recenzja nt. filmu bardzo fajna i zachęca do obejrzenia

    A, dziękuję 😉 .

    BTW. skoro przy urokach MCU jesteśmy... Jak wiadomo nie należę do entuzjastów filmu "Thor: Ragnarok", ale - uczyniwszy takie zastrzeżenie - muszę spytać: czy ta scena nie jest - na swój sposób - wspaniała?

    Za to linkiem o dahomejskich Amazonkach zaskoczyłeś mnie kompletnie.

    Ładny argument do starej dyskusji o tym, czy panie nadają się do wojska, prawda? 😉

    Poczytałam sobie o nim trochę w jakiejś Fandom Wiki.

    Pewnie w Wookiepedii 😉 .

    W sumie smutna postać.

    Jak większość (mających jakąś fabularną rolę) naukowców wplątanych w ten projekt w obu kanonach SW. (Wspomnijmy tu nękaną wyrzutami sumienia Qwi Xux, i kanalię, ale tak udręczoną, że i wyrok śmierci przyjmującą z ulgą - Bevela Lemeliska.)

    I tak myślę, że to dobry pomysł, żeby w nowych filmach teochę "pouzupełniać" dawne starwarsowe opowieści.

    Cóż, wydawnictwa ze starego kanonu skupiały się głównie na tym co po Trylogiach Lucasa, i tym co przed nimi (oraz na erze Wojen Klonów). Nowy kanon - dziedzicząc to w jakimś stopniu po ostatnich pomysłach na rozszerzenie legendarnego poprzednika - koncentruje się w dużym stopniu na tym co pomiędzy w/w Trylogiami (co pozwala oglądać palpatine'owy totalitaryzm w całej krasie).

    Elaan
    Participant
    #241179

    muszę spytać: czy ta scena nie jest - na swój sposób - wspaniała?

    Rzeczywiście, przypominam ją sobie. Jest. 🙂
    Dr Strange się popisuje ile wlezie, a bożyszcze stara się być cierpliwe i uprzejme. 😉
    Bawi tym bardziej, że to Strange wygląda jak postać z legend, a Thor jak współczesny facet.
    Ze wszystkich Avengersów najbardziej polubiłam jednak Łucznika - Sokole Oko, bo tak się chyba nazywa?

    Q__
    Participant
    #241180

    Dr Strange się popisuje ile wlezie, a bożyszcze stara się być cierpliwe i uprzejme. 😉

    Albo jednak napatoczyło się na potężniejszego... po raz kolejny... I tu słynna konfrontacja z Ashemą się przypomina 😉 :
    http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=5&topic=2623&page=70#msg331871

    Sokole Oko, bo tak się chyba nazywa?

    Tak:
    https://mash.fandom.com/wiki/%22Hawkeye%22_Pierce
    NMSP, ale już się poprawiam 😉 :
    https://marvelcinematicuniverse.fandom.com/wiki/Hawkeye
    https://comicvine.gamespot.com/hawkeye/4005-1475/

    Elaan
    Participant
    #241183

    I tu słynna konfrontacja z Ashemą się przypomina 😉 :

    No proszę, kto by pomyślał, że z tego osiłka wyjdzie taka ładna żabka? 😉

    NMSP, ale już się poprawiam

    W sumie to całkiem niezły pomysł, bo nieraz przydałby im się doświadczony chirurg z sarkastycznym poczuciem humoru. 😉
    A co do postaci, to szczęście, że nie czytam komiksów, bo Sokole Oko wygląda tam beznadziejnie i paskudnie.
    Dla rysownika - co najwyżej dwója na szynach [wg. dawnej skali ocen].

    • This reply was modified 3 years ago by Elaan.
    Q__
    Participant
    #241185

    kto by pomyślał, że z tego osiłka wyjdzie taka ładna żabka? 😉

    I to nie po raz pierwszy... 😉

    szczęście, że nie czytam komiksów, bo Sokole Oko wygląda tam beznadziejnie i paskudnie.

    Obejrzyj go sobie jeszcze w wydaniu debiutanckim 😉 :

    Smok Eustachy
    Participant
    #241201

    drażnią mnie działy bez nowych wiadomości. Trochę popchłem a teraz Battlestara Galaktikę będę popychał.

    Q__
    Participant
    #241202

    teraz Battlestara Galaktikę będę popychał

    Wziąłeś się za oglądanie nBSG, znaczy się? 😉

    To pewnie z przyjemnością przeczytasz niedawny wywiad z Ronem Moore'm...
    https://trekmovie.com/2021/02/15/interview-ron-moore-on-how-for-all-mankind-is-building-the-road-to-star-trek/
    https://trekmovie.com/2021/02/18/interview-ron-moore-on-section-31-series-and-what-he-would-do-with-star-trek-on-the-big-screen/

    Smok Eustachy
    Participant
    #241206

    chyba bez n.

    Cross
    Keymaster
    #241207

    drażnią mnie działy bez nowych wiadomości

    Nie ma się co dziwić, przez dłuższy czas na pokładzie były tylko dwie osoby...

    Q__
    Participant
    #241211

    chyba bez n.

    Czyli larsonowski oryginał z lat '70?

    ps. Cross, miło powitać Cię w phoenixowym zakątku jako kolejnego już nie-phoenixowicza 😉 .

    Elaan
    Participant
    #241224

    Czyli larsonowski oryginał z lat '70?

    Jeszcze pamiętam z jakim zacięciem go oglądałam ku zgrozie pozostałych domowników. 😉
    Nie wiem jak odbierałabym go teraz, ale na pewno z sentymentem i jako dobrą rozrywkę. 🙂

    A przy okazji, trafiłam ostatnio w TV na polską nowelkę "Docent H." z 1964r.
    Nie jest to wybitny film, ale rola Andrzeja Rausza jako androida, który - miast być posłusznym narzędziem - dzięki muzyce odnajduje w sobie człowieczeństwo aż do samo-poświęcenia, robi wrażenie.
    Gdyby ktoś chciał obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=OtX_MybGtn0

    Q__
    Participant
    #241225

    A przy okazji, trafiłam ostatnio w TV na polską nowelkę "Docent H." z 1964r.

    Dzięki 🙂 .

    Nawiasem: pogooglałem chwilę, i nielicho się zaskoczyłem: wygląda na to, że Majewski jest nie tylko zdolnym ekranizatorem klasycznej fantastyki (głównie grozy), ale i jako twórca oryginalnych scenariuszy - czego "Docent H." właśnie jest przykładem - dawał radę. (Dotąd mi to umknęło, bo krył się pod pseudonimami.)

    Elaan
    Participant
    #241240

    Miło mi, że tym razem to ja mogłam podrzucić coś ciekawego i mało znanego. 🙂
    Zastanawiające, że Majewski wolał pisać tego typu scenariusze nie pod własnym nazwiskiem.
    Widać w Polsce S-F jest pisane już od lat być wstydliwym hobby, do którego twórcom nie wypada się przyznawać. 🙁

    • This reply was modified 3 years ago by Elaan.
    Q__
    Participant
    #241242

    Miło mi, że tym razem to ja mogłam podrzucić coś ciekawego i mało znanego. 🙂

    Nie po raz pierwszy, ani ostatni, jak sądzę 🙂 .

    Widać w Polsce S-F jest pisane już od lat być wstydliwym hobby, do którego twórcom nie wypada się przyznawać. 🙁

    Byłoby to o tyle zastanawiające, że w reżyserowaniu SF (i ekranizowaniu klasycznych opowieści grozy) nic wstydliwego jednak nie widział...

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 118 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram