Forum Fandom Kluby i grupy USS Phoenix Wirtualny klub USS Phoenix (startrek.pl) - start

Wirtualny klub USS Phoenix (startrek.pl) - start

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 118 total)
  • Author
    Posts
  • Q__
    Participant
    #240813

    Bana nankrcu się zdążały ale na forum?

    Czyli na forum to już byli Twoi naśladowcy...

    Q__ my się chyba kiedyś nawet na żywo spotkaliśmy czy mylę cię z innym Q?

    Nie mam pojęcia. Musiałbyś opisać czas, miejsce (pewnie konwent) i okoliczności.

    A pamiętasz jak nam zawlokłeś na forum Przewodasa i co z tego wynikło? 🙂

    Że go zawlokłem to mit. Przywołałem jego filozofię na Phoenixie (chyba nawet bardziej linkiem, niż cytatem)*, Ty ją skrytykowałeś, musiał to wygooglać i wpadł z polemiką.

    * Podobnie jak cytowałem i linkowałem setki różnych innych rzeczy.

    Ale jak za nim tęsknisz, tym razem mogę go naprrawdę zaprosić 😉 .

    Glub
    Participant
    #240814

    Co masz na myśli pisząc nasladowcy bo chyba nie że "prowodyrem"?

    Trekon 2001 w Poznaniu zapewne

    1701EarlGrey
    Participant
    #240816

    Swoją drogą to ciekawe, że w okresie, który można przyrównać do brązowej ery Treka w formacie "telewizyjnym" (brązowej przynajmniej jeśli chodzi o podaż, bo co do jakości można się spierać - choć pewnie kolor brązowy może tu niektórym akurat pasować), polski fandom poszedł najwyraźniej w rozsypkę

    Nie tylko polski. Google trends sugeruje, że jeśli chodzi o zainteresowanie Trekiem to szału nie ma, a odcinki Discovery wypuszczone wreszcie do amerykańskiej telewizji nie cieszyły się dużą popularnością. Nie chce być zrzędą ale tak jak prorokowałem 10 lat temu; takie ciągłe rozbijanie fandomu i uganianie się za nowym widzę zwyczajnie musiało się tak skończyć. Z jednej strony wielu starych fanów - w tym ja - całkowicie straciło zainteresowanie franczyzą , z drugiej strony nowych fanów nie przybyło tak wielu by uczynić Treka na powrót popularną serią SF. A tu Abrams znowu się odgraża , że wyprodukuje trzecią kontynuację swojego ,,hitu" 2009 roku? Który to już raz z kolei słyszę takie deklarację? 😂

    Q__
    Participant
    #240818

    Co masz na myśli pisząc nasladowcy bo chyba nie że "prowodyrem"?

    Forum ST.pl było regularnie nawiedzane przez osobę (osoby?) podpisującą się nickiem dinotrek, a zamieszczającą absurdalne (często zabawne, choć zwykle wulgarne i napastliwe) trollerskie wypowiedzi...

    Trekon 2001 w Poznaniu zapewne

    Przykro mi, to nie ja. Wtedy kompletnie nie byłem aktywny fandomowo. W owych czasach jeśli zaliczałem jakieś imprezy to raczej bale, bankiety i wernisaże. Głównie w rodzinnym mieście i w Warszawie.

    Pah Wraith
    Participant
    #240819

    Picard (ups) 1701EarlGrey said

    odcinki Discovery wypuszczone wreszcie do amerykańskiej telewizji nie cieszyły się dużą popularnością

    Źródło proszę? Poza tym zauważmy, że sezon 1 Discovery trafił do telewizji po 3 latach od premiery jego pilota na AA. Nikt chyba nie spodziewał się jakiegoś szału z oglądalnością. Ale chętnie spojrzę na liczby. Tak więc nie krępuj się z linkiem.

    Nie chce być zrzędą ale tak jak prorokowałem 10 lat temu; takie ciągłe rozbijanie fandomu i uganianie się za nowym widzę zwyczajnie musiało się tak skończyć. Z jednej strony wielu starych fanów - w tym ja - całkowicie straciło zainteresowanie franczyzą , z drugiej strony nowych fanów nie przybyło tak wielu by uczynić Treka na powrót popularną serią SF.

    Nie rozumiem. Na fali popularności (mocno średniego zresztą) sezonu pierwszego Discovery zaczęły pączkować jak oszalałe inne seriale, z czego pierwsze sezony dwóch już mieliśmy okazję oglądać, pierwsze sezony dwóch następnych są właśnie w produkcji i trwają prace koncepcyjne nad kolejnymi serialami. Nie wspominając o kolejnych sezonach DISCO, PIC i LD, które również znajdują się w różnym stopniu zaawansowania. To co, oni to robią charytatywnie, według Ciebie?

    Pah Wraith
    Participant
    #240820

    Q__ said

    Podobnie jak cytowałem i linkowałem setki różnych innych rzeczy.

    Oj tak, setki - zgadza się. Pamiętam jak z przerażeniem patrzyłem jak zasypujesz forum postami 😀

    Q__
    Participant
    #240821

    Pah Wraith said

    Pamiętam jak z przerażeniem patrzyłem jak zasypujesz forum postami 😀

    Zasadniczo hurtowego postowania nauczyłem się od Ciebie, żeby było zabawniej 😀 . Potem już mi tak zostało. Nudziłem się śledząc kursy giełdowe, to i pisałem. (Starałem się z sensem w każdym razie... 😉 )

    Źródło proszę?

    Wspomogę linkami, jestem z tym na bieżąco:
    https://variety.com/2020/tv/news/big-brother-abc-game-shows-star-trek-discovery-tv-ratings-1234783699/
    https://tvseriesfinale.com/tv-show/cbs-2020-21-season-ratings/

    Glub
    Participant
    #240822

    A wiec dinotrek to czyjś nick nie okreslenie na trekowego dinozaura w polskim fandomie, [na pl.rec.fantastyka.startrek-pl od 98 roku]
    no to w trakim razie małe nieporozumienie.... zawsze podpisywałem sie glub, a forami www nie byłem zainteresowany póki usenet i irc zył...
    wiec osobnikiem o ksywce dinorek to nie byłem ja... ale może pogfowy wichrzyciel 😛

    • This reply was modified 3 years ago by Glub.
    Q__
    Participant
    #240823

    no to w trakim razie małe nieporozumienie

    Ano nieporozumienie. Z tym, że miłe (gdy się już wyjaśniło), bo przyjemniej jednak spotkać dinozaura fandomu, niż trolla, choćby i nawróconego 😉 .

    seybr
    Participant
    #240825

    Q

    Wszelkie wnioski i wyrazy tęsknoty dot. forum Phoenixa

    Jakoś brak forum. Nawet nie dla samego pisania a czytania.

    Jak widzicie - mamy własny dział klubowy

    Resztki Federacji, tylko brak Michaski :P.

    Brak mi dobrego forum. FB ma swoje zalety, ale czasem "rynce mi opadajom".

    Pah Wraith
    Participant
    #240827

    Q__ said

    Zasadniczo hurtowego postowania nauczyłem się od Ciebie, żeby było zabawniej

    No, ale bardzo szybko mnie przebiles w hurtowni postów 😉

    Wspomogę linkami, jestem z tym na bieżąc

    No i tak jak pisałem, a widać to pod drugim linkiem, DISCO sezon 1 jest na szarym końcu, bo to już jest odgrzewany kotlet i to od początku nie najstrawniejszy. Pozostałe pozycje to głównie premiery nowych sezonów NCIS'ów i innych, klasycznych formalnie seriali telewizyjnych. Target sci-fi nie ma wśród tej listy czego tu szukać, to i oglądalność ST słaba. Pokażcie dane z AA lub choćby Netflixa to porozmawiamy, czy te nowe seriale są sukcesem (mam na myśli biznesowo, bo jak dla mnie to zdecydowanie do czołówki Treka to im sporo brakuje).

    • This reply was modified 3 years ago by Pah Wraith. Reason: Poprawka po autokorekcie
    ortkaj
    Participant
    #240831

    Kiedy w końcu przebrnąłem przez DISCO i obejrzałem PICARD, to sprawa z Phoenixem się rypła. No żal, bo tam ze 100 stron dyskusji na ten temat....
    Pozdrawiam rozbitków. Oczywiście będę tu zaglądał. Q dzięki za info.

    Q__
    Participant
    #240833

    Pah Wraith said

    No, ale bardzo szybko mnie przebiles w hurtowni postów 😉

    Nie da się ukryć, i nie ma sensu zaprzeczać 😉 .

    Pokażcie dane z AA lub choćby Netflixa to porozmawiamy, czy te nowe seriale są sukcesem (mam na myśli biznesowo, bo jak dla mnie to zdecydowanie do czołówki Treka to im sporo brakuje).

    Sam czekam na te dane, i jestem barrdzo ciekaw co z nich wyjdzie.

    Przy czym (abstrahując od nieznanej oglądalności): niska rewatchability to też jest pewna klęska. Produkcje, do których widz chce wracać raz za razem przekładają się na lepszy, bardziej długofalowy (wydania płytowe, rozmaite wydawnictwa i gadgety nabywane z przyczyn sentymentalnych), zarobek...

    ortkaj said

    Oczywiście będę tu zaglądał.

    Liczę na to 🙂 .

    Q dzięki za info.

    Nie ma za co. Nie mogłem inaczej. Nazwałbym to swoim... hmm... obowiązkiem...

    Madame Picard
    Participant
    #240845

    No ja się nawet cieszę, że zagadka dinotreka nie została rozwiązana. To zburzyłoby legendę 😀
    I nadal mam teorię spiskową, że tak zabawiał się ktoś ze znanych wszystkim użytkowników, który w życiu się do tego nie przyzna. Dopuszczam też możliwość, iż był to byt zbiorowy 🙂

    Dreamweb
    Participant
    #240846

    Dopuszczam też możliwość, iż był to byt zbiorowy

    Dinotreków na 100% było paru, są na to liczne dowody. 🙂 Aczkolwiek jeden oryginał z pewnością był inspiracją dla tych późniejszych naśladowców.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 118 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram