Ulubione seriale

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 142 total)
  • Author
    Posts
  • Piotr
    Keymaster
    #47273

    Nie lubisz treka to co ty tutaj robisz?

    Zastanow sie, prosze, zanim drugi raz powiesz cos rownie nieprzemyslanego. Nie jest to forum wylacznie dla fanow Treka, bo wiele dyskusji jest poswieconych innym tematom, przeciez moze tu sie udzielac, nie bedac zwolennikiem ST. Wiec robi to, do czego sluzy forum - udziela sie w dyskusjach. Takie jego prawo.

    Pitmistrz
    Participant
    #47288

    Masz rację w końcu jeden z działów ma nazwę "Sci-Fi, Fantasy, Action & Adventure".Wiec jestem ci winien drobne przeprosiny General.

    General
    Participant
    #47298

    Nie ma sprawy

    Eviva
    Participant
    #59589

    Mój ulubiony serial, co ciekawe, nie ma nic wspólnego z TOSem ani z SF. Nie sądzę też, by ktokolwiek na tym forum go znał. Jest to stareńki serial "Thierry la Fronde", taka francuska kalka Robin Hooda. Gdybyście go zobaczyli, wyśmielibyście mnie, aż by Was kolki sparły - mielibyście te same zarzuty co do kochanego TOSu. A jednak we Francji jest to serial kultowy, a ja do dzisiejszego dnia nie mogę otrząsnąć się z jego czaru.

    Anonymous
    Guest
    #59708

    Mnie pewnie wyśmieją za "Czarne chmury" i "07 zgloś się". Nie mogę się zdecydować, który wolę bardziej. Eviva, widocznie my dwoje jesteśmy w tym gronie najbardziej nietypowi ;). Ale w sumie jestem jedynym Volkaninem, który nie kieruje się logiką :D.Krótkie wyjaśnienie? CZCH - najlepszy serial historyczny, w którym znajdzie się wszystkiego po trochu od ckliwych scen do walki i konspiracji. Łączy w sobie dobry kryminał, romansidło i triller a wszystko w historycznym tle.07 - lubię Jamesa Bonda a Borewicz jest od niego lepszy.

    Piotr
    Keymaster
    #59709

    No nie przesadzaj z tym wysmiewaniem, bo wyglada to tak jakbycie po czesci wstydzili sie tego co ogladacie. 😉 Ja lubie Czterech Pancernych i o wysmianie sie nie obawiam. ;P

    fluor
    Keymaster
    #59711

    Niektórzy określają "Czterech pancernych..." mianem najlepszego polskiego serialu sci-fi 😉

    Eviva
    Participant
    #59712

    Mnie pewnie wyśmieją za "Czarne chmury" i "07 zgloś się". Nie mogę się zdecydować, który wolę bardziej. Eviva, widocznie my dwoje jesteśmy w tym gronie najbardziej nietypowi ;). Ale w sumie jestem jedynym Volkaninem, który nie kieruje się logiką :D.

    Coraz więcej nas łączy. Ja też bardzo lubię i "Czarne chmury" i "Czterech pancernych" i "07", który wogóle jest najlepszym - wg mnie - polskim serialem o tej tematyce. Może dlatego, że łączy je to, co najbardziej lubie w TOSie - sugestywne postacie głównych bohaterów, grane przez aktorów budzących z punktu sympatię i scenariusz w gruncie rzeczy prosty, stawiający na wartką akcję, wyraźnie rozgraniczający Ciemną Stronę Mocy od Jasnej. Wiem, że to grube uproszczenie, ale ja po prostu tak lubię - gdy "zły" dostaje manto od "dobrego" i nikt nie każe mi się zastanawiać nad tym, czy miał on trudne dzieciństwo.

    Anonymous
    Guest
    #59713

    No nie przesadzaj z tym wysmiewaniem, bo wyglada to tak jakbycie po czesci wstydzili sie tego co ogladacie. 😉 Ja lubie Czterech Pancernych i o wysmianie sie nie obawiam. ;P

    Nie wstydzę się tego co oglądam, ale niektórzy śmieją się z tego, co oglądają inni i co lubią oglądać. Widać to dobrze w innym topicu. A do tego próbują to oglądanie obrzydzić. Dobrze, że większość broni swoich racji do ostatniej kropli krwi ;D. Co do Pancernych to był to chyba pierwszy serial jaki obejrzałem w życiu i nawet się potem w niego bawiliśmy z bratem. A następna była Stawka większa niż życie. Też lepsza od Bonda i chyba Bonda na tym nakręcili zmieniając realia. Ale jak dla mnie Bond to dopiero Sci-Fi ;P.

    Eviva
    Participant
    #59734

    Nie wstydzę się tego co oglądam, ale niektórzy śmieją się z tego, co oglądają inni i co lubią oglądać. Widać to dobrze w innym topicu. A do tego próbują to oglądanie obrzydzić.

    Oj to to. A gdy podejmuje się z nimi dyskusję, robią się zjadliwie ironiczni i zwykła dyskusja siłą rzeczy przeradza się w "Imperium kontratakuje". A prawda jest taka, że nawet wielbiciele tasiemcowych telenowel, w których obowiązkowo szlocha nieszczęśliwa miłość, mają prawo to lubić i bronić tego, co lubią (inna rzecz, że takich jest, wbrew pozorom, większość, i to nas, trekkerów,mają oni za palniętych).

    Q__
    Participant
    #59891

    Moje ulubione seriale?Z kategorii fantastyki naukowej będą to:-SAAB ex equo z TNG i TMP,-nowa BSG (ma szansę je dogonić),potem dłuugo, dłuugo nica następnie (na zbliżonym poziomie sympatii) "The Cape", "Space Odyssey" (miniserial BBC), B5, SQ, "EarthStar Voyager" i DS9 (choć zawsze twierdzę, że to dobry serial i kiepski Trek)na "honorowe wspomnienie" zasługują też TOS, "Sliders" i "Earth 2".Natomiast z seriali fantasy wysoce sobie cenię seriale "Robin of Sherwood" (w kategorii high fantasy) i "Kindred: the Embraced" (w kategorii low/urban fantasy).

    lszekg
    Participant
    #59892

    R'Cer, nie jesteś jedynym który docenia Borewicza ;>1. TNG, PSI Factor, Friends2. DS9, VOY3. 07...., Różowe lata 70 (nie wiem jak oryginalnie się nazywało)4. TOS, Roswell - w kręgu tajemnicW moim umyśle pozostają jeszcze miłe wspomnienia z Jeziora Marzeń - może ktoś jeszcze ten serial pamięta??

    Anonymous
    Guest
    #59904

    Właśnie jakbym miał wymienić jeszcze inne seriale, które lubię to lista byłaby trochę dłuższa niż 3 pozycje obejmujące Star Treka (całość), 07... i Czarne chmury. Na pierwszym miejscu za w/w byłaby Earth - The Final Conflict, Andromeda, SG1 i Seaquest, na kolejnym The X Files i PSI Factor, potem trochę przerwy i reszta Sci-Fi, kolejna długa przerwa parę seriali komediowych (np. Czterdziestolatek) a potem cała reszta.Niestety pamiętam Jezioro marzeń, a jeszcze bardziej Przyjaciól, bo Canal + przestał przez nie puszczać VOY po 3 sezonie. Nienawidzę przez to obu, bo nigdy nie miałem okazii obejrzeć całego VOY.

    The D
    Participant
    #59979

    Ciężko byłoby mi wybrać ulubiony seral. Może byłby to TNG, może coś spoza ST. Natomiast niedawno "zaliczyłem" Firefly wraz z kończącym pełnometrażowym Serenity i z ta seria miejsca wskoczyła na wysokie miejsce w osobistym rankingu.

    Q__
    Participant
    #59980

    Ciężko byłoby mi wybrać ulubiony seral. Może byłby to TNG, może coś spoza ST. Natomiast niedawno "zaliczyłem" Firefly wraz z kończącym pełnometrażowym Serenity i z ta seria miejsca wskoczyła na wysokie miejsce w osobistym rankingu.

    Hmmm... "Firefly/Serenity" to dobry serial (choć niestety nie miałem z nim zbyt dużo kontaktu, dlatego nie uwzględniłem go w klasyfikacji), niestety (podobnie jak SAA:cool: scancelowany w obawie, że "ciemny lud tego nie kupi"... 🙁

    ps. wspomniałeś o w/w serialu oraz o TNG, mogę znać pozostałe pozycje na Twojej top liście?

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 142 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram