Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Ulubione kobiece postacie ze świata sci-fi

Ulubione kobiece postacie ze świata sci-fi

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 66 total)
  • Author
    Posts
  • Coen
    Participant
    #6561

    Przeniesione z innego tematu:

    Dlaczego akurat Kara Thrace? Moim zdaniem jedna z najciekawszych, najlepiej napisanych i niezle zagranych postaci ze swiata scifi. Czasem odnosze wrazenie, ze scifi jest tworzone wylacznie przez mezczyzn i dla mezczyzn. Malo jest dobrze napisanych kobiecych postaci. Istnieje jeszcze taka ewentualnosc, ze za malo sf poznalam 😉

    Jakie jest wasze zdanie? Wasze ulubione kobiece postacie nie z tego swiata? 😉

    Tylko produkcje TV, czy gry też mogą być?

    Z innego postu:

    Moja ulubiona sci-kobietka to Lain (a może Mutio, hmm, trza pomyśleć). Z Susan Ivanową na drugim i Ellen Ripley na trzeci miejscu.

    kotek
    Participant
    #102839

    Zarathos, ale ona pod ta otoczka halasu jaki wokol siebie robia, byla w gruncie rzeczy bardzo wrazliwa osoba. Mnie mimo wszystko podobala sie jej nonszalancka bezczelnosc.

    Coen, moze byc z gier.

    Coen
    Participant
    #102841

    W takim razie wspomniana przez Zara Ivanowa powinna Ci przypaść do gustu 🙂 Od siebie dorzucę:Triszka z Bulletstorma (pyskata komandoska)Ashley Williams lub Miranda Lawson z Mass Effect 1/2 (jedna to żołnierz, druga to hm...agentka specjalna)Kira/Jack z Kronik Riddicka (morderczyni)Jan Ors ze Star Wars komiksy i kreskówki (mechanik)Amanda z Nieśmiertelnego - serialu (złodziejka)

    Zarathos
    Participant
    #102842

    Tia, Miranda było bardzo "specjalną" agentką w tym obcisłym skórzanym wdzianku. Dziwne, że nie wymieniłeś Tali'Zorah. Gębusi nie widać, ale napisana była chyba lepiej, bardziej kobieco niż Lawson i Williams.

    Tak swoją drogą: To jest babka pełną gębą.

    Silver Phoenix
    Participant
    #102843

    A co tam, najwyżej któryś z modów wydzieli topic pod tytułem "Ulubione kobiece postacie ze świata SF" ;)Jeśli o mnie chodzi, to trzy:1. Mara Jade - SW.2. Teyla Emmagan - SGA.3. Storm - X-Men (jej miało nie być, bo o komiksach nie wspominaliście, ale...).Dalsze szukanie byłoby szukaniem na siłę, więc... Daruję sobie 🙂

    Cross
    Keymaster
    #102847

    Teryl Rothery (SG-1):

    Dołączona grafika

    r_ADM
    Participant
    #102849

    Oczywiscie Aeryn Sun 🙂

    kotek
    Participant
    #102859

    O wow, czlowiek na chwile sie wyloguje z forum, a jak wraca, to zastaje piekny temacik 🙂

    Dziekuje Admiom za trzymanie reki na pulsie i dbalosc o forum 🙂

    Ok, to po kolei:

    Coen, moglbys napisac kilka slow o tych postaciach. Nie znam ich. Zachec mnie do ogladniecia. Ta sama prosba do Silver Phoenixa.

    Coen
    Participant
    #102860

    Zar, ja chyba źle zrozumiałem temat:) Kobiety przeze mnie wymienione miały być w typie tej dziewczyny z BSG (Kara Thrace, tak? Dawno już BSG nie oglądałem) i przez tak założone ramy, Tali się nie zmieściła. Ale teraz gdy mamy osobny temat przygotuje swoją listę i możesz być pewny, że Tali będzie na pierwszym miejscu:) Ba, możliwość zromansowania jej jest jednym z 3 najlepszych patentów w ME2Kotek, postaram się przy liście 10 moich ulubionych postaci kobiecych z s-f zrobić taki notki wyjaśniające:)

    Silver Phoenix
    Participant
    #102864

    Ok, rozjaśnijmy więc mroki... 🙂

    1. Mara Jade - zaczęła jako wierna służka Imperatora Palpatine'a do specjalnych poruczeń; nauczył ją posługiwania się Mocą; po jego śmierci została renegatką, by w końcu poślubić Skywalkera. To tak pokrótce 🙂 Za co ją lubię? Za profesjonalizm oraz za to, że jej przejście z jednej strony Mocy na drugą nie było ani łatwe, ani proste. Bardzo podobały mi się również jej wątpliwości, spowodowane lojalnością.

    W filmach jej nie znajdziesz, występuje w książkach z serii SW oraz komiksach.

    2. Teyla Emmagan - przywódczyni jednego z ludów, przewijających się przez Stargate Atlantis oraz członek drużyny Shepparda (czyli jedna z głównych postaci serialu). W zasadzie jest to chodzący kontrast: niewysoka, uprzejma kobieta o ciepłym sposobie bycia - oraz wytrawna wojowniczka, której naprawdę lepiej nie podskakiwać. Jeśli wyślemy ją na misję w duecie z Rononem Daxem (inna postać z SGA) możemy być pewni: misja będzie wykonana, a jak - lepiej nie pytać o szczegóły 🙂

    3. Storm - Ororo Munroe, jedna z X-Men; pojawiła się na łamach komiksu już dawno, bo w maju 1975 roku. Od tego czasu - ciągle w grze 🙂

    Pełniła różne role - od szeregowego członka zespołu aż do liderki. Kilka razy zmieniała wygląd, straciła moce mutacyjne, odzyskała moce... Nawet wyszła za mąż. Mimo to - przez wszystkie te lata pozostała sobą: odpowiedzialną, w pełni świadomą swej potęgi - ale i zagrożenia, jakie może spowodować - kobietą. Potrafi kontrolować pogodę, a gdy się wścieknie... Naprawdę, lepiej być wtedy daleko. Bardzo daleko.

    Filmowa Storm to tak naprawdę tylko wycinek charakteru Ororo. Żeby poznać ją lepiej - niestety, trzeba sięgnąć po komiksy. Cenię ją za całokształt. Umieściłem ją na trzecim miejscu, ale nie sugeruj się tym. Po prostu tak wypadło. Ją cenię najwyżej 😉

    Zarathos
    Participant
    #102885

    Muszę się pokajać i uderzyć w pierś. Zapomniałem o Faye Valentine.Tak swoją drogą o książkowych kobietkach nie myślałem. Ale jakby się zastanowić, to chyba Toy Iceberg była by na pierwszym miejscu. Potem Stanisława Kruszewska (i jej... kuzynka, powiedzmy, Katarzyna), chociaż nie wiem czy to już sci-fi czy jeszcze fantastyka. Z jednej strony wampiry, z drugiej teoria spiskowa w wykonaniu polskim i badania nad antygrawitacją 😉

    kotek
    Participant
    #102886

    1. Mara Jade - zaczęła jako wierna służka Imperatora Palpatine'a do specjalnych poruczeń; nauczył ją posługiwania się Mocą; po jego śmierci została renegatką, by w końcu poślubić Skywalkera. To tak pokrótce 🙂 Za co ją lubię? Za profesjonalizm oraz za to, że jej przejście z jednej strony Mocy na drugą nie było ani łatwe, ani proste. Bardzo podobały mi się również jej wątpliwości, spowodowane lojalnością.

    W filmach jej nie znajdziesz, występuje w książkach z serii SW oraz komiksach.

    Juz sobie dodalam do kolejki wydanie ksiazkowe SW. Pewnie zadam glupie pytanie, ale... co bylo najpierw: ksiazki czy Lucas? 😉

    2. Teyla Emmagan - przywódczyni jednego z ludów, przewijających się przez Stargate Atlantis oraz członek drużyny Shepparda (czyli jedna z głównych postaci serialu). W zasadzie jest to chodzący kontrast: niewysoka, uprzejma kobieta o ciepłym sposobie bycia - oraz wytrawna wojowniczka, której naprawdę lepiej nie podskakiwać. Jeśli wyślemy ją na misję w duecie z Rononem Daxem (inna postać z SGA) możemy być pewni: misja będzie wykonana, a jak - lepiej nie pytać o szczegóły 🙂

    A ta postac z kolei skojarzyla mi sie z Dwahvel Tiggerwillis ze "Slugi Reliktu" Salvatore. Jesli podoba Ci sie ten typ postaci powinienes przeczytac. To nie scifi, ale fantasy i to moim zdaniem nie najwyzszych lotow. Mnie sie to czytalo bardziej jak kryminal. A odnosnie samej Dwahvel, w ksiazce mozna o niej przeczytac: "Dwahvel, najbardziej fachowa z niziołek - przebiegła, dobrze posługująca się sztyletami, a jeszcze lepiej intelektem".

    Silver Phoenix
    Participant
    #102887

    Pewnie zadam glupie pytanie, ale... co bylo najpierw: ksiazki czy Lucas?

    Papcio Lucas, konkretnie zaś - "Nowa Nadzieja", czyli epizod IV 🙂

    Jeśli chodzi o książki, to proponuję Ci zacząć od trylogii Thrawna ( http://www.ossus.pl/biblioteka/Trylogia_Thrawna ). Inaczej możesz trafić na coś oględnie mówiąc średniego... I się zniechęcić.

    To nie scifi, ale fantasy i to moim zdaniem nie najwyzszych lotow.

    Imć Salvatore'a znam dość dobrze... I moim skromnym zdaniem nie dorasta on do pięt Cunningham - a Drizzt nie umywa się do Liriel 🙂

    Coen
    Participant
    #102892

    Zar, Valentine to ta z Andromedy?

    Zarathos
    Participant
    #102893
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 66 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram