Forum Fantastyka Star Trek Ukryte smaczki w nowym Filmie

Ukryte smaczki w nowym Filmie

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • Author
    Posts
  • Symbolt
    Participant
    #75110

    Umm, Archer w czasie filmu miałby nie więcej niż 150 lat - to wcale nie musi być tak dużo, jak na stetryczałego admirała GF (wspomnijcie sobie tych z TNG)

    Cytat z jednego z autorów scenariusza (Bob Orci):

    "...Admiral Archer is a reference to the Archer we all know and love, and yes he would be over 100, which is a likely life expectancy in a futuristic space faring race of humans (as depicted by McCoy’s (Deforest Kelley) in THE NEXT GENERATION."

    http://trekmovie.com/2009/05/18/orci-kurtz...ptu-qa/#1828678

    (Czyli: tak to miał być Archer z ENT)

    zdarom
    Participant
    #75113

    Jeśli Archer były potomkiem Volkanina (nie wiem jak to odmienić) który został na ziemi (wspomina o nim T'Pol) to pewnie dożyłby takiego wieku.

    Eviva
    Participant
    #75114

    Jeśli Archer były potomkiem Volkanina (nie wiem jak to odmienić) który został na ziemi (wspomina o nim T'Pol) to pewnie dożyłby takiego wieku.

    Spiczastych uszu nie miał, zielonej krwi też nie, więc chyba nie... choć w tej nowej rzeczywistości wszystko, kurcze, możliwe.

    zdarom
    Participant
    #75116

    Od czasu jak ten zielonokrwisty został na ziemi trochę czasu minęło więc nie wykluczone że krew zczerwieniała a uszy się zaokrągliły.

    Eviva
    Participant
    #75117

    Od czasu jak ten zielonokrwisty został na ziemi trochę czasu minęło więc nie wykluczone że krew zczerwieniała a uszy się zaokrągliły.

    No proszę. A niektórzy wątpią, że ja mam wolkańskie geny...

    Barusz
    Participant
    #75118

    Wiadomo od dawna, że ludzie żyją coraz dłużej. I ten postęp medycyny jeszcze rośnie - stąd to dla mnie nic dziwnego. Co ciekawe to nie pierwszy taki przypadek, gdy idzie o postać z ENT. Pamiętasz gubernatora Kodosa z TOS: Conscience of the King? Tego, który ukrywał się przez lata udająć aktora teatralnego i którego córka załatwiała za niego brudną robotę, a on, gryziony wyrzutami sumienia, nawet o tym nie wiedział? Otóż jedną z jego ofiar była Hoshi Sato, przynajmniej tak było napisane w jej życiorysie, który mirror-Sato czyta w In the Mirror, Darkly. Co ciekawe, ten fragment życiorysu nie jest widoczny na ekranie (tylko góra tektu, czyli początek - tak jak na naszych PeCetach ;)), ale według tego, co podają scenarzyści tak właśnie było. W każdym razie skoro Hoshi dożyła tych kilkunastu czy kilkudziesięciu lat przed TOSem, to Archer też mógł.A tamten kolega babci T'Pol był naukowcem i spódniczki go pewnie nie interesowały :DEviva, może Archer nie miał zielonej krwi itd., ale np. rozwalił Schrana w jego ulubionej grze zręcznościowej, w której Niebieski ćwiczył się od lat, co zapewne wymagało nieludzkiej zręczności i koordynacji ruchowej 😉 O braku efektów ubocznych po przebywaniu w próżni kosmosu (końcówka Cold Front jak by ktoś nie pamiętał) nie wspomnę 😉

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram