Ujednolicenie umundurowania

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • Author
    Participant

Dołączona grafika

Wraz z prezentacją nowego ESD Cryptic rozpoczął proces ujednolicania kodu mundurowego wśród NPC'ów w głównych lokacjach socjalnych. Ich wybór padł na dostępny u flotowych krawców Odyssey “Fleet” uniform. Po premierze S9.5 podstawowa wersja tego munduru, dotychczas dostępna tylko dla odpowiednio rozwiniętych Flot, zostanie za darmo udostępniona każdemu graczowi, jak też będzie ona domyślnie ustawiona dla nowych postaci i Bridge Officer.

[more]

W skład zestawu Odyssey prócz dostępnych do tej pory bluzy, spodni i butów dodany zostanie pasek.

Ale ja już kupiłem ten mundur za FC i dilithium we Flocie! - nie martwcie się, w takim razie będziecie mogli odebrać u flotowego krawca kolejne dwa mundury za darmo.

Dołączona grafika

Na miejsce dotychczas dostępnego kroju Odyssey, flotowy szwacz oferować będzie teraz wersje taktyczną (z kieszeniami) i galową (nawiązującą do mundurów w z okresu "Wrath of Khan"). Każdy z nich będzie kosztować połowę dotychczasowej ceny wersji bazowej.

Klingoni też dostaną coś dla siebie, a nawet więcej. Podobnie jak u Fed wszyscy gracze KDF dostaną darmowy mundur Bortasqu’ (NPC nie będą jednak ujednolicane), do Flot trafią natomiast nie dwa ale aż trzy dodatkowe warianty: “Bortasqu’ Ceremonial,” “Bortasqu’ Guardian” oraz “Bortasqu’ Operative.”. Każdy z wariantów kosztować będzie 1/3 dotychczasowej ceny podstawowego munduru.

Dołączona grafika

Na tym nie koniec. Weterani gry (czyli osoby opłacające abonament przez określony czas)  dostaną w ramach nagrody za 200 dni kolejny mundur. Fed noszoną przez Admirała Quinn'a długą bluzę, KDF płaszcz noszony przez Kapitan Koren z Imperialnego flagowca.

Dołączona grafika

Dla osób chcących nosić mundury zgodne z wytycznymi Gwiezdnej Floty Cryptic udostępnił wzorniki z opisanymi ustawieniami barw.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Źródło: Oficjalna strona STO[/more]

FAB
    Participant

Fajnie, że będą zmiany umundorowania, ale szkoda, że te "nowe" mundury są nijakie.

Melnikor
    Participant

Odyssey jet tak naprawdę połączeniem mundurów z filmów od ST6 (szare ramiona munduru) i tych widzianych w odcinak o przyszłości (np. All Good Things, pasek idący w poprzek piersi) tak więc ta "nijakość" wynika w dużej części z nijakości oryginałów.

Ugand
    Participant

szkoda, że te "nowe" mundury są nijakie.

zgadzam się całkowicie. mundury Gwiezdnej Floty powinny wygladać tak

Dołączona grafika

albo tak

Dołączona grafika

albo nawet tak

Dołączona grafika

a nie być nudnym uniformem.

Melnikor
    Participant

Dołączona grafika

Slawek
    Moderator

Na mój gust lepszego umundurowania dodać nie mogli, jeśli chodzi zarówno o w miarę sensowny i profesjonalny wygląd, jak i pozostanie wiernym dotychczasowym stylom ST.

Cieszy także dodanie (wreszcie) reszty wdzianka Bortasqu. I to w kilku odmianach.

Melnikor
    Participant

Mi też się Odyssey podoba, jest prosty i czytelny, chociaż dla swojej załogi już wcześniej opracowałem trochę inny kod barw względem stopni/stanowisk/działów. 

Góra i dół mundury jednolita czerń.

Pasek na piersi zależnie od działu: Taktyczny/Ochrona - czerwony, Inżynieria/Operacyjny - żółty, Naukowy/Medyczny - niebieski, Kapitan/Pierwszy Oficer - czarny (żeby od razu było widać kto dowodzi, coś jak białe berety w Honor Harrington)

Dodatkowo zależnie od stopnia/stanowiska lamówka paska na piersi: Złoty - kapitan i szefowie działów, Srebrny - pierwszy oficer i rangi oficerskie, szary - załoganci i podoficerowie.

Fizycznie wygląda to tak: (od lewej) Kapitan, Pierwsza Oficer, Szef działu taktycznego, Oficer w dziale Operacyjnym, Szef działu Medycznego

Dołączona grafika

Silver Phoenix
    Participant

A niech mnie, darmowa kiecka dla KDF...

W końcu!

Melnikor
    Participant

Kiecka jest pewnie zadośćuczynieniem w ich mniemaniu za wywalenie sporej części gry w postaci mgławic 😆

I. Thorne
    Participant

Spodniczka na Klingonem (i tak pewnie beda w nie ladowac cycaste Orionki) pozwala im na przewage taktyczna. Przeciwnik popatrzy na nogi i dostanie przez leb 😛

A tak serio to dobrze, ze wprowadza wszedzie takie same mundury. SF i KDF to raczej sily zbrojne, a nie wybieg dla modelek.

Melnikor
    Participant

Nie do końca I.Thorn NPC używały góra 3 krojów mundurów, co było normą w serialach. Był odcinek, chyba w DS9, gdzie spotkały się dwie załogi w dwóch krojach mundurów.

Nawet obecnie masz różne typy umundurowania dla różnych typów wojsk, a nawet tych samych tylko różnie ulokowanych. Tak samo może działać GF, np formacje których podstawowym zadaniem jest patrolowanie granic i przyległych sektorów mogą mieć całkiem inne mundury dla odróżnienia np. od załóg eksploracyjnych.

A pokaz mody będzie trwał nadal bo nie wymusisz na graczach jednolitego umundurowania. Poza tym podmianka mundurów dotyczy tylko FED, KDF jako mniej jednolita strukturalnie i zhierarchizowana organizacja pozostanie bezmian (było nie było w KDF floty potrafią wystawiać pojedyncze Rody)

Melnikor
    Participant

Na Twitterze Star Trek Online zamieszczone zostały kolejne grafiki ze schematami kolorystycznymi dla poszczególnych mundurów:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

FAB
    Participant

Krypta to jednak mendy. "Nowe" mundury i jeżeli chcesz wyglądać prawidłowo, to kup sobie pasek Jupter za bodajże 550 zen. Pffff...

Melnikor
    Participant

Lepiej Fab pasek Jupiter Veteran używany przy mundurze oficera Flagowego jest za 500 dni subskrypcji (srebrny) lub za 900 dni (złoty)

Slawek
    Moderator

Krypta to jednak mendy. "Nowe" mundury i jeżeli chcesz wyglądać prawidłowo, to kup sobie pasek Jupter za bodajże 550 zen. Pffff...

Momentami miałem wrażenie, że to ja ostatnio przesadzałem z marudzeniem na grę/Cryptic, ale stwierdzam, że zdecydowanie przodujesz w kwestii czepialstwa. 😉

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram