Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw?

UE za....Czy przeciw?

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 221 total)
  • Author
    Posts
  • Ixion
    Participant
    #12795

    Co do tych ustaw to istotny jest fakt, że ograniczają one wolność ludzi (ustawa o silikonie). Jeśli ktoś nie chce być chroniony przez państwo, to jego prywatny problem. On będzie się musiał uporać z konsekwencjami.Parmezan i szynka parmeńska są produkowane w Parmie, a to gdzie się je kroi nie ma chyba zbyt wielkiego znaczenia.Co do klimatyzacji, to czy właścicieli sklepu stać na nią? Klimatyzacja jest droga, energochłonna i musi być często konserwowana. Przecież pieniądze na nią nie wezmą się z powietrza, zapłacą za nią konsumenci.Zabawki dla świń nie są normalne. Jeśli świnie w warunkach w których żyją obgryzają sobie uszy i jakoś im to nie przeszkadza, to po co się w to mieszać. Czy zdechła od tego jakaś świnia?Co do tych butów i ubrań, to normalny człowiek potrafi sprawdzić, czy ubranie (but) pasuje na niego czy nie. Ludzie umieją myśleć. Gdyby rynkowi zależało na ujednoliceniu miar ubrań, wymógłby to na producentach. A tak naprawdę nikogo to nie interesuje.A teraz raport, stworzony przez ekspertów. Skąd ci eksperci wiedzą co będzie za 10 lat. Może zaatakują nas galaktyczne pokemony i nasza cywilizacja przestanie istnieć. Wszystkie te dane są mniej lub bardziej probabilistyczne. Nie wiadomo kto u nas będzie rządził, jakie będą podatki i stopy procentowe. Takie raporty nie są wiarygodne. Ja zresztą mam inne wyliczenia (przedstawię je niedługo). A co do tego, że przez 5 lat będziemy dostawać więcej z UE niż płacić nie jest wcale takie pewne, z resztą podam konkretne dane. Poza tym eksperci tworzący ten raport nie byli apolityczni (np. Witold Orłowski). A co do Jana Pawła II, to katechizm Kościoła katolickiego mówi, że papież jest nieomylny w sprawach wiary i moralności. Papież nie jest ekonomistą i może się w takich kwestiach mylić. I sądzę, że tak właśnie jest w tej sytuacji.Thengel , czym różni się gospodarka kontrolowana od socjalizmu?

    Jackson
    Participant
    #12800

    VONG - tez wolalbym NAFTe ale to chyba nierealne.Zreszta niewazne gdzie pojdziemy obecny rzad bedzie dzialal na rozne doplaty jak sito 🙂

    Ixion
    Participant
    #12801

    W NAFTA nie ma dopłat, więc rząd nie miałby czego marnować. Nie musiałby płacić składki i zostałoby więcej pieniędzy w budżecie. A korzyści dla gospodarki spowodowałby wolny handel.Przynajmniej nie wszyscy Gunganie to socjaliści. 🙂

    vong
    Participant
    #12802

    Thengel - teraz poza tematem. Ktoś (nie Jeth) 😀 zasugerował mi żebym zamieścił ten link http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=13199 jako dowód powszechnego uznania twoich poglądów...tym razem tyczy to się twojej sympatii do socjalizmu, ja wiem że Gunganie żyją w takim ustroju co nie oznacza ze jest on najlepszy

    mnemen
    Participant
    #12803

    (...)

    Umowa to umowa. Trzeba ją respektować. (...)

    Rule of Acquisition #016 A deal is a deal until a better one comes along. 😉

    I tak najlepszą gospodarkę ma Ferenginar 😉

    Piotr
    Keymaster
    #12804

    vong, mnemen, Panowie, nie na temat...

    Ixion
    Participant
    #12805

    A oto trochę inny bilans korzyści i kosztów w związku z integracją z UE (2004-2006) w mld (T)Euro:

    Fundusze Strukturalne: 8,635-1,03=7,602

    7,602*20%=1,6

    Dopłaty bezpośrednie: 2,3+0,5=2,8

    Fundusze na rozwój wsi: 2,6-0,5=2,1

    2,1*50%=1,05

    Wpłaty bezpośrednie do budżetu: 1,03

    Korzyści: 1,6+2,8+1,05+1,03=6,5

    Składka: 6,5~7

    Wynik: 0~-0,5

    Przy założeniu wykorzystania 20% funduszy strukturalnych i 50% funduszy na rozwój wsi.

    Pieniądze przesunięte z funduszy rozwoju wsi na dopłaty

    Pieniądze przesunięte z funduszy strukturalnych do budżetu

    Raphael, kiedyś pisałeś, że dla gospodarki istotniejszy jest niski PIT niż VAT. Otóż w naszym budżecie struktura dochodów jest następująca (projekt aktualnego budżetu, stan z 30 września 2002):

    VAT- 40%

    Akcyza- 22%

    CIT- 9%

    PIT-18%

    Zysk NBP- 2%

    Cła- 2%

    Dochody jednostek budżetu- 4%

    Opłaty restrukturyzacyjne- 1%

    Inne- 2%

    Thengel
    Participant
    #12806

    "Thengel - teraz poza tematem. Ktoś (nie Jeth) zasugerował mi żebym zamieścił ten link http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=13199 jako dowód powszechnego uznania twoich poglądów...tym razem tyczy to się twojej sympatii do socjalizmu, ja wiem że Gunganie żyją w takim ustroju co nie oznacza ze jest on najlepszy" Nie wiem co ma do rzecyz ten post ale co tam... Po drugie post ten jest LE (anarchy idiot board) więc nie jest reprezentatywny.

    "Thengel , czym różni się gospodarka kontrolowana od socjalizmu?" Niczym 🙂 Tylko że to nie był socjalizm gdyż:

    -byli równi i "równiejsi"

    -Marks jakby to zobaczył toby zawalu na miejscu dostał .

    Nie jestem już w temacie więc na temat UE nie będę się już wypowiadał.

    "Zabawki dla świń nie są normalne. Jeśli świnie w warunkach w których żyją obgryzają sobie uszy i jakoś im to nie przeszkadza, to po co się w to mieszać. Czy zdechła od tego jakaś świnia? " Jednak się wypowiem. Ta wypowiedź jest tak oburzjąca że brakuje mi słów którw nie są przekleńśtwami. Ludzi z taką moralności jak ty powinno się zamykać!!!!!!!! I nie propaguj sadyzmu dobrze?

    Ixion
    Participant
    #12807

    Świnie to zwierzęta, nie ludzie. Moralność należy stosować przede wszystkim do ludzi. A co to w ogóle ma do sadyzmu? Życie i dobro zwierząt jest niczym w porównaniu z dobrem ludzi. Jeżeli przez takie przepisy podrożeje żywność, to zapłacą za to ludzie. A poza tym świnie same sobie obgryzają te uszy od tysiącleci. Może trzeba im wprowadzić kodeks karny i rzecznika praw świni.

    Thengel
    Participant
    #12808

    Ech... Wiesz twoja wypowiedź już mnie nawet nie wpieniła po prostu stwierdziłem że nie ma co z tobą gadać....

    Ixion
    Participant
    #12812

    Porzućmy waśnie o świnie i przejdźmy na poważniejsze tematy. Powróćmy do konfrontacji kapitalizmu z socjalizmem. Czy udało się kiedyś (albo istniało niezerowe prawdopodobieństwo) na stworzenie takiego socjalizmu w którym nie byłoby „równych i równiejszych” i byłby z niego zadowolony Marks? Jeśli tak, to chciałbym w miarę dokładną datę i miejsce takiego cudu.

    Thengel
    Participant
    #12813

    Ten cud dzieje się codziennie w kibucach w Izraelu. W małej skali ale zawsze... Ale rzeczywiście mogę przyznać że w obecnych realiach socjalizm nie ma racji bytu. Można wprowadzać jedynie jego część jak robią to np. państwa Skandynawskie...

    Ixion
    Participant
    #12817

    To teraz powróćmy do UE. Jeśli nie satysfakcjonuje cię poziom i jakość socjalizmu w tej organizacji (są równi i równiejsi), to może lepiej by było, gdyby organizacja ta zamieniła się w strefę wolnego handlu (i nic więcej). Wtedy każde państwo członkowskie (albo grupa ludzi), będzie mogło sobie założyć kibuc albo coś podobnego, i nikt nie będzie się w to mieszał. Taki kibuc mógłby handlować z resztą wspólnoty i wszyscy byliby zadowoleni. Socjaliści mieli by swój idealny ustrój (to czy przetrwałby długo zależałoby tylko od nich), a kapitaliści wolność (bo jak by nie chcieli należeć do tego idealnego kibucu, nikt by ich nie zmuszał do przystąpienia do niego).

    Thengel
    Participant
    #12820

    Chciałbym by Europa stała się jednym państwem (przeciwwagą dla Stanów) bo kieruję się zasadą "no border-no war". I dla tego chciałbym by wszedł układ z Szengen (nie wiem jak to się pisze) ,ale co do spraw gospodarczych taka reforma byłaby dla mnie dopuszczalna. Na pewno rzeczywiście by pobudziło to gospodarkę. Tylko jest jedno ale: państwo nie może istnieć bez wspólnej gospodarki... 🙁 Bo ty nie kierujesz się również postulatami o zatracaniu tożsamości narodowej?

    Raphael
    Participant
    #12821

    Co do tych ustaw to istotny jest fakt, że ograniczają one wolność ludzi (ustawa o silikonie). [...]

    Każde prawo ogranicza wolność. Taka jest cena za bezpieczeństwo i porządek.

    Co do tych butów i ubrań, to normalny człowiek potrafi sprawdzić, czy ubranie (but) pasuje na niego czy nie. Ludzie umieją myśleć. Gdyby rynkowi zależało na ujednoliceniu miar ubrań, wymógłby to na producentach. A tak naprawdę nikogo to nie interesuje.

    Nie sądzisz, że lepiej jest w sklepie mierzyć jedną parę butów żeby stwierdzić, że pasuje niż na przykład trzy pary? Sprawa ta jak najbardziej interesuje klientów.

    A teraz raport, stworzony przez ekspertów. Skąd ci eksperci wiedzą co będzie za 10 lat. Może zaatakują nas galaktyczne pokemony i nasza cywilizacja przestanie istnieć. Wszystkie te dane są mniej lub bardziej probabilistyczne. Nie wiadomo kto u nas będzie rządził, jakie będą podatki i stopy procentowe. [...] Poza tym eksperci tworzący ten raport nie byli apolityczni (np. Witold Orłowski).

    Więc gdy wydarzy się wszystko o czym piszesz i przy tym nie będziemy członkami UE to myślisz, że będzie lepiej niż gdybyśmy byli we Wspólnocie? Raporty tego typu przewidują najbardziej prawdopodobną sytuację. Obok doradcy prezydenta byli też ekonomiści z poza środowisk politycznych.

    [...]A co do Jana Pawła II, to katechizm Kościoła katolickiego mówi, że papież jest nieomylny w sprawach wiary i moralności. Papież nie jest ekonomistą i może się w takich kwestiach mylić. I sądzę, że tak właśnie jest w tej sytuacji.[...]

    Papież popierający jest tylko jednym (największy) z autorytetów, które poierają nasze członkostwo w UE. Pozostali najwięksi polscy mężowie stanu również doradzali nam abyśmy w referendum zakreślili TAK.

    A oto trochę inny bilans korzyści i kosztów w związku z integracją z UE (2004-2006) [...] Przy założeniu wykorzystania 20% funduszy strukturalnych i 50% funduszy na rozwój wsi.

    Czemu zakładasz, że wykorzystamy tylko 20% funduszy strukuralnych. A może ten współczynik wyniesie 80%?? Ja myślę, że będzie on nie niższy niż 50%.

    BTW. Oto kolejny przykład, że odniesienie sukcesu w UE zależy w głównej mierze od nas samych.

    Raphael, kiedyś pisałeś, że dla gospodarki istotniejszy jest niski PIT niż VAT

    Co? Gdzie? Kiedy? :). Pisałem, że wszystkie najważniejsze aspekty gospodarki nadal pozostaną pod kontrolą polskiego rządu. Z tego co ja wiem to Unia nakazuje utrzymanie pewnej wysokości podatku VAT tylko na część towarów i usług. Nie na wszystkie lecz chyba tylko na niektóre.

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 221 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram