Twój sposób na Dilithium

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 79 total)
  • Author
    Posts
  • MnICH
    Participant
    #108590

    Zgadzam sie z tym co Slawek pisze, sam kontrabande kdf-ami "farmie" i starcza mi jeszcze by fedami ja oddawac + z "zoltych" assigmentow (do wiekszosci swietni sa flioletowi tholianie, ktorych swego czasu mozna bylo zakupic za 500k ec/sztuka) oraz wykonuje zadania z wiezniami i kolonistami. Dodadkowo dobre sa misje w dziale kolonizacyjnym trwajace 45minut i wymagajace quatermasterow + bonus do crita daje logical (zapomnialem jak one sie zwa). Blue doff z tym traitem chyba daje 21% na critica, ktory w nagrode oferuje 125 dilitu (szybkie misje, wiec szybko zwalniaja cenne sloty na assigmenty).Ogolnie ja mam 6 postaci i limit 8k robie max na 2-3 (teraz wiecej bo zalega mi dilit za fanty z stf-ow). Robienie tego wszystkiego na 6 postaciach mimowszystko zajmuje dosc duzo czasu...

    Yan
    Participant
    #110380

    Przeczytałem te porady od deski do deski i się pytam: CO to w końcu jest te Delirium i kim jest ZENon!!?!! 😉 A tak na serio to są to bardzo przydatne informacje. THX.

    frogern
    Participant
    #110409

    Polecam przeczytać:

    http://stonline.pl/artykul/6917/waluty-w-g...ik-ferengi.html

    A tu masz odpowiedź na swoje pytania:

    Dilithium - http://stonline.pl/artykul/6917-2/waluty-w...ik-ferengi.html

    ZEN/CP http://stonline.pl/artykul/6955/cryptic-store.html troszkę nie aktualne ake daje radę:)

    Piotr
    Keymaster
    #110411

    Yan żartował... ;> ...Right? ;P

    Yan
    Participant
    #110578

    Yeap 😉

    Reyden
    Participant
    #111405

    Kolejny sposób na Dil ( i nie tylko , bo czasem i EC wpadnie ) to misje Foundry .Za jedną misję można zarobić nawet do 1100 Dil ( wczoraj mi się taka trafiła ) .Dziś miałem fajną i prostą misję o nazwie Admiral Bobo goes to war - poziom EASY , wpadło 700 Dil i loot wart ponad 550 k EC .Do tej misji warto kompletnie opróżnij ładownię , bo loot leci jak głupi , ~35 min. tłuczenia Klingonów i po sprawie .

    Melnikor
    Participant
    #111406

    Każda misja Foundry z zakładki Spotlights daje 1440 dili + kolejne 1440 za zrobienie raz jakiejkolwiek misji ze spotlights danego dnia.

    Popen
    Participant
    #111409

    misja Admiral Bobo goes to war jest doskonała 🙂 nie tylko pod względem lootu 🙂

    Reyden
    Participant
    #111524

    Szkoda że w foundry jest limit na ilość loot jaki wypadnie .Misja jest świetna do zbierania kasy , do tego lekko humorystyczna - ciekawe jest zachowanie officerów .Do farmienia Dil znalazłem inną misję - One To Many , jedna z tych wyszczególnionych .Pomoc córce Barclaya to kilka minut roboty a wpada 1k Dil normalnie , lekko ponad 2k jak robimy ją jako pierwszą . Do tego misja Doff z kontrabandą też jest fajna , w 24h można z samej kontrabandy wyfarmić 12k Dil . Szkoda że sama kontrabanda tyle kosztuje na Exchange , za loot z misji Admiral Bobo goes to war można kupić ~10 sztuk ( przy sprzedawaniu lootu handlarzom ) . Szkoda że nie ma misji na farmienie marków .

    Melnikor
    Participant
    #113358

    Bardzo fajnym sposobem na dilith jest misja foundry Left for die. Sprowadza się ona do wystrzelania sobie drogi przez hordy zombie na okręcie widmo. Jak już pozna się kolejność co kiedy zrobić od strony fabularnej idzie ją zrobić w ~20 minut. Jako że jest to misja z grupy spotlight za jej pierwsze zrobienie danego dnia wpada ~2500 dilithu.

    I. Thorne
    Participant
    #113367

    Ja lece Sword of the Kuva'Maght (tak chyba to sie pisze). Troche strzelania do Klingonow w ukladzie Regulusa, tylko bieganie po statku troche denerwuje, bo klingonski boss za wszelka cene chce nas zabic.Zysk? Ponad 2k dila i troche EC w zaleznosci od poziomu.

    Diensdale
    Participant
    #115429

    Generalnie po wprowadzeniu Sfery Dysona to nie ma chyba łatwiejszej metody na farmienie niż latanie po ground battlezone. Godzina latania po krzakach i voila 🙂

    Slawek
    Moderator
    #116137

    Względnie "łatwy" dilith i nie tylko dla osób nie posiadających zbyt dużej ilości czasu na granie. A przynajmniej w moim przypadku się sprawdza.

    Parkujemy okręt w Beta Ursae, zaraz przy flotowej kopalni. W BU znaleźć można pokaźną ilość unikatowych misji, z których wyciągnąć można różne wartościowe nagrody. Logujemy się na taką postać i z zakładek Sector, Personal, a także poszczególnych sekcji Department Heads wyszukujemy takie właśnie misje. Dokładnej listy nie podam, ale dla przykładu mowa o zadaniach:

    - oferujących 50 i więcej dilithium w przypadku Success, co w przypadku Critical zostanie odpowiednio zwiększone (zwykle na żółtawym tle)

    - oferujących w nagrodę doffy lub boffy (Instigate Defection, Evaluate Officer itp.)

    - oferujących rzadkie commodities (Haggle for... Jem'Hadar Supply Cache itp.)

    - oferujących wymianę oficerów, więźniów lub uchodźców (Asylum on... Officer Exchange, Prisoner Exchange itp)

    - kolonizacyjnych (Resettle Colonists i Relocate Colonists, najlepiej równocześnie - z jednej dostajemy 5 kolonistów, a drugą wymieniamy 5 na 500 dilithium).

    - oferujących kontrabandę, także przy Critical (KDF i ROM-KDF mają łatwiej, ze względu na liczne misje Marauding)

    - oferujących wymianę rare commodities na dilithium (zwykle w zakładce diplomacy)

    - z szansą na Strange Alien Artifact (nawet jeśli tylko przy Critical)

    - (dla KDF) z szansą na więźniów, ale pokrywa się to często z misjami na kontrabandę

    Następnie udajemy się do kopalni i pobieramy obie misje od remańskiego NPC. Przydatne do niej okazują się doffy z kopalni, ale równie dobrze można wykorzystać inne. Ważne jest w tym przypadku, żeby zapewnić sobie odpowiednie szanse na Success i Critical. W nagrodę dostaniemy raz dziennie sensowne nagrody, od Dilithium, po EC i Fleet Marks, o CXP nie wspominając.

    Przenosimy się następnie do bazy floty i udajemy windą do sekcji Tactical, do Security Officer celem wymiany 5 sztuk kontrabandy na 2000 dilithium, a w przypadku KDF 10 sztuk więźniów na 1000 dilithium. Jeśli mamy jeszcze kilka slotów na misje doff wolnych, to wypełniamy je czymś sensownym z Department Heads.

    Tyle starczy na szybko. Jeśli zaś mamy więcej czasu, to korzystając z Exchange (np. jeszcze w kopalni) sprzedajemy nadmiar pozyskanych Boffów (w zależności od frakcji, profesji oraz gatunku, a także i płci, niektóre warte są od kilkunastu do kilkuset tysięcy EC), doffów pozyskanych z wymiany (Blue i Very Rare są sporo warte, jeśli mamy nadmiar i ich nie potrzebujemy), artefaktów (kilkaset tysięcy EC) i innych itemów, które wpadły z misji doff. Za zdobyte w ten sposób EC można kupić kontrabandę (w przypadku KDF ta powinna wpadać sama) i cały proces powtarzać do woli.

    Logując się dwa razy dziennie i mając asortyment dobrych doffów jestem w stanie wyrobić dzienny zapas dilithium na postać, jak i zarobić trochę EC i CXP (a co za tym idzie, FM). Oczywiście sporo też zależy od szczęścia, ale generalnie za kilka minut roboty na postać wpada średnio kilka tysięcy dilithium + inne korzyści.

    Minus oczywiście taki, że to rutyna, aniżeli granie. No ale sposób o tyle dobry, że szybki i pozwala utrzymać postacie/konto przy życiu nawet jeśli nie spędzamy aktywnie przy grze więcej czasu. Inny minus, to że różne eventy mogą popsuć szyk. I tak np. teraz postać mam zaparkowaną nie w BU, a w ESD/Akademii, przez co już odczuwam spadek dziennych dochodów.

    Druga sprawa - za tydzień Cryptic planuje Dilithium Weekend. Wszelkie źródła dilithium mają rzekomo oferować bonus, podczas gdy nagrody z kopalni zostaną podwojone (tyczy się także bogatych złóż, czyli za przepustkę VIP można będzie dostać 10,000 dziennie z jednego złoża!).

    W związku z tym zacząłem się zastanawiać, oprócz STFów i Voth Battlezone jakie myślicie będzie można rozpatrzeć misje na ten weekend, żeby uzbierać sobie sensowny zapas na przyszłość?

    Diensdale
    Participant
    #116150

    Muszę wypróbować, szczególnie na KDF mam braki w doffach więc te misje się przydadzą. Z drugiej strony za chwilę wbiję KDFem 50 lvl i zaczne ciągnąć dino za ogony żeby robić reputację 😉 Niestety ten Dil to robi się przykry obowiązek i gra zaczyna przypominać rutynę zamiast przygody.

    gordian76
    Participant
    #116152

    Ja ostatnio tylko tak zbieram dilit.A ten event ciekawy, w końcu wykorzystam moje przepustki VIP 🙂

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 79 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram