Twój sposób na Dilithium

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 79 total)
  • Author
    Posts
  • Slawek
    Moderator
    #6565

    A raczej sposoby. Jak już zapewne powszechnie wiadomo, po zmianach w ekonomii Dilithium stało się bardzo pożądanym surowcem w świecie STO. Niestety, na chwilę obecną metody jego zdobycia są dość ograniczone, szczególnie dla nowych graczy. Nieco dziwne, biorąc pod uwagę na ile rzeczy jest on potrzebny, a także mając na uwadze dzienny limit 8000 na jego przetworzenie. Niemniej jednak pomyślałem, że warto stworzyć temat odnośnie łatwych sposobów i metod zaopatrzenia się w zapas.

    Pójdę nieco na łatwiznę wrzucając link do stowiki, w którym wypisane są wszystkie misje oferujące w ramach wynagrodzenia określoną ilość surowca - http://www.stowiki.org/Dilithium

    Naturalnie nie wszystko z tej listy jest warte uwagi jeśli chcecie po prostu jak grindować jak najszybciej. Na początek jednak drobne uwagi dla osób dopiero rozpoczynających zabawę ze STO:

    Jedna z pierwszych "daily" dostępnych dla graczy to "Explore Strange New Worlds". Zaliczyć ją można raz na 24h, a polega ona na wykonaniu trzech misji eksploracyjnych, w sektorach pokroju Delta Volanis. W nagrodę gracz otrzymuje 1440 Dilithium, co jest bardzo pokaźną sumką biorąc pod uwagę czas potrzebny na wykonanie całości (około 10-30min).

    Względnie wcześnie można otrzymać także dostęp do trzech daily w sektorze Eta Eridani. Po wykonaniu misji Skirmish (Klingon Front) gracz odblokowuje trzy misje możliwe do wykonania raz na 20 godzin, każda warta 480 dilithium. Jedną znajdziecie w dzienniku - Traelus System Satellite Repair. Pozostałe dwie trzeba znaleźć samemu podlatując do systemu Alhena, oraz frachtowca Sh'mar w pobliżu systemu Zibal. Najlepszą kwestią tych misji jest fakt, że są bardzo krótkie i całość można zaliczyć samodzielnie w 10-20min. Co więcej, za uzbieranie dziesięciu sztuk [Computer Core Fragment] z Alhena System (Defense Contract) odblokowujemy jednorazowo misję Salvage Dispute wartą 1440 dilithium.

    Ostatnią wartą rozpatrzenia metodą na niższych poziomach jest misja z trivią w akademii. Do wykonania raz na 20h, oprócz losowego rozdziału Path to 2409 gracz otrzymuje także 480 dilithium za udzielenie poprawnej odpowiedzi. Ci co lubili w szkołach ściągać na sprawdzianach mogą się wspomóc tym. 😉

    Oprócz tego jest Duty Officer System (odblokowany na poziomie 8), którego wiele przydziałów oferuje minimum 5 sztuk dilithium, oraz znacznie więcej w przypadku critical success. Jeśli wejdziecie w posiadanie Contraband, to za zlecenie z jej zwróceniem można otrzymać 250 dilithium.

    Misje te są raczej uniwersalne i warte uwagi na każdym poziomie doświadczenia. Jednak osoby z bardziej zaawansowaną postacią mogą sobie ułatwić sprawę, chociażby z Explore Strange New Worlds, a to za sprawą Chart the B'Tran Cluster (VA). Wystarczy, że wykonamy trzy losowe misje w B'Tran, a zaliczone nam zostaną oba daily, czyli 2880 dilithium w 5-30min (w zależności od misji na jakie trafimy).

    Osoby, które niegdyś grindowały Emblemy z pewnością pamiętają daily z udziałem Breen. Tu wiele się nie zmieniło - jeśli posiadacie dostęp do tych pięciu misji (co u nowych graczy może trochę potrwać, gdyż wymaga to ukończenia misji fabularnych z udziałem Deferi), to za ich wykonanie gracz otrzymuje w sumie 2400 dilithium. Całość powtarzać można raz na 20 godzin. Jeśli nie macie ochoty na walkę kosmiczną, to warto zainteresować się przynajmniej Rescue Deferi Captives - w przypadku federacji kilkoma kliknięciami bez jakiejkolwiek walki można otrzymać 480 dilithium i 10 diplomatic XP.

    Nie będę opisywał tak każdej misji. Jak już wspomniałem, cała lista jest w linku na początku posta. Co jednak warto wiedzieć, to metody "naginania" zasad na swoją korzyść.

    I na ten przykład, jedno z daily PvP polega na uczestnictwie w trzech potyczkach typu Arena. Nie musicie się jednak pchać w kolejkę i toczyć monotonne boje ze stale ukrywającymi się Klingonami, czy też z krążownikami, których zdolności lecznicze przewyższają Waszą siłę ognia. Otóż misję tę zaliczyć można także poprzez prywatny Challenge, nawet 1vs1 ustawiony na 5 punktów. Niezależnie od tego czy przegracie, czy wygracie, daily zostaje zaliczone po trzech takich starciach, a wszyscy gracze otrzymują 1440 dilithium. Wystarczy poprosić kogoś o pomoc - najlepiej osobę, która także pragnie zaliczyć daily.

    Niestety, nie można uczynić tego samego z Warzone czy Capture and Hold.

    Podobny "trik" da się wykonać z daily Investigate Officer Reports, polegające na rozegraniu trzech misji Foundry. Nie trzeba było długo czekać, aby gracze wykorzystali ten system tworząc zadania na jedno kliknięcie, które w dodatku się pokrywają. Nie jest to do końca fair, ale jeśli potrzebujecie szybko 1440 dilithium, to wystarczy razem z daily przyjąć misję typu "Broken Console" czy inne potworki z oznaczeniem "Quicky", a następnie udać się do konsoli zaraz po wyjściu z transportera. Choć żadnych konsekwencji tego typu praktyk być nie powinno, to mimo wszystko czynicie to na własną odpowiedzialność. Z drugiej strony, nic nie stoi na przeszkodzie zaprezentowania propozycji normalnych misji Foundry w tym temacie.

    Ostatnią wartą odnotowania kwestią jest fakt, iż dilithium wystawione na Dilithium Exchange można pobierać dowolną postacią. Nic tym samym nie stoi na przeszkodzie, by całość surowca przekazać wedle potrzeby tylko jednej ze swych postaci. Wspominam o tym przede wszystkim dlatego, że bardzo dobrą metodą zdobywania dilithium jest gra Klingonem. Większość opisanych wyżej daily się pokrywa, lub posiada swoje odpowiedniki, a do tego klingoni posiadają misje pokroju "pokonaj X NPC", z których każda oferuje 480 surowca. Przydatne głównie ze względu na fakt, iż wiele z nich zalicza się przy okazji zwykłej rozgrywki. Nie wspominając już o tym, iż KDF mają trochę więcej misji daily, jak na przykład Sortie czy Empire Defense.

    tl;dr - moja propozycja szybkiego zdobywania dilithium wygląda następująco:

    B'Tran (VA) + Explore Strange New Worlds - 2880 (~5-30 min)

    Eta Eridani - 1440 (~10-20min)

    Deferi/Breen - 2400 (~15-30min)

    Lore/Trivia - 480 (1min ;>)

    W sumie 7200 na dzień osiągalne solo w średnio godzinkę. Resztę możecie dozbierać za sprawą Duty Officer System, lub jakiejś innej misji, jak chociażby Special Task Force. Ten ostatni jest szczególnie godny uwagi w dni eventu - gracz otrzymuje wtedy zarówno więcej dilithium, jak i dwa razy więcej Encrypted Data Chips.

    Jeśli macie jakieś inne pomysły na "grind", sugestie, propozycje, obserwacje, czy uwagi, to przedstawcie je śmiało w tym temacie.

    Zarathos
    Participant
    #102897

    PvP Ker'rat. 1440 za trzykrotne wykonanie (plus jak ktoś nie jest VA to dodatkowo XPki we w miarę sensownej liczbie). Dlaczego? Nie ma limitu dziennego więc można poświęcić cały dzień na zabawę z Borg w chowanego i przekłuwanie klingońskich baloników (zwanych BoPami). Trzykrotne wykonanie misji (zakładając że nie jest się samemu przeciwko gankowi z KSO) to jakieś 10 minut + 4 minuty przerwy między misjami. Jak jest dużo Federaków to można całość załatwić w 1+4 minuty. Po paru godzinach gry ma się wystarczająco dużo dilithium na rafinowanie przez parę dni i można robić w tym czasie coś innego. Poza tym Warzone to w sumie jedyna sensowna opcja jeżeli chodzi o zbieranie dilithium (a na VA - grę w ogóle) bez zanudzenia się na śmierć. Wszystko inne to powtarzanie tego samego ad nausea, a tak ma się przynajmniej element niepewności związany z walką z żywym człowiekiem. No i można poczytać chat który czasami jest zabawny.Niech gank będzie z wami 😀

    Lafiel
    Participant
    #102898

    Wielkie dzięki za guide, na pewno się przyda 🙂 Co prawda już "farmiłam" questa "Explore Strange New Worlds" w Delta Volanis + lore questy + od czasu do czasu event w Akademii, ale więcej się zawsze przyda. Próbowałam zrobić "Traelus System Satellite Repair", ale te statki na końcu z zaskoczenia mnie ubiły, więc muszę na nie sposób znaleźć i będzie ładny sposób na Dilithium 🙂 No i oczywiście Doff system który prócz Dilithium daje też sporo expa na low lvlu - średnio "wyciągam" ok. 2,5k dziennie co chyba nie jest najgorzej jak się mało gra 😀

    Slawek
    Moderator
    #102902

    @ZarathosJesteś pewien co do tego braku "limitu" na Warzone? Wydaje mi się, że jest to Daily jak każde inne (a nawet nie, bo nie zawsze pojawia się co 24h - czasem po paru dniach dopiero). Faktem jest, że oprócz tego są inne misje się z tym pokrywające, ale te są zdaje się jednorazowe.Tak czy inaczej, forma zabawy może być ciekawsza, ale osobiście zawsze mnie ta instancja drażniła. Nie tylko przez bugi nietknięte od premiery, ale właśnie nierównomierność. Trzeba to powtórzyć trzy razy, a wspomniana pojedyncza potyczka może trwać 10-20min w zależności od teamu. Zwykle kończy się na tym, że to ja latam skanować te nody, a wszyscy inni urządzają sobie niezobowiązujące PvP na krańcu mapy. Mimo wszystko, jeśli chodzi o grind, to wolę spędzić godzinkę na standardowej rundce opisanej wyżej, aniżeli pół dnia na jednej instancji. No ale to ja.Zapomniałem w pierwszym poście wspomnieć jeszcze o eventach. Dla początkujących graczy (zdaje się powyżej 10 poziomu) dobrym rozwiązaniem jest Fed Mirror Event mający miejsce co kilka godzin. Nie tylko pojedyncza partyjka daje 480 dilithium, ale ilość zdobywanego XP jest ogromna. W przeciągu godziny trwania tego eventu, misję można powtarzać do woli (zapisy jak do każdego innego Fleet Action).Widziałem swego czasu wiele osób bawi się też w Starfleet Academy Event. Po raptem paru podejściach stwierdziłem jednak, że jest to raczej opcja dla desperatów, czy też właśnie początkujących graczy bez innych środków na zdobycie waluty. Generalnie polega to na tym, że przez godzinę gracz biega po instancji skanując anomalie, zdobywając ich cząstki w przypadku sukcesu (zwracajcie uwagę na to, co się dzieje z anomalią - czy zanika, czy się poszerza - gdyż pod to należy wybrać rodzaj skanowania). Monotonne, nudne, a w dodatku z udziałem innych osób, nierzadko tylko przeszkadzających. W zależności od ilości zdobytych anomalii możemy w nagrodę dostać określoną ilość dilithium. Przy dobrym wietrze w ~30-40min można zdobyć 60 cząstek, co przełoży się na nieco ponad 2000 dilithium. Na wyższych poziomach jednak, mając dostęp do daily Deferi czy B'Tran, można znacznie lepiej i przyjemniej ten czas przeznaczyć.

    Melnikor
    Participant
    #102903

    @Slawek z War Zone jest jak z B'Tran jedna misja jest Daily, a drugą można robić non stop i to właśnie za tą drugą jest dili.

    Slawek
    Moderator
    #102907

    Aha, właśnie w grze sprawdziłem. Faktycznie, zaliczyłem obie misje i wpadło mi niecałe 6000 dilithium, ale później miałem już tylko jedną. Tu przyznam, że jeśli ma się obie, to można rozważyć zrobienie Warzone. Niemniej jednak osobiście nie mam ochoty się męczyć z tą instancją dla 1440. Raz, że czekanie na cooldown irytuje, a dwa, że sam przebieg całości mocno zależy od graczy obecnych na mapie. No ale ten plus, że nie ma (póki co) ograniczeń dziennych.

    Melnikor
    Participant
    #102908

    Zawsze możesz zebrać drużynę i zrobić Warzone na ground w Otha

    Slawek
    Moderator
    #102909

    Nie głupi pomysł. Szczególnie, że Otha da się zrobić nawet samemu. 😉

    Reyden
    Participant
    #102914

    Jak jest w końcu z misjami w Pi Canis - dają Dilitium czy nie ?Bo robię je teraz , w opisie misji nie ma D jako nagrody , jest tylko XP , chyba że nagroda z dilitium jest ukryta etc. Level 21 jak by co .

    Slawek
    Moderator
    #102915

    Masz na myśli klingońskie "sortie"? Bo nic innego w Pi Canis nie kojarzę.Są łącznie trzy questy - dwa polegające na wykonaniu misji w określonych systemach oraz jeden za wykonanie w ich trakcie opcjonalnych zadań. Dilithium dostajesz po zaliczeniu całych questów, nie pojedynczych misji.

    Flashbones
    Participant
    #102918

    Dilithium za Pi Canis Sortie jest od VA.

    Reyden
    Participant
    #102979

    Kurde - chyba mam kolejny bug z Dilithium .W FAQ pisze że można dostać 480D za obroną zbiorników z deuterem ( Misja Defence Contract ) a ja niestety nie dostałem Dilithium .Albo coś ten nowy patch namieszał .Ker'rat to ciężki orzech do zgryznienia - Borg jest tam mocny , szczególnie po ostatnim patchu , za to strony klingońskiej jeszcze tam nie widziałem .

    Slawek
    Moderator
    #102980

    Dilithium dostajesz, ale automatycznie, pod koniec misji, gdy odezwie się do Ciebie ten Ferengi. Nie musisz wywoływać żadnego kontaktu, tak jak w przypadku Traelus czy Sh'mar.

    Lafiel
    Participant
    #102984

    Jedną znajdziecie w dzienniku - Traelus System Satellite Repair.

    Mam takie pytanie... może ktoś dać mi małą poradę jak zrobić tą misję? Tj. owszem znalazłam guide jak naprawić te satelity więc nie o to chodzi, ale na końcu do trzeciej satelity podlatują wrogie statki i te statki mnie zabijają a zanim się odrodzę i dolecę to satelita jest zniszczona a quest fail (a nie da się jej zresetować bo już włącza się cooldown 20h). Jakaś porada jak przetrwać te wrogie statki, bo już misję w ten sposób zfailowałam 2 razy a różnych taktyk próbowałam... (tak zabijają mnie te dwa statki z pierwszej faili, a potem są nadlatuje jeszcze druga fala) :/

    Reyden
    Participant
    #102985

    Czym latasz - eskortowiec , krążownik czy statek naukowy .Kup kilka Shield / Weapons Battery i ich użyj w gorących sytuacjach .Rozważ przekazanie dodatkowej mocy na broń ( pasek mocy z balance przestawiony na weapons ) .

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 79 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram