Forum Trek.pl Newsy Fantastyka TVN7 pokaże The Big Bang Theory

TVN7 pokaże The Big Bang Theory

Viewing 3 posts - 31 through 33 (of 33 total)
  • Author
    Posts
  • The D
    Participant
    #79444

    Ale przetłumaczenie visiting professor jako "odwiedzanie profesora"... ;/

    Niedawno zacząłem oglądać i w napisach które mam również sporo jest takich kwiatków. O ile zrobienie z równania całkowego (integral equation) równania "integracyjnego" można wybaczyć - w końcu to fachowe słownictwo, a tłumaczenie, jak by nie było jest amatorskie. W dodatku każdy kto wie co to jest równanie całkowe domyśli się z kontekstu, a jak nie wie to mu różnicy nie zrobi 🙂 Ale dziś w odcinku 5. trafiłem na kwiatek, po którym opadła mi szczęka. Akurat nie wsłuchiwałem się dokładnie w ścieżkę dźwiękową, ale zawiesiłem się na fragmencie: "widziałam twoich uczniaków rozciągających się kiedy patrzyliście na nią". Dopiero dzięki analizie wstecznej tłumaczenia i kontekstowi odgadłem, że rozciągające się uczniaki to były "dilate pupils", czyli rozszerzające się źrenice.

    A abstrahując od tłumaczenia serial jest całkiem niezły (ocena po 5 pierwszych odcinkach). Jak by nie było to sitcom z podkładanym śmiechem, niektóre gagi są oklepane i przewidywalne, inne nadużywane (Sheldon wpadający w pouczające słowotoki), ale w każdym odcinku trafi się kilka perełek sprawiających, że śmieję się na cały głos.

    The D
    Participant
    #79698

    W dalszym ciągu a propos tłumaczeń. W 9. odcinku Leonard i Sheldon zaczynają bić się na konferencji poświęconej fizyce cząsteczkowej. Podczas szamotaniny jeden z nich krzyczy "volcan nerve pinch!", co zostało przetłumaczone jako "alt+ctrl+del". Można powiedzieć, że tłumacz przełożył z nerdotrekowego na komputerogeekowy 🙂

    Jamjumetley
    Participant
    #79699

    To akurat ciekawe 😉

Viewing 3 posts - 31 through 33 (of 33 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram