Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka TSS jest nielegalne!

TSS jest nielegalne!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • Author
  Posts
 • Zarathos
  Participant
  #3457

  http://www.finanse.wp.pl/POD,1,wid,9156991,wiadomosc.html

  Nie komentuje, bo jak zacznę, to mnie zbanują 🙂

  GWYNBLEIDD
  Participant
  #53620

  Taaaa i wlasciwie to kazda strona jest nielegalna w Polsce - w materiale chyba TVN-u dla przykladu podali strone Komendy Glownej Policji ;P Jednym slowem bzdura do kwadratu na resorach. No ale przeciez trza robic prawo zeby bylo dobrze w kraju a reszta to pikus. Po co uchwalac ustawy wspomagajace np Euro 2012 jak sa wazniejsze rzeczy... i czasopisma ;>

  I. Thorne
  Participant
  #53629

  Bla, bla, bla...Już widzę tych policjantów ścigających tysiące autorów stron internetowych i wsadzających ich do więzienia.Ktoś chyba nadinterpretruje prawa. Bo nie ma przepisu, który wyraźnie wskazuje że strony internetowe są nielegalnie, jesli nie są zarejestrowane.

  The D
  Participant
  #53635

  Zdaje się, że nielegalne jest publikowanie czasopism bez rejestracji. Więc jeżeli sąd uznał, że w świetle obowiązującego prawa strona jest czasopismem to przepis obowiązuje.Zresztą nie chodzi o to, że ludzie będą trafiać do więzienia, bo nie będą. Problem jest w tym, że nierealne i nieżyciowe ustawy są wizytówką naszej władzy ustawodawczej.No i, jeżeli dobrze zrozumiałem artykuł, jeżeli ktoś kogoś obrazi na forum to istnieje formalna droga zaskarżenia właściciela/administratora strony co może dobić niezbyt już wydolne sądownictwo.

  J.L.Picard
  Participant
  #53659

  No to już widze tych hakerów i kłopoty policjantów ze stroną polcja.pl :))

  I. Thorne
  Participant
  #53663

  Zdaje się, że nielegalne jest publikowanie czasopism bez rejestracji. Więc jeżeli sąd uznał, że w świetle obowiązującego prawa strona jest czasopismem to przepis obowiązuje.

  W Polsce nie obowiązuje prawo precendensu jak w USA. Jeden sąd nie musi wydawać takiego samego wyroku jak drugi. Dopiero dokładne wskazanie w ustawie nada obowiązek rejestrowania stron.

  Zarathos
  Participant
  #53680

  Nie do końca.

  1) prasa oznacza publikacje periodyczne, które nie tworzą zamkniętej, jednorodnej całości, ukazujące się nie rzadziej niż raz do roku, opatrzone stałym tytułem albo nazwą, numerem bieżącym i datą, a w szczególności: dzienniki i czasopisma, serwisy agencyjne, stałe przekazy teleksowe, biuletyny, programy radiowe i telewizyjne oraz kroniki filmowe; prasą są także wszelkie istniejące i powstające w wyniku postępu technicznego środki masowego przekazywania, w tym także rozgłośnie oraz tele- i radiowęzły zakładowe, upowszechniające publikacje periodyczne za pomocą druku, wizji, fonii lub innej techniki rozpowszechniania; prasa obejmuje również zespoły ludzi i poszczególne osoby zajmujące się działalnością dziennikarską

  Wychodzi na to, że wszystko co się ukazuje za pomocą jakichkolwiek mediów i ma wyróżniający się tytuł, datę i numer bieżący jest prasą.

  TSS da się pod to podciągnąć. Ma tytuł, a od dat i numerów bieżących postów aż się roi 😀

  I. Thorne
  Participant
  #53682

  To znaczy, że jak napiszę że Giertych może robić za (każdy niech wstawi odpowiednie słowo) to jest to mój artykuł? Albo odpiszę graczowi w PBF, że w szafie znalazł zielone spodnie, a nie czerwone?Toż to paranoja!Artykułem może byc opowiadanie, opracowanie na temat lustrzanego wszechświata, zbiór zasad gry, a nie każda wypowiedź. Bo to jest opinia.

  Barusz
  Participant
  #53690

  LoL, a jaką część artykułów z Wyborczej (takich normalnych, długich na ponad 500 słów, na papierze publikowanych) zakwalyfikowałbyś jhako opinie. Bo ja sporą. 'Opinia' i 'artykuł' to nie są pojęcia rozłączne, często się zdarza, że dane coś spełnia kryteria bycia oboma na raz. Po prostu język prawa nie radzi sobie z rozwojem technologii i powstają takie problemy jak ten, to nic zaskakującego.

  Gosiek
  Participant
  #53817

  Jak było do przewidzenia, wyszła z tego kolejna burza w szklance wody i sensacja dziennikarska. Polecam tekst z Gazety Wyborczej - link. Interpretacja Sądu Najwyższego jest jednak zdecydowanie inna niż te dziennikarskie.

  Zarathos
  Participant
  #53821

  To akurat było do przewidzenia, znaczy taki uspokajanie. Inna sprawa, że ja swoją stronę o wojsku zarejestruje - można na tej podstawie starać się o akredytacje prasowe, co może być mi całkiem przydatne w podpytywaniu różnych urzędasów 😀

  Tazman
  Participant
  #53824

  Ej każdy wie, iż sądy w Polsce mają mało pracy.Sędziowie nie mają nic do roboty, każda sprawa rozstrzygana jest na bieżąco i nie trzeba czekać długich miesięcy na wyroki tak jak to się dzieje w skorumpowanch krajach UE 😮 I dlatego biorą się za te pierdoły, bo za coś im się w końcu płaci, nie ❓ P.S. Zarathos podrzuć link do swojej stronki jakbyś mógł, z chęcią bym zobaczył.

  Zarathos
  Participant
  #53826
  J.L.Picard
  Participant
  #53831

  Kurde sorry ,że odbiegam od tematu ale wielokrotnie wchodziłem na tę strone i przez myśl mi nie przeszło ,że to twoja. 🙂

  Barusz
  Participant
  #53833

  Jak było do przewidzenia, wyszła z tego kolejna burza w szklance wody i sensacja dziennikarska. Polecam tekst z Gazety Wyborczej - link. Interpretacja Sądu Najwyższego jest jednak zdecydowanie inna niż te dziennikarskie.

  Interpretacja SN nie została jeszcze opublikowana (co zresztą zostało podkreślone w tym artykule), więc pisanie jaka jest (i czy inna od czegoś) jest dziwne.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram