Forum Trek.pl Newsy Star Trek Trzeci trailer nowego filmu Star Trek!

Trzeci trailer nowego filmu Star Trek!

Viewing 9 posts - 31 through 39 (of 39 total)
  • Author
    Posts
  • Lo'Rel
    Participant
    #69220

    Z trailera wyłapałem dwa szczegóły, które mi się podobają. Nowy Spock ma bardzo podobny głos do Nimoya, a to plus. Druga sprawa, to Kirk który z szalona pewnością siebie twierdzi, że mają zastępcę kapitana (potem siada w fotelu). Podoba mi się to.

    Match
    Participant
    #69229

    Ale czemu akurat do biedaka Wagnera? Trochę przyciężka muzyka, ale nie zauważyłam by wywoływała alergię. Choć, z drugiej strony, jeśli to kwestia gustu, to o tym się nie dyskutuje.

    Trudno powiedzieć, chyba niemiecki mi jakoś nie pasuje (nie, nie jestem szowinistą :)) na swoją obronę dodam, że Wagnera w wersji czysto instrumentalnej lubię.

    Eviva
    Participant
    #69233

    Dobre i to 🙄 (nie, nie posądzałam Cię o szowinizm, zresztą pod tym względem sama nie jest święta)

    Tom
    Participant
    #69278

    Oj, zostałem wezwany do tablicy, więc już przedstawiam swoją opinię.

    Tom, a co sądzisz o czymś takim?

    Sądzę, że jest to nudne. Oczywiście jakiś tam dramatyzm wnosi ostinatowy bas a'la pędzący pociąg (rytm jest tutaj najważniejszy), który oparty jest na elementach jedynego motywu wykorzystywanego w całej kompozycji - melodia przeskakująca z instrumentu do instrumentu, w drewnie jak i blasze (róg, a jakże, zdaje się wybijać ponad resztę), często jej "porwane" fragmenty. Takie tam studium instrumentacji (wolę Bolero, cz.2 Ravela, który zresztą sam o swojej kompozycji mówił "15 minut orkiestry bez muzyki", coś w tym jest).

    Aha, parta chóru. Nic poza ogólnym (i zupełnie pustym) nadęciem nie wnosi. Tekst w języku 'egzotycznym' (bardzo po-mo.), ciągle w kółko powtarzany. Nuda 😉

    Fluor ty niebieski prowokatorze. 😉 Ale ciekway jestem opini też o tym i tym a także tym.

    Ad 1. Też po-mo (tekst, ale przynajmniej słowa się zmieniają, więc może ma jakieś znaczenie), a tak to no piosenka jak piosenka, niespecjalnie odkrywcza ani wybitna, bardzo eufoniczna, World Music + New Age, się to chyba określa. Trochę taka mieszanka Enyi, Deep Forest - szczęśliwe dzieci w Afryce, albo Cywilizacja 4 - tak mi się to kojarzy.

    Ad 2. No tu mamy "egzotyczny" bułgarski, jakaś ponoć pieśń ludowa, okomponowana całą tą resztą (i chyba są syntezowane instrumenty). W orkiestrze przewijają się elementy melodii tej pieśni ale w sumie nic się z tym nie dzieje. Ciekawe barwy brzmień uzyskuje no ale to dzięki temu elementowi ludowemu.

    Ad 3. No tak, nadęty utwór. Tekst jest bez sensu - fragmenty wyrwane z tekstu mszy żałobnej, zwłaszcza sekwencji Dies Irae (pewnie ktoś chciał być jak Mozart):

    dona eis requiem

    Lacrimosa dies illa, [qua - które "wypadło"] resurget ex favilla

    [Dies irae,] dies illa x3 solvet saeclum [in favilla,]

    (soprany coś kilka razy wykrzykują, nie wiem co, ale wątpię, żeby jakąś straszną mądrość)

    Agnus Dei, qui tollis [peccata mundi, dona eis requiem,]

    Początek, którego melodia potem też się przewija, bardzo podobny do muzyki z The Great Escape, melodia tekstu w sumie nawet nawiązuje troszkę do początku melodii sekwencji. Mamy dramatycznie zorkiestrowaną głównie unisonowo linię melodyczną + czasem kontrapunkt (na rogu, a jakże), jakieś łączniki i ozdobniki. Rolą chóru jest oczywiście napompowanie balonu gorącym powietrzem ;). Taki niewymagający dramatyzm do podjarania się, chciałoby się rzec 'efekt Rubika' - słuchamy klasyki bo jest orkiestra i chór! 😉

    Aż chciałoby się rzec "O Boże, to Wagner!"

    Mam do niego takie samo uprzedzenie jak Ty do Mozarta wink.gif

    Dlatego dałem dla jakiejś równowagi Rameau 😉 Dałbym jakąś mszę Beethovena, ale jakość z youtube niestety jest wysoce niezadowalająca :(.

    Krusty
    Participant
    #69281

    He he. Dzięki zawsze warto poczytać opini kogoś w temacie. Ale soundtracki mają własne prawa. 😉

    Tom
    Participant
    #69308

    No niby mają, ale w sumie co z tego? Muzyka filmowa to znaczy, że może być tandetna, produkowana po najmniejszej linii oporu? Zobacz np. OST z Battlestar Galactica - jest to coś niespotykanego, bo to bardzo dobrze skomponowana muzyka, głęboko przemyślana, mimo tego nie jest jakoś strasznie wymagająca - nawet Piotr ją lubi 😛 ;>. Mało który film ma taką ścieżkę dźwiękową (zwłaszcza nowy), a serial telewizyjny to chyba żaden. Więc jednak się da 😉

    Pah Wraith
    Participant
    #69339

    Muzyka do trzeciego trailera to "Freedom Fighters" - Two steps form hell/Nick Phoenix

    http://www.youtube.com/watch?v=Rvim8neMIIk

    Kawałek mocno odtwarza mroczne brzmienie zimmerowskich kompozycji do "Batman Begins" i "The Dark Knight".

    Krusty
    Participant
    #69347

    Tom mi tam się podobają. 😉

    startrek1966
    Participant
    #69378

    Muzyka jest bardzo dobra. Nie mam żadnycn uprzedzeń co do muzyki klasycznej, poważnej. A taka w niektórych momentach filmu pasuje idealnie.

Viewing 9 posts - 31 through 39 (of 39 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram