Forum Trek.pl Newsy Star Trek Trekowe wieści

Trekowe wieści

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • Eviva
    Participant
    #4628

    Przedstawiamy garść trekowych wieści z TrekToday.

    [more]Chris Pine wyjaśnia zachowanie Kirka

    2theadvocate.com zamieścił videoclip Chrisa Pine'a, na którym mówi on o tym, jak grał rolę Jamesa T. Kirka.

    "James Kirk jest wszystkim, czym chcielibyście być," powiedział, wyliczając wszystkie osobiste cechy Kirka. "Tematem filmu jest to, jak ten facet zebrał całą marnowaną dotychczas energię i urobił ja w formę kapitana."

    Smith fanem Pine'a

    Reżyser Kevin Smith wierzy, że Star Trek XI' jest głównie sukcesem Chrisa Pine'a, poinformował serwis MTV. "Myślę, że to, co głównie uczyniło tem film tym, czym jest, pomijając oczywiście talenty wszystkich twórców, to jest Chris Pine," powiedział. "Ten facet jest zdumiewający. Być zdolnym do zagrania roli Kirk nie robiąc wrażenia imitacji Shatnera? Ten występ był tak elektryzujący i tak cudowny. Ten gość to gotowa gwiazda filmowa. Zawsze będzie miał pracę. Jest tak bardzo dobry i wszystko przychodzi mu bez wysiłku."

    Cho mówi o Sulu

    Jak poinformowała strona BlackBook, zejście z fotela na mostku było dla Johna Cho powodem do zadowolenia.

    "Byłem tym podekscytowany," powiedział. "Jeśli miałbym mieć jakąś małą skargę odnośnie oryginalnej serii, to chciałbym tam zobaczyć, jak moja postać wstaje z fotela, przesyła się na jakąś planetę, robi zamieszanie i dobiera się komuś do skóry. To dokładnie to, co Sulu robi w nowym filmie i byłem naprawdę poruszony przeczytawszy o tym. To była rewelacja."

    Cho uczył się niektórych sztuk walki, gdy przygotowywał się do sceny starcia z Romulanami. "Jak na ironię większość mej kariery polegała na unikaniu ról związanych ze sztukami walki, ponieważ myślę, że lepiej jej posłuży robienie czegoś, czego ludzie nie spodziewają się po Azjatach," powiedział. "Jednak to mi się naprawdę spodobało. Zaczynałem od zera. Uczyłem się Tae Kwon Do. Kaskaderzy byli znakomici. Naprawdę dopasowali sposób poruszania do naszych postaci."

    Spock: Refleksje

    Spock: Reflections, miniseria komiksowa wydana przez IDW Publishing, ukaże się w lipcu. Została ona poprzedzona przez Star Trek: Countdown, ale będzie umieszczona wcześniej w linii czasowej. Spock: Reflections wyjaśni, jak Spock znalazł się na Romulusie.

    Kilka próbek tego komiksu zamieszczono na TrekNews.de.

    Komiks parodiujący Star Trek

    Skoro mowa o komiksach, będziemy mieli nowa serię parodiującą Star Trek, poinformowało MotionPicturesComics.com.

    Seria miała swój debiut 11 maja i jest lekturą obowiązkową dla fanów filmu.

    Dołączona grafika

    Dołączona grafika

    Dołączona grafika

    Wpływy ze Star Trek XI

    Jak poinformowało Variety, Star Trek XI zarobił 7.5 miliona dolarów w ten poniedziałek, co jest godną kontynuacją świetnego weekendu.

    Łącznie film zarobił ponad 86 mln (w samych Stanach) i utrzymuje pierwszą pozycję wśród tegorocznych premier. Zobaczymy, czy utrzyma ją w zestawieniu z filmem Anioły i Demony, sequelem Kodu Leonarda da Vinci, który wejdzie do kin w ten weekend.

    Naśladownictwo to najlepszy dowód uznania?

    Jak informuje InventorSpot, logo Chińskiej Narodowej Administracji Kosmicznej wygląda raczej znajomo. Zgodnie z informacjami sieci nowe logo wygląda jak skrzyżowanie godła UFP i komunikatora Gwiezdnej Floty.

    Dołączona grafika

    Źródło: Trektoday[/more]

    Barusz
    Participant
    #72320

    Tylko, że godło UFP w oczywisty sposób nawiązuje do flagi OZN i to właśnie raczej o to szło Chińczykom. Ten drugi symbol zaś jest prawdopodobnie nawiązaniem do chińskiego znaku słowa "człowiek" ( 人 ). Jeśli ktoś z "obecnych" oglądał np. BSG z chińskimi napisami (skąd mi coś takiego w ogóle do głowy przyszło :lol:), ten kojarzy, bo ów znak dość często się pojawia, pewnie służy do budowy całej masy innych słów, analogicznie do angielskiego somebody, anybody itd.

    Eviva
    Participant
    #72324

    Jeśli coś przypomina z wyglądu ptaka z długą szyją, jest kwestią wyboru mówić, czy twórca wzorował się na gęsi, łabędziu, czy może czapli. Wizualnie nawiązanie jest jasne dla kazdego trekkera, a czy wyszło przypadkiem, czy było zamierzone, to sprawa inna.

    Xalein
    Participant
    #72327

    Argumentacja Barusza jest logiczna i się z nią zgadzam, choć jako trekker wolę wierzyć że twórcy wzorowali się na Star Treku.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram