Forum Fantastyka Star Trek Trekowe książki

Trekowe książki

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 99 total)
  • Author
    Posts
  • bashir13
    Participant
    #1777

    Tak z ciekawości zapytam, czy czytacie jakieś trekowe książki, a jeżeli tak to gdzie je kupujecie? Ostatnio przeczytałem "Fizykę podróży międzygwiezdnych" Kraussa (serdecznie wszystkim polecam) i chyba już wyczytałem wszystkie trekowe ksiązki które ukazały się na naszym rynku (a było ich tak naprawde niewiele 😥 ) Mam teraz apetyt na poczytanie czegoś w ogyginale (przeczytałem już ze 3 książki z TOS i jedną z DS9, a zdobyłem je zupełnie przypadkowo). Nie wiecie przypadkiem gdzie można w Polsce kupić oryginalne książki ST? Za pomoc serdecznie dziękuję.

    EddieGcT
    Participant
    #10061

    Z ksiazkami ST w naszym pieknym kraju troche ciezko, czasem cos sie znajdzie przypadkiem, ja osobiscie widzialem ze 2-3 tytuly w ksiegarniach i czasem cos w bibliotece, wiec proponuje szukac na necie, jest ich cala masa czy to w zwyklym txt czy nawet w pdf takze predzej net nic zwykle ksiazki

    Vidmo
    Participant
    #10073

    Bashir, a może mógłbyś je tak zeskanować i udostępnić gdzieś na FTP :wink:, z wielką chęcią bym sobie je też poczytał :)Ps:Eddie_GcT a znasz może jakieś adresy FTP z których można by ściągnąć jakieś książki trekowe lub naukowe (chociaż naukowe wolałbym po polsku 😀 )

    bashir13
    Participant
    #10079

    Bashir, a może mógłbyś je tak zeskanować i udostępnić gdzieś na FTP  :wink:, z wielką chęcią bym sobie je też poczytał 🙂

    Książek Trekowych w formacie tekstowym i pdf mam sporo jedyny promblem to ich czytanie z ekranu moniora (fatalna sprawa). Przydałby się jakiś notebook (żeby tak nie wysilać oczu). Jak ktoś zna jakiś FTP na który mógłbym wgrać te książki to proszę podać jego adres.

    Vidmo
    Participant
    #10092

    Bashir, a może mógłbyś je tak zeskanować i udostępnić gdzieś na FTP  :wink:, z wielką chęcią bym sobie je też poczytał 🙂

    Książek Trekowych w formacie tekstowym i pdf mam sporo jedyny promblem to ich czytanie z ekranu moniora (fatalna sprawa). Przydałby się jakiś notebook (żeby tak nie wysilać oczu). Jak ktoś zna jakiś FTP na który mógłbym wgrać te książki to proszę podać jego adres.

    Niestety nie mam FTP ale jeżeli przysłałbyś mi je mailem (o ile nie są za duże) to byłbym wdzięczny :mrgreen:

    Ps:Odnośnik do maila jest chyba pod postem 😉

    Q
    Participant
    #10097

    Jak juz bedziesz wysylac je do Vidmo bylbym wdzieczny za wyslanie mi tez przy okazjii. 😀

    Xalein
    Participant
    #10098

    Ja chetnie tez poprosze 8)

    bashir13
    Participant
    #10103

    Ja chetnie tez poprosze 8)

    No kilka książek z DS9 wam wysłałem, ale myślę, że lepiej by było znaleźć jakiś serwer FTP. Te ksiązki mają trochę megabajtów, a ja raczej nie będę każdemu z osobna wysyłał 😳

    Krusty
    Participant
    #10202

    I JAK INTERESUJĄCE I WARTE WOGÓLE CZYTANIA ❓

    EddieGcT
    Participant
    #10240

    Jesli jestescie nadal zainteresowani tymi ksiazeczkami dajcie znac, z tego co ja posiadam to troche tego jest, w sumie jakies 70 mega 🙂 nowe co jakis czas tez ciagne jesli napotkam 🙂

    bashir13
    Participant
    #10257

    I JAK INTERESUJĄCE I WARTE W OGÓLE CZYTANIA ❓

    Jasne, że warte czytania. Mnie osobiście bardzo podobała się książka ST DS9 Millennium (ale czytałem na razie tylko część perwszą z trylogii, czyli The Fall of Terok Nor). Zresztą na podstaie tej książki powstała sprzedawana u nas i spolszczona gra The Fallen.

    Vashar
    Participant
    #10274

    Skoro już tu o książkach... miał ktoś już w łapkach "Star Trek: Następne Pokolenie - Lekcje przywództwa"?

    Znalazlem to w ksiegarni na http://www.e-marketing.pl/ksiazki.php (trzecia pozycja od dołu) ;>

    W sumie to lektura w oparciu o Treka i w dodatku podręcznik... ale może ktoś już z tym miał do czynienia i wie czy warto kupować? :>

    EddieGcT
    Participant
    #10294

    Osobiscie z ksiazka sie nie spotkalem chociaz juz wczesniej slyszalem o niej. Jesli ktos posiada chetnie wyslucham opinni o ksiazeczce.Ja z trekowych ksiazek w domu mam tylko takowa: "Fizyka podrozy miedzygwiezdnych" (The Physics of Star Trek). Z tego co wiem instneje druga czesci lub raczej kontynuacja tej ksiazki, pamietacie jaki ma tytul ???

    bashir13
    Participant
    #10298

    Skoro już tu o książkach... miał ktoś już w łapkach "Star Trek: Następne Pokolenie - Lekcje przywództwa"?

    Znalazlem to w ksiegarni na http://www.e-marketing.pl/ksiazki.php (trzecia pozycja od dołu) ;>

    W sumie to lektura w oparciu o Treka i w dodatku podręcznik... ale może ktoś już z tym miał do czynienia i wie czy warto kupować? :>

    Mam tą książkę, przeczytałem ją i stwierdzam, że nie opłacało się jej kupować 🙁 . Dlaczego? Ano dlatego, że tłumaczenie na język polski jest do d... ( i nie chodzi mi tylko o to że tłumacz nic nie wiedział o świecie Treka, ale o to że nie potrafi gramatycznie sklejac zdań - tj. po prostu straszne). Może jakbym ją przeczytał w oryginale to miałbym inne wrażenia. Niestety...

    Hivision
    Participant
    #27854

    No cóż w sieci znalazłem tego wiele. Coś tak jakoś wszystko jest płatne. Da się ściągnąć coś bez kasy?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 99 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram