Forum Fantastyka Star Trek Treker = globalista?

Treker = globalista?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 31 total)
  • Author
    Posts
  • Trzmielu
    Participant
    #9645
    Quote:
    Mowisz o UE...

    Przez pierwszych pare lat Unii nie wyjdzie na dobre przylaczenie nowych panstw za to bez wzgledu na to co mowia nowym czlonkom bedzie o wiele lepiej. To co ze chca wykupic nasza ziemie to nawet wspaniale, beda inwestowac stworza nowe miejsca pracy dla nas. Oczywiscie nie bedziemy mogli porownywac naszego dochodu do ich ale procentowo nasz dochod wzrosnie o wiele wiecej niz ich...To tylko same zalety...Byleby tylko chcieli u nas inwestowac, po pewnym czasie i my Polacy bedziemy w stanie konkurowac z zachodnimi firmami, ale jeszcze nie teraz...

    I nie ma sobie co krzywdowac jak to robia rolnicy "zeby cos wybudowac trzeba najpierw zrownac z ziemia slumsy, ktore stoja na placu budowy"...

    W calej historii Polski nie przytrafila nam sie tak wspaniala oferta.

    czy to jest optymizm czy to jest glupota .... (no offence)

    to jest wrecz utopistyczne spojzenie na swiat, ze oni nas wykupia i beda nas utrzymywac, prawda piekne 🙂

    ale zycie jest owiele dostali niedlugo po tym odprawy i zasilili szeregi bezrobotnych, tak sie dzialo (dzieje) z wieloma polskimi firmami.

    co do dochodow to zalezy, ci bardziej przetsiebiorczy poradza sobie od razu, inni sie beda przekopywac a reszcie sie nie uda, no cooz takie zycie.

    ty chyba historii nie znasz, mielismy juz kiedys taka okazje, moglismy wspolnie z hitlerem zaatakowac ruskich, ale nie nie zorbilismy tego, nie zalapalismy sie na plan marshala i wiele stracilismy. na unii mozemy zyskac jak i stracic, ale nigdy nie bedzie tak pieknie jak ty to powiedziales

    Quote:
    Male pytanko:

    Kto z was byl w Niemczech???

    I co podobalo sie???

    Gdybym mieszkal w slumsie to bez problemu...moze komus by to poszlo na sumienie i skonczylbym lepiej np. pracujac w tym co powstalo na jego miejscu....

    A co do Polakow mysle ze tej szansy nie wykorzystamy dopuki doputy nie zmienimy swojej "********" mentalnosci, ktora nam pozostala po czasach nie mniej "*********" PRL-u.

    Prowizorka, jak najwiecej dla siebie, zabic ta kure co znosi zlote jajka bo dzis mam chec na rosul, jemu jest lepiej niz mnie tak nie moze byc! ja chce tu rzadzic...

    to charakteryzuje typowego Polaka.

    sory ze robie 2 odpowiedzi pod soba, ale ...

    tak, bylem we szwabii i podobalo mi sie to ze oni sie starali cos z kasa zrobic, ale jezyk mi sie nie podobal i do kraju wrocilem z bolem glowy

    ech ty naprawde za duzo czasu ogladasz materialy nt pieknej unii i utopijnego swiata, w tym zyciu nic za darmo nie dostaniesz tu cie wydymaja bez wazeliny. niewiem wschod i nic z tego nie ma, nadal jest ogromna roznica w poziomie zycia i pensjach.

    ech, to akurat nie prawda, mentalnosc "chcenia rzadzenia" charakteryzuje niewielka ilosc ludzi, tych ktorzy sie do tego jakos przygotowali, albo mieli dobre uklady, reszta ludzi kce tylko dobrze zyc i tyle 🙂

    ... ale mozna bylo to w jednym poscie dac.

    Thengel
    Participant
    #9658

    Ja jestem przeciwny globalizacji. Przynajmniej dzisiaj! UE to nie globalizacja ale lobbing.

    drupi
    Participant
    #9667

    Hi Hi argumenty o wykupieniu nas nie wytrzymam najśmieszniejsze argumenty na świecie. A kto każe to sprzedawać nikt. Następny, który mnie tak rozbawia i śmieszy bo oni nam wszystko zamkną i zrobią z nas rynek zbytu. Ludzie masakra jakie wy głupie rzeczy słuchacie to Wam propaganda zrobiła dziurę w głowie. Co z nas za rynek zbytu będzie jak nas niby wykupią i pozamykają zakłady to kto bedzie kupował te produkty, które się rzuca na rynek zbytu, jak wszyscy będziemy bezrobotni. Czy wy pomyśleliście troszeczkę. O rynek zbytu trzeba dbac i zapewnić mu dochody, w innym wypadku z takiego rynku zbytu to nici. Rynek zbytu polega na sprzedawaniu nam produktów zachodnich, a kto ci je kupi jak nie ma kasy. MYŚLCIE!!!!

    Krusty
    Participant
    #9690

    Widze że na tym forum mamy podział na normalnych czyli zwoleników integracj i łączenia się ludzi, czytających Gazete Wyborczą, Rzeczpospolitą czy Nesweeka czyli ogólnie światowców i tych którzy czytają taki szmatławiec jak Nasz Dzienik a do tego jeszcze słuchają Radio Maryja a Giertych i Lepper to ich bohaterzy.

    ciach

    Dobrze powidziane, myślenie nie boli przynajmniej ludzi inteligentnych 😉 .

    Znowu 2 posty pod rzad niepotrzebnie byly...

    OmegaOne
    Participant
    #9696

    Heh ktos tu za duzo sie nasluchal propagandy LPR'u i Samoobrony 😉

    mnemen
    Participant
    #9713
    Quote:
    Hi Hi argumenty o wykupieniu nas nie wytrzymam najśmniejsze

    Taa, niech nie wykupują nam ziemi, te teksty też mi się podobają, niech ziemia leży odłogiem, ale najważniejsze żeby te obcokrajowce nie próbowały na niej uprawiać bananów 😉

    Warp_10
    Participant
    #9716

    Ja jestem przeciwny globalizacji. Przynajmniej dzisiaj!

    rozwiniesz to całkowicie niezrozumiałe stanowisko jakoś ? ;PPP

    fluor
    Keymaster
    #9749
    Quote:
    Quote:
    Hi Hi argumenty o wykupieniu nas nie wytrzymam najśmniejsze

    Taa, niech nie wykupują nam ziemi, te teksty też mi się podobają, niech ziemia leży odłogiem, ale najważniejsze żeby te obcokrajowce nie próbowały na niej uprawiać bananów 😉

    Co tam banany! Jak zostaniemy anektowani, przyjdą Niemcy z markami i wykupią nam Ziemie Zachodnie i a potem wschodnie i każą nam pracować w kamieniołomach, bo będą chcieli przecież wytępić polską nację. Koniec z nauką języka polskiego, koniec z wolnym internetem...

    Na pewno serwer TSS też wykupią i zablokują język na niemiecki. Jak ktoś napisze coś po polsku to od razu jego post będzie cały czerwony (sprawdzanie ortografii) i do kasacji.

    Biada nam!!!!

    Tazman
    Participant
    #9754

    Tak będzie wspaniale: wykupią naszą ziemię, nasze firmy wszyscy będą mięli pracę, dobre zarobki, po prostu cudo na co czekać 😆 Ludzie zejdźcie na ziemię, czy Polska jest dobrym rynkiem zbytu ? Niekoniecznie.Unia chce mieć bezproblemowy dostęp do rynków wschodnich a bądź, co bądź stoimy im na drodze. Tak wschód to świetny interes a poco komu pośrednicy ( Polska ) Cła, dodatkowe odprawy, inne opłaty, a ominąć, też jest problem. Co robić ? ZASYMILOWAĆ, tylko Borg jest o tyle dobry ,że wszyscy mają głos i nowo zasymilowani nie mają rzadnych ograniczeń jest jedność a, tu ❓ Mamy siedzieć cicho ❓ ja przepraszam alem my możemy dyktować warunki a nie klęczeć przed Unią.P.S. Z początku nie byłem jeszcze przekonany na NIE ale po tak optymistycznych wypowiedziach np. pana Q jestem już raczej przekonany 😕 Rozumiem Q że jesteś wszechwiedzący ale z doświadczenia wiem, że wasza rasa lubi sobie pogrywać z biednymi ludzikami 😉 Dlatego w sprawach politycznych lepiej wam nie ufać 😉 Każde wasze zdanie uszanuje i mam nadzieję, że wszyscy przeciwni są w stanie uszanować moje zdanie.P.S Może zrobić ankietę aby zobaczyć jak sytuacja wygląda w środowisku trekkerow ?

    fluor
    Keymaster
    #9758

    P.S Może zrobić ankietę aby zobaczyć jak sytuacja wygląda w środowisku trekkerow ?

    Zrób ankietę 8)

    Widzę że nie tylko ja dostrzegam zgubę jaka nastąpi po aneksji Polski do Unii.

    Warp_10
    Participant
    #9797

    P.S Może zrobić ankietę aby zobaczyć jak sytuacja wygląda w środowisku trekkerow ?

    robienie ankiety tutaj nie ma sensu, jeśli już to LG POGF lub USS Phoenix, tyle, że nieuważam żeby były to odpowiednie miejsca na takie rzeczy, bądź co bądź dzieli to nas zamiast jednoczyć

    popierający UE (szkoda tylko, że taka socjalistyczna ;P)

    Q
    Participant
    #9822

    Zrobie ankiete w nauce skoro ekonomia i geografia i politologia itd itp to tez nauki.

    drupi
    Participant
    #9826

    Wiec najlepiej dalej siedziec na zascianku byc jakims tam malo liczacym sie krajem. Co do wykorzystania nas przez Unie przypominam, iż istnieje coś takiego jak Parlament europejski w którym będziemy bodajże 4 siła razem z HIszpanią. Nie wiem ale to powinno wystarxczyć by skutecznie walczyć o swoje. Natomiast jeżeli uważasz, że 40 mln ludzi to zły rynek zbytu to troszkę pomyśl. I zobacz która Polska w Europie jest pod względem ludności. Co do wschodnich rynków zbytu to jako członkowie Unii będziemy mieli takie same przywileje jak cała UE. Wykupią nas he he, patrzcie na przykłady Grecja, Irlandia i sporo innych ich ktoś wykupił. Dlaczego ludzie sądzą, że to właśnie Polska jest celem tych wszystkich napaleńców z Europy jakiś kompleks czy coś. Cała UE tylko się ślini żebyśmy weszli a potem nas ciach wykupią, zniszczą, pozamykają. Ludzie toż to obłęd.

    fluor
    Keymaster
    #9837

    Dlaczego ludzie sądzą, że to właśnie Polska jest celem tych wszystkich napaleńców z Europy jakiś kompleks czy coś. Cała UE tylko się ślini żebyśmy weszli a potem nas ciach wykupią, zniszczą, pozamykają. Ludzie toż to obłęd.

    Nie ludzie tylko Polacy. Drupi, jakbyś znał cierpiętniczą i dramatyczną historię narodu polskiego, który co rusz staje się przedmiotem asymilacji i walk o niepodległość, znałbyś powód. Panuje u nas wolność słowa - Wołoszański łopatologicznie podawał różne fakty i aluzje jak to będzie nam dobrze w UE, zaś LPR pokazuje jak źle będzie.

    Inna sprawa, że należy odpowiednio wykorzystać te niepokoje, jakie się w ludzkich sercach rodzą - wiele pokoleń zostało przecież wychowanych w patriotyzmie za komuny - teraz już się tego raczej nie robi.

    Moje poprzednie posty to było oczywiście nabijanie się, zresztą nawet jakbym sie sprzeciwiał, to wiem, że OPÓR JEST BEZCELOWY. W końcu większość wykształconych ludzi takich obaw nie żywi.

    Trzmielu
    Participant
    #9921

    (szkoda tylko, że taka socjalistyczna ;P)

    a co ci w socjalizmie przeszkadza ?? imo to jest bardzo dobre, ale ze wczesniejsze wykonanie nie bylo najlepsze to odrazu socjalizm to samo zlo, btw, UFP tez jest socjalistyczne 😛

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 31 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram