Forum Fantastyka Star Trek Treker = globalista?

Treker = globalista?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 31 total)
  • Author
    Posts
  • WooCash
    Participant
    #1758

    No więc właśnie. Nie zastanawilalo was czy skoro jestesmy trekerami to nie powinnismy byc globalistami? Wkońcu wizja ST nieodłacznie wiąże się z "globalną wioską" ale i z zanikiem niezależnych państw takich jak np. Polska. Interesuje mnie czy popieracie tą ideę? :ik: 💡

    Q
    Participant
    #9522

    Tak trekerzy sa przynajmniej wedlug mnie globalistami, kosmopolitami, ludzmi na troche wyzszym poziomie spolecznym od zwyklych egocentrycznych szarakow...

    SWIAT BEZ GRANIC TO PRZYSZLOSC!!!

    fluor
    Keymaster
    #9525

    SWIAT BEZ GRANIC TO PRZYSZLOSC!!!

    [Ich Trojen="on"]

    Keeeeeinee Grenzen... nana nanaaa 😀

    [/Ich Trojen]

    drupi
    Participant
    #9527

    A bo to tak ludziska jest, że ludzie muszą się z kimś tłuc dlatego dopóki nie będziemy mieć wroga poza ziemią dopóty będą na ziemi podziały. A poza tym nie istnienie państw nie jest równoznaczne z globalizacją. Globalizacja oznacza wszechwładzę multikorporacji z ich wgryzaniem się w gospodarkę nawet najmniejszego państwa czemu jestem przeciwny. Jestem kosmopolitą tzw czyli obywatelem świata ale nigdy nie zgodzę się na globalizację typu komercyjnego.

    fluor
    Keymaster
    #9528

    ciach

    Jeżeli zlikwidujemy granice państwowe to co będzie powstrzymywało te wielkie korporacje?? Ciekawe zresztą, czy w przypadku ewidentnego zagrożenia ze strony np. Marsjan Ziemianie by się zjednoczyli?? Może za 100 lat takie coś byłoby możliwe, ale dziś przeciwnicy USA mówiliby, że to oni powinni bronić Ziemii, zaś sami by się dogadali z Obcymi 😀

    Tazman
    Participant
    #9530

    Quote:
    Quote:

    SWIAT BEZ GRANIC TO PRZYSZLOSC!!!

    [Ich Trojen="on"]

    Keeeeeinee Grenzen... nana nanaaa 😀

    [/Ich Trojen]

    Ich Troje nie trawie, wręcz mnie ściska 😡 jak ich słyszę, ale to sprawa gustu, co do globalizacji jest ona według mnie nieunikniona ale jeszcze sporo musimy poczekać. Z tego co pamiętam sporo wypowiadałem się na ten temat na starym forum, a moje zdanie ogólnie co do globalizacji: TAK. Ale np. sprawa UE daje mi do myślenia ciągle się zastanawiam, i raczej podchodzę do tego sceptycznie wręcz negatywnie. A co wy sądzicie o UE ❓

    Q
    Participant
    #9531

    Mowisz o UE...

    Przez pierwszych pare lat Unii nie wyjdzie na dobre przylaczenie nowych panstw za to bez wzgledu na to co mowia nowym czlonkom bedzie o wiele lepiej. To co ze chca wykupic nasza ziemie to nawet wspaniale, beda inwestowac stworza nowe miejsca pracy dla nas. Oczywiscie nie bedziemy mogli porownywac naszego dochodu do ich ale procentowo nasz dochod wzrosnie o wiele wiecej niz ich...To tylko same zalety...Byleby tylko chcieli u nas inwestowac, po pewnym czasie i my Polacy bedziemy w stanie konkurowac z zachodnimi firmami, ale jeszcze nie teraz...

    I nie ma sobie co krzywdowac jak to robia rolnicy "zeby cos wybudowac trzeba najpierw zrownac z ziemia slumsy, ktore stoja na placu budowy"...

    W calej historii Polski nie przytrafila nam sie tak wspaniala oferta.

    OmegaOne
    Participant
    #9533

    Niepoprawny optymista... a zamienisz sie na miejsce tych mieszkancow slumsow co masz ich zamiar zrownac z ziemia??.... btw nie bedzie wcale tak slodko jak to opisuja to zwolennicy ani tez tak tragicznie jak "smęca" przeciwnicy... nikt nam nic za darmo nie daje, to jest szansa zeby nie napisac okazja zeby wyjsc z dolka w jakim sie znajdujemy... tylko od nas zalezy jak to wykorzystamy... czy zrobimy cos co pozwoli sie nam wybic czy bedziemy tzw "unią B" ... bo pytaniem nie powinno byc "czy wchodzimy do UN" ale "jak najlpeliej na tym wyjsc" bo o to tu chodzi...

    drupi
    Participant
    #9538

    UE hmm jedna z najbardziej socjalistycznych organizacji jakie znam. jestem za tylko dlatego zebysmy nie zostali w zaścianku swiata. Dla wszystkich którzy twierdza że nie bylo żadnej innej drogi przypominam, iz w 1991 roku po tzw operacji "samum" poza darowaniem nam długu George Bush wspominał o przystąpieniu Polski do NAFTA. Wystarczyło sie wtedy tylko dyplomatycznie sie postaraci juz dawno bylibyśmy w sporej organizacji gospodarczej o licho lepiej bysmy sie rozwijali. Niestety nasze polityczne towarzycho przez lata błędów i wypaczeń doprowadziło do tego że przystepujemy do dziadowskiej organizacji jednak edynej sensownej.

    fluor
    Keymaster
    #9540
    Quote:

    Quote:

    [Ich Trojen="on"]

    Keeeeeinee Grenzen... nana nanaaa 😀

    [/Ich Trojen]

    Ich Troje nie trawie, wręcz mnie ściska 😡 jak ich słyszę, ale to sprawa gustu...

    Ja też ich nie trawię, ale chyba nauczyłem się tolerować. 😳

    Taki już ze mnie humanista 😛 Zresztą, uważam, że trekkerzy właśnie tacy powinni być - otwarci i tolerancyjni wobec innych (nawet niższych w ich mniemaniu) kultur, czyż nie tego uczy nas ST ?? 😀

    Q
    Participant
    #9553

    Male pytanko:

    Kto z was byl w Niemczech???

    I co podobalo sie???

    Gdybym mieszkal w slumsie to bez problemu...moze komus by to poszlo na sumienie i skonczylbym lepiej np. pracujac w tym co powstalo na jego miejscu....

    A co do Polakow mysle ze tej szansy nie wykorzystamy dopuki doputy nie zmienimy swojej "********" mentalnosci, ktora nam pozostala po czasach nie mniej "*********" PRL-u.

    Prowizorka, jak najwiecej dla siebie, zabic ta kure co znosi zlote jajka bo dzis mam chec na rosul, jemu jest lepiej niz mnie tak nie moze byc! ja chce tu rzadzic...

    to charakteryzuje typowego Polaka.

    Fixer
    Participant
    #9557
    Quote:

    A co do Polakow mysle ze tej szansy nie wykorzystamy dopuki doputy nie zmienimy swojej "********" mentalnosci, ktora nam pozostala po czasach nie mniej "*********" PRL-u.

    Prowizorka, jak najwiecej dla siebie, zabic ta kure co znosi zlote jajka bo dzis mam chec na rosul, jemu jest lepiej niz mnie tak nie moze byc! ja chce tu rzadzic...

    to charakteryzuje typowego Polaka.

    Ach gdyby to byly tylko pozostalosci po PRL 🙁

    Obawiam sie jednak, ze wyzej wymienione opcje nasz kochany narod ma wkompilowane od samego poczecia albo wysysa je z mlekiem matki 😉 (polecam lektury szkolne, w koncu ani w "Zemscie", "Panu Tadeuszu" nie sa opisani Chinczycy 🙂 )

    Widzialem juz rozne zawieruchy w PL i powiem, ze nawet trekerstwo tu nic nie zmienia... niestety. 🙁

    Dlatego czlonkowstwo w UE przez najblizsze kilkanascie nie bedzie mialo wiekszego znaczenia, choc niewatpliwie bardzo pozytywnie wplynie na mentalnosc typowego Polaka.

    fluor
    Keymaster
    #9566

    Widzialem juz rozne zawieruchy w PL i powiem, ze nawet trekerstwo tu nic nie zmienia... niestety. 🙁

    Dlatego czlonkowstwo w UE przez najblizsze kilkanascie nie bedzie mialo wiekszego znaczenia, choc niewatpliwie bardzo pozytywnie wplynie na mentalnosc typowego Polaka.

    No, ja nie jestem taki pewien czy to będzie jedynie dobry wpływ na Polaków... W końcu nie możliwe, żebyśmy mieli z tego same plusy.

    /Eurocynik 😛

    WooCash
    Participant
    #9587
    Quote:
    Taki już ze mnie humanista 😛 Zresztą, uważam, że trekkerzy właśnie tacy powinni być - otwarci i tolerancyjni wobec innych (nawet niższych w ich mniemaniu) kultur, czyż nie tego uczy nas ST ?? 😀

    Całkowicie się zgadzam. My trekerzy jesteśmy chyba najbardziej tolerancyjni z całego tego dziwnego swiata. Mnie przynajmniej filozofia treka pomagda przezyc. Szkoda tylko, że inni mają niekiedy o nas inne zdanie.

    Wycinaj niepotrzebne cytaty!!

    Quote:
    Mowisz o UE...

    Przez pierwszych pare lat Unii nie wyjdzie na dobre przylaczenie nowych panstw za to bez wzgledu na to co mowia nowym czlonkom bedzie o wiele lepiej. To co ze chca wykupic nasza ziemie to nawet wspaniale, beda inwestowac stworza nowe miejsca pracy dla nas. Oczywiscie nie bedziemy mogli porownywac naszego dochodu do ich ale procentowo nasz dochod wzrosnie o wiele wiecej niz ich...To tylko same zalety...Byleby tylko chcieli u nas inwestowac, po pewnym czasie i my Polacy bedziemy w stanie konkurowac z zachodnimi firmami, ale jeszcze nie teraz...

    I nie ma sobie co krzywdowac jak to robia rolnicy "zeby cos wybudowac trzeba najpierw zrownac z ziemia slumsy, ktore stoja na placu budowy"...

    W calej historii Polski nie przytrafila nam sie tak wspaniala oferta.

    Moim zdaniem to bedzie tak: Najpierw UE wciągnie wszystkie kraje w europiejuż tylko jeden krok do :ufp:

    To oczywiście optymistyczna (bezwojenna) wersja wydarzeń. Co? Można troche wybiec wprzod....

    Przypominam o zasadzie łączenia postow 😈

    Tazman
    Participant
    #9624
    Quote:

    Całkowicie się zgadzam. My trekerzy jesteśmy chyba najbardziej tolerancyjni z całego tego dziwnego swiata. Mnie przynajmniej filozofia treka pomagda

    No widzisz bo najlepiej się czepia kogoś, o którym wiesz, że cię zlekcewarzy a nie przywali ci z kopyta 😉

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 31 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram